Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogén diétával kapcsolatos...

Ketogén diétával kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Fontolgatom, hogy kipróbálom a ketogén diétát (úgy 10-15 kilótól szeretnék megszabadulni) Olvasgattam már róla, de maradt még pár kérdésem:

- Mennyi idő kb., amíg beáll a szervezet a ketózisba? (Azaz ha nem észlelek változást, kb. mennyi idő után kezdjek gyanakodni, hogy rosszul csinálom?)

- Mekkorára érdemes belőni a max. CH szintet?

- Ha egy nap elrontom a diétát, akkor mennyi idő, amíg visszaáll a szervezet a ketózisra?

- Akik nem orvosi javallatra álltak rá, meddig tartották?



2017. nov. 5. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 25 kg-t fogytam vele 4 hónap alatt.kb 1 hét,amíg megszokod. Ch 20 g alatt naponta. Azért kezdtem el, mert az "együnk kevesebbet" diétákba mindig belebuktam. A ketogén diéta előnye, hogy egy idő után egyáltalán nem vagy éhes, ha tényleg jól csinálod. Csalni nem érdemes, mert akkor nem fogsz fogyni.
2017. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon hatekony, de en miutan visszatertem rendes etkezesre sokkal jobban megerzemtem az inzulinszintem ingadozasat szoval en megse ajanlom. De ha megis akkor a kerdesre: en egy 2honapig szinte 0 chval ritka csalasokkal tartottam. Nagyon szerintem nem lehet elrontani, ezt szerettem benne, a kaloriakat szinte nem is szamoltam.
2017. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megosztom én is a tapasztalataimat.


Én augusztus közepén kezdtem el a ketót, a tegnapi mérlegelésnél láttam hogy 20 kg-t sikerült leadni. Persze a diéta mellett sportoltam is nagyon keményen.


Én a CH-t 30 gramra lőttem be. Nekem ez az a mennyiség ami nagy nehezen de tartható. Az, hogy kenyérfélék, gyümölcsök, tészták, rizs meg krumpli nincs az alap, de 30 gramot zöldségekből is nagyon könnyen össze lehet szedni. Nekem a 30 jó, mert nem túl sok, de arra elég hogy egyek rendesen vitamint és legyen köret a sok húsos ételemhez.


Én kb egy hét után kezdtem el érezni a ketózis mellékhatásait, azóta tartom. Csalónapot nem csinálok.


Három hónapja csinálom, a tervem az hogy a továbbiakban is tartani fogom. Az első napok nehezek voltak, de ma már teljesen ráálltam, nem hiányzik a tészta meg a kenyér, húsos-zöldséges ételeket kívánok, nagyon jókat eszem, nem koplalok. Szerintem nagyon jó diéta. Nyilván tisztában vagyok vele hogy a fogyáshoz kalóriadeficit kell, ezért úgy is lehet fogyni hogy bármi belefér a diétádba, de én kevés tésztától vagy kevés kenyértől nem lakok jól, ezekkel a dolgokkal meg könnyű elszállni. Két nagy szelet hús meg egy kis zöldség sokkkal jobban laktat.


Édességet az első két hónapban egyáltalán nem ettem, mostanában kezdtem kísérletezni vele, és nagyon jókat lehet csinálni túró, krémsajt, tojás, satöbbi felhasználásával, liszt és cukor nélkül.

2017. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok... Én pl ezt eszem:

Reggeli: rántotta 2 tojásból, sonkával vagy baconnel.

Ezután már csak egyszer eszem, általában délután, munka után: grillezett csirkemell, vagy hamburgerhús, vagy steak vagy hal majonézzel, rá olvasztott sajtokkal, hozzá kevés uborka vagy fejes saláta, vagy cukkini, vagy paprika... Időnként főtt kelbimbó vagy brokkoli, de az kis adag, kiegészítve fejes salátával. A salátára olívaolaj, mustár, só, bors, zöldfűszer.

Ha nagyon nassolni akarok, akkor apró sajtkockákat eszem, vagy szárzellert..

2017. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A ketózis pár nap alatt mindenképpen beáll, ha 20g ch alatt eszel. Ha nem először csinálja az ember s már zsíradaptált, akkor hamarabb. Persze az is számít, hogy mennyire szénhidrátosak voltak az előző napok, hogyan állunk glikogénnel...


A 20 gramm a biztonságos szint, ami szinte kivétel nélkül mindenkinek elég alacsony a ketózishoz.

Én 30-40-nel kezdtem, így is gondjaim voltak a zöldségek miatt (persze ch szinte mindenből jön). Nekem ennyi is megfelelő s ez sokakra igaz, de rengeteg embernek már sok. Van, aki 60-80-at is ehet, de ahhoz már kell nagy test, izom, aktivitás... Ez speciális eset.

Úgy érzem, nagyon más a 20g és a 40g, szóval én most a kisebbet célzom meg egy időre, hiába felel meg a nagyobb is, még valamirevaló mozgás nélkül is.


Jobb, ha a zsíradaptációig nem rontod el, az nagyon hasznos dolog tud lenni, sokunk addig éhes kalóriadeficitben. Ez úgy 1-másfél hónap után következik be? Nekem 7 hét volt, lehet, hogy a "sok" ch miatt, lehet, hogy nem...

Ha előtte csalsz, újrakezded az utat a zsíradaptációhoz, állítólag. Én biztosra mentem, kitartottam az elején.

Utána? Kicsit kilengsz, pár óra és újra ketózisban vagy. Nagyon ne lengj ki, mert az nagy sokk a testnek és nagyon kellemetlen tud lenni.


Én nagyon szeretem a lazaságot, szabadságot és a szénhidrátjaimat (vagy egy gyümölcsöskertem :) odavagyok a gyümölcsökért, csak nem kell belőlük sok. de ha szezon van, többet eszem), a kezdeti 7 hét után sosem volt zsinórban ennyi, de ez a választott életmódom, így a végső célom az, hogy némi kilengésekkel egész életemben tartsam. Túl jó mellékhatásai vannak, ha fogynom nehéz is vele (de nem szinte lehetetlen, mint mással, ami engem illet, erősen a ch-n múlik a fogyásom).


Remélem, utánaolvastál, miket kell pótolni, hogy kerüld el a keto flu-t meg ilyenek...

2017. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!