Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Vegetáriánus + alacsony...

Vegetáriánus + alacsony glikémiás indexű + reflux diéta hogyan lenne a legegyszerűbben kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta vegetáriánus vagyok.

Egy éve fogytam GI diétával közel 20 kilót.

Viszont kiderült, hogy nagyon savas a gyomrom. Eddig is tudtam, hogy refluxos vagyok, de most csúcsosodott ki és diétához kéne folyamodnom.

Az a gondom, hogy a mintaétrendek alapján ez a diéta nem mondható szénhidrátszegénynek (minden savat kenyérrel és rizzsel akarnak lekötni).


Ahogyan én jelenleg étkezem:


Reggeli:

- tej + 2 kk. kávé cukor nélkül

- 1-2 kocka 70-75%-os étcsokoládé

Iskolaidőben: egy pohár joghurt + túrórudi

Ebéd:

- valami zöldségkrémleves, párolt zöldség, vagy főzelék barna kenyérrel + néha egy kevés sajt


Utána: egy csésze zöld tea, egy alma (Starking, mert az nem savas)


Délután folyamán mandulát, kesudiót rágcsálok


Vacsora: lágy tojás, tükörtojás, vagy fondue egy kevés barna kenyérrel + zöld tea


Mit kéne változtatnom az étrendemen?



2017. máj. 14. 21:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
En a helyedben befejeznem a koplalast, es kovetnem az orvos altal javasolt mintaetrendet.
2017. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

+ A vashiányt még nem is említettem.

Gyakorlatilag 0 szinten állt a vasam, viszont a vas-kúra teljesen kikészítette a gyomromat.

Én nem, nem koplaltam/koplalok. Igyekszem úgy igazítani a napomat, hogy soha ne legyen üres a gyomrom.

Nekem tényleg volt miből leadnom, viszont az egész családom ellensége a cukor. A nagynénéim közel 60 évesen kezdenek észbe kapni, viszont nekem már most fokozottan kell figyelnem a cukorra, ha nem akarok a sorsukra jutni.

2017. máj. 14. 23:00
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Menj dietetikushoz, valamit nagyon rosszul csinálsz ha ennyi bajod van. És az elsőnek igaza van ez gyakorlatilag semmi egész napra ,nem is csodálom hogy savas meg vas hiányos vagy.
2017. máj. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem étrend! Kevés a zöldség, gyümölcs, hüvelyes stb.


Én is vega vagyok, sose volt baj a vasammal, sem a savammal.


Iktasd ki a finomított dolgokat kezdetnek. Kräuterblut vaskészítmény a legtermészetesebb, én ezt szedném a helyedben. Nem fogja kikészíteni a szervezeted.


Nagyanyám a savtúltermelődésre Salvus vizet illetve krumplilevet ivott.

2017. máj. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Refluxos vagyok, jelenleg nem sok tünetem van gyógyszer nélkül. A csokoládé, túrórudi, pláne éhgyomorra iszonyú savat csinál. Túl sok a tejtermék, többségük szintén savat csinál hosszútávon (nekem a kávé redukálása csökkentette a panaszaimat). Nem kell kiiktatni őket, de tapasztald ki, mit bírsz és mit nem. Nem véletlenül gabonabázisú és semleges zöldségbázisú a "csúnyaorvosdietetikusok" diétája. Tojás mehet, akár több is.


A zöldségkrémleves és főzelék mit takar? A puffasztó dolgokat ("K" zöldségek) is kerülni kell. Ha fokhagymás, hagymás, túl fűszeres, azt is jó kiiktatni, vagy legalábbis megnézni, hogy mit bírsz.


Ezentúl egyetértek a többiekkel, ez ilyen formában legalább egy minőségi éhezés, de szerintem mennyiségi is. Az étkezések száma rendben van, de többet kéne enni és okosabb elosztásban. A refluxos, gyomor-bélpanaszos ember nem engedheti meg magának a céltalan rendszertelenséget, éhezést és bekajálást!


Az a vashiány sem véletlenül van, és az étrendedet megnézve az lenne inkább a fura, ha nem az lennél. Kajával kéne bevinni, ha húsokat nem eszel, akkor a "zöld" zöldségekkel (spenót, sóska, spárga, brokkoli, borsó), gabonával (korpa, zab), nagyobb mennyiségű olajos maggal, és persze ha szükséges, akkor kiegészítés tablettával. De annak is jó lenne utánanézni, hogy nincs-e mögötte más betegség, pl. lisztérzékenység vagy egyéb felszívódási zavar (a nulla vas nagyon durva). Bár őszintén szólva, megnézve ezt az étrendet, annyira azért nem meglepő...

2017. máj. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Vashiányt, ha nem tudod kajával megoldani és a vaskészítményeket nem bírja a gyomrod, akkor infúzióval lehet kezelni, bemész egy órára a kórházba, bekötik, lecsöpög, fél évre-egy évre megoldva.


A zöld tea csersavas, reflux mellé nem érdemes próbálkozni vele, pláne napi kétszer. Kávé dettó.


Reggelizned kéne normálisan, a túrórudi helyett csinálj saját túrókrémet, akkor nem lesz benne citromsavtól kezdve minden... De esetedben egy jó reggeli nagyon fontos lenne. Ez lehet tk. kenyér/pirítós avokádókrémmel, zöldségkrémmel, hummusszal, körözöttel, sajttal és tojással.


Ebédre miért nem eszel feltétet? Sose szólt még senki, hogy a vegetáriánus lét nem abból áll, hogy a köretet eszed magában? Tofu, szejtán, tojás, sajt stb. Hogy akarsz zéró fehérjebevitel mellett alacsony CH meg GI diétát tartani?


Nem kéne ennyire rettegned a CH-tól sem, megfelelő mennyiségben és minőségben príma étrendet lehet vele csinálni.


És a refluxot meg vedd komolyan, semmire nem mész a csoda GI-CHmegvonós diétáddal, ha 5 év múlva átmarja a sav a gégéd és megáll tőle a szíved... Már bocs. Tessék hallgatni a dietetikusokra és vállalható kompromisszumot hozni!


Elhiszem, hogy rettegsz a visszahízástól, 20 kiló elég sok, én is ledobtam 17-18 kilót, tudom, mit jelent ez és mennyire nem szeretné az ember elcs..szni utána. De ha a kalóriakereted rendben, akkor semmi bajod nem lesz kicsit több barnarizstől, teljes értékű zabtól (pl. reggelire) vagy néha a zöldségkörethez adott kevéske krumplitól.

2017. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A zöldségkrémlevesek annyit takarnak, hogy "magukban vannak sűrítve", tehát nincsek se behabarva, se keményítővel besűrítve.

Amikből szoktam készíteni: brokkoli, sütőtök, padlizsán, spenót, spárga, karalábé, karfiol.

2017. máj. 15. 10:09
 8/28 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is kevés a fehérje. Sokkal több tojás, sajt/túró kellene (reggelire, ebédre is), hogy meglegyen a napi 60-80 gramm teljes értékű fehérje. A zsírosabb fehérjeforrásokat preferálnám.

Ha refluxos vagy, vigyáznod kellene a kenyérrel/liszttel, cukorral (túrórudi, joghurt), rizzsel és krumplival. Gyümölcsöket egy ideig hanyagolnám (pár hét, amíg javulnak a tünetek).

Érdemes lenne gyógyteákat innod a zöld tea helyett (gyömbér a legjobb, de lehet váltogatni kamillával, borsmentával, kakukkfűvel, diólevéllel).

2017. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a vashiányra tekintettel pláne nem ennék kenyeret, mert rontja a felszívódás hatékonyságát. A növényi eredetű vasból kisebb arányban szívódik fel a vas, mint az állatiból. Megfontolandó lenne heti 1x májat enni.
2017. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

Vegetáriánusként, pláne ha évek óta az az ember, rohadt hülye ötlet elkezdeni májat enni. Az évek alatt annyira elszokik az ember szervezete a hústól/belsőségektől/zsírtól, hogy nagyon kellemetlen és veszélyes lehet minden átmenet nélkül bevágni egy kiadós májat a menübe. (Arról mondjuk nem beszélve, hogy aki vega lett valami okból, elég valószínűtlen, hogy megtenné...)


Ezen kívül meg egy jó vegetáriánus étrend nem feltétlen jelent vashiányos táplálkozást, ha már valami, akkor a B12 a nehezebb dió, de sem vasban, sem fehérjében nem kell hiányt szenvedni, pláne, ha tej és tojás van az étrendben.

2017. máj. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!