Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akkor is belassul az anyagcser...

Akkor is belassul az anyagcsere alacsony kaloriabevitel eseten, ha hozza intenziven sportolok?

Figyelt kérdés

Napi kb 1000-1400 kaloriat viszek be, minosegi taplalekokbol, sok feherje, zoldseg, gyumolcs, nemi teljes kiorlesu gabona (es heti nehany pohar bor, annak nem tudok nemet mondani). Emelett heti szinten kb. 40 kilometert kerekparozom es 25 kilometert futok, ami naponta atlagosan kb. -500 kaloriat jelent. Osszessegeben a napi 500-900 kaloriabol elek, mozgassal egyutt, kb heti 1 kg megy le ezzel a modszerrel. Sok helyen olvasom viszont, hogy az alacsony kaloriabevitel extrem anyagcsere lassulast okoz, ugymond hozzaszoktatja a szervezetet a "koplalashoz" (hozza kell tennem, nekem boven eleg napi 1200 kalorianyi kaja, nem ehezem), es ez a fogyas megallasat, illetve a dieta abbahagyasa utani rohamos visszahizast jelenti. Fennall ez akkor is, ha rendszeresen sportolok es a sportot a dietazas utan sem fogom abbahagyni? (Bar miutan eleg ennyi taplalek, mint amit most beviszek, erdekes lesz magamra eroszakolnom a normalis kaloriabevitelt.)

Egyebkent 165 cm, 72 kg vagyok (78-rol indultam nem reg). 28/N



2013. ápr. 11. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:

A mozgás mindenféle anyagcserérét fokoz, de csak addig a korlátig amíg van miből.

A telítetlen zsírbevitel (olajos magvak, tengeri halak, lenmag/tökmag/szőlőmag olaj) fontos a zsíranyagcsere megfelelő felpörgetéséhez.

A fehérje mindennek az építőköve ezért a magas fehérjebevitelnek hatalmas szerepe van abban hogy megakadályozza hogy a szervezet önmagát bontsa építőkövekért. Ez gyakorlatilag megvéd attól a drasztikus visszahízástól amit jojó effektusnak nevezünk.

Az anyagcseréd (energiafelhasználás szempontjából) kis mértékben mindenképp lassul, ez valamennyire alkat függő is. Egy 4 hónapos diétát le lehet tolni egybe, de akik súlyzós edzést végeznek azok például gyakran (szénhidrát) töltő napokat is alkalmaznak.


Szerintem mindent jól csinálsz ,egyedül a zsírbeviteled nem említetted.

2013. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Zsirok? Hat az leginkabb olivaolajbol jon, azt teszek a salatakra, illetve olivabogyot adok hozzajuk. Husokat leginkabb halakat es csirket eszem, abban sok zsir nincs, de talan az olivaolaj elegendo.


Azzal tisztaban vagyok, hogy a testsuly csokkenesevel az anyagcsere is lassul, hiszen kevesebb tomegu testet kell karban tartania, igy pl. az alap napi energiafelhasznalas is joval kevesebb egy 50 kilos embernel, mint egy 100 kilosnal.


En igazabol csak attol tartok, hogy lelassul/megall a fogyas az alacsony kaloriafogyasztas miatt.

2013. ápr. 11. 14:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs rá garancia hogy nem fog előbb utóbb belassulni a fogyás, akkor majd variálni kell valamit az étrenden ez is a velejárója.

Bár ha jósolhatok neked akkor szerintem ezzel az étrenddel eléred a majdnem ideális alakod, utána pedig már nem érdemes görcsölni a maradék 2 kilón és sanyargatni magad, hanem valami hosszútávon is tartható moderált kajálással meg mozgással (hosszú idő alatt) még jobbra formálhatod az alakod.

2013. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!