Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A 90 napos diétával kapcsolato...

A 90 napos diétával kapcsolatos részletkérdések. Aki végigcsinálta tud segíteni?

Figyelt kérdés

Kérdéseim lennének, kérlek csak értelmes válaszokat adjatok! :)


1: egy hónapban többször is lehet víznapot tartani? nem fog felborulni a rendszer, ha mondjuk hetente tartok?


2: izmot is fogok veszíteni a fogyás során?


3: mennyire lesz látványos a fogyás? te az első hét alatt mennyit fogytál?


4: mozgás nélkül is sikeres lehet?



a válaszokat előre is köszönöm :)


2009. dec. 24. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

1. Nem fog.

2. Te tényleg ilyen hülye vagy, vagy csak belógtad annó a bioszórákat? (Izmot fogyókúrával nem tudsz veszíteni.)

3. Amennyiben összeeszel a diéta _ellenére_ is minden szénhidrátos szart _és_ nem mozogsz eleget, a kudarc lesz látványos. Helyes diétás módszerekkel egyéntől függően (ennyi idő alatt) 5-20 kilogrammokat lehet leadni.

4. Mozgás nélkül egy diéta sem ér semmit. (Nem. Még ha pár tehén azt mondja, akkor sem. A szervezet biokémiája hálistennek bonyolultabb ennél.)

2009. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Érdekes, hogy mindenki fogyni akar, de mozogni nem.
2009. dec. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele,h inkább jó sokat mozgok é egy ici-picivel többet eszek,de nem sokkal:)
2009. dec. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez állítólag egy kidolgozott, jól működő rendszer, tehát tartsd be a játékszabályokat. Szerintem nem szabad több víznapot tartani, mint a havi 1.


Először is a szervezeted salaktalanítani fog, ami jó és fontos, de amint ez a folyamat befejeződött elkezdődik a tényleges fogyás. Nem a hájadat fogod lefogyni, hanem az izmaidat, ami azért is veszélyes, mert a szívizmod is károsodhat.


Nem tudom, mennyire lesz látványos, testfelépítéstől függ. Én a három hónap alatt 10 kilót fogytam és az igenis elég látványos volt. : D


Természetesen sikeres mozgás nélkül is, de tény, hogy az csak jót tenne.


Egébként én visszahíztam rövid időn belül, amit sikerült leadnom. Szerintem a tényleges megoldás az életmódváltás lenne, nem a sokféle diéta. Mindenesetre sok sikert Neked. : )

2009. dec. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"...a fogyókúrázónak is érdemes ezt szem előtt tartania, hogy ha nem visz be elegendő szénhidrátot, az izomfogyás fog bekövetkezni"
2009. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a rendes, nem piszkálódó válaszokat :)
2009. dec. 24. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyeske annyira ért hozzá, mint majom a csillagászathoz!!!


"Te tényleg ilyen hülye vagy, vagy csak belógtad annó a bioszórákat? (Izmot fogyókúrával nem tudsz veszíteni.)"


Gratulálok, nem csak hülye vagy, még le is ugatod a kérdezőt! A szervezet ha nem kap elegendő fehérjét, akkor elsőként az izmokat bontja le!!! Azért raktároz a test zsírt, mert abban van a legtöbb kalória, tehát ahhoz is ragaszkodik jobban. Vagyis ha nincs elegendő fehérjebevitel, és koplalás áll fenn,akkor a szervezet elsőként az izmokhoz nyúl. Ezért van az, hogy az anorexiások egy része már felkelni sem tud (felemésztette a szervezet az izmok jórészét) de zsír tartalék még mindig van rajtuk.


Másik baromság:


"Mozgás nélkül egy diéta sem ér semmit. (Nem. Még ha pár tehén azt mondja, akkor sem. A szervezet biokémiája hálistennek bonyolultabb ennél"


A fogyás semmi más, mint kalória deficit. Ha többet égetünk, mint amennyit beviszünk, akkor fogyunk. A kajáláson múlik a siker 70%-a


Mint élsportoló okoskodok, kockás hassal, megfelelő szakmai hozzáértéssel.

A 90 napos diéta egy baromság, utána mi van??? Ha valaki újra sz@r kajákat kezd el zabálni, akkor visszahízik mindent. Életmódváltás lehet az egyetlen dolog amivel érdemes próbálkozni, és igenis egészséges életmódra kell átállni, napi 5-6 kis étkezéssel, megfelelő fehérje, és jó minőségű szénhidrátbevitellel. Az ásványi anyagok, és vitaminok pótlása is nagyon fontos.

2009. dec. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Nha, kedves utolsó, pont egy orvostanhallgatóba kötöttél bele, úgyhogy erőteljes szopóálarc következik.

Vázizomból nem fogy az ember. Amivel te minden fost keversz, az a vázizom glikogénraktára, ami a akár pár órás extrém fizikai munka esetén is kiürül. De ez nem az izomból való fogyás, az izomszövet (kontraktilis rendszer, IC-struktúrák stb.) egyáltalán nem változik, ráadásul a glikogén primer mobilizálható, vagyis reverz vissza fog pótlódni a következő erősebb táplálkozásnál.

"Ezért van az, hogy az anorexiások egy része már felkelni sem tud (felemésztette a szervezet az izmok jórészét) de zsír tartalék még mindig van rajtuk." Nem. Ez azért van, mert cukorbevitel nélkül drasztikusan csökken a glikolízis és a terminális oxidáció, következésképp a szervezet ATP-mérlege. Az izmok sorvadása klinikai súlyosságú tünet, de addigra mág a hypoglikémia az az exsiccosis elviszi az ilyen kreténeket.

"A fogyás semmi más, mint kalória deficit. Ha többet égetünk, mint amennyit beviszünk, akkor fogyunk. A kajáláson múlik a siker 70%-a."

Szép is volna, mi? Amúgy mondd, tudod mit jelent a kalória szó, vagy ezt írta a nők lapja fogyókúrarovata, oszt jóvan? Rendszeres, magas sportértékű mozgás nélkül azért eredménytelenek a fogyókúrák, mert nincs olyan folyamat, ami mobilizálhatná a zsírraktárokat (először mindenképp a glikogénraktárok mobilizálódnak), mely _hosszú_ ideig (tehát nem 3 nap és nem 1 hét - ezt sosem értik a tehének) tartó folyamat. Vagyis amikor egy tehén itt meglepődik, hogy hú nem eszik semmit és nem is mozog, de fogyott 1-2 kilót - na ebben sincs semmi biokémiai csoda, csak önámítás.

"Mint élsportoló okoskodok, kockás hassal, megfelelő szakmai hozzáértéssel." - Akkor mint élsportoló járj el biokémia és élettan előadásokra.

"Életmódváltás lehet az egyetlen dolog amivel érdemes próbálkozni" - Ez a lényeg, és _pontosan_ ez az, amit a sok tehénnek esze ágában sincs csinálni. Kifogás persze mindig van.

2009. dec. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, borzasztó mekkora arcod van... Linkelnél magadról egy félmeztelen képet, hogy lássuk miért tehenezel le másokat?
2009. dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 maundrel ***** válasza:

szió! hát kaptál elég érdekes válaszokat, én ugyan nem vagyok se élsportoló, de orvostanhallgató,csillagász sem stb. , de viszont végigcsináltam a 90 napos diétát. Én minden szabály betartottam, nem bűnöztem (mivel sok ismerősöm elég hamar feladta, és/vagy sokat bűnözött, így a dupláját vagy a 3X-át hízták vissza) Én azért mozogtam a diéta mellett , ugyan nem vittem túlzásba de azért mozogtam. A 3-ból én csak egy víznapot tartottam mivel az elős után rosszul voltam :S, így nem kínoztam magam további víznapokkal. Szóval a kelleténél ne tarts több víznapot. attól nem fogsz többet fogyni.


Sokan mondják hogy ezzel a diétával CSAK izmot veszítesz, hát nem tudom... én nem tapasztaltam hogy gyengébb lettem volna...egyátalán...és nem hinném hogy az a 8 kiló amit leadtam az csak izom lett volna :) viszont az tény hogy ha letelt a 3 hónap utána sem élhetsz "szemét kajákon". én pl attól híztam el hogy mindig éjszak ettem a párommal este 11-kor meg hajnalban, és míg ő vékony maradt én híztam (helyette is) :(:( és ez a diéta adott egy rendszert amit azóta is betartok, többször eszem egy nap/kis adagokat, és nem éjszaka


hogy mennyire lesz látványos a fogyás, azt majd észreveszed magadon..ne várj az első héten fogyást, én a harmadik héten "kezdtem el fogyni"...


viszont sokat segített hogy nem egyedül csináltam, a barátnőmmel együtt kezdtük el.


Az viszont igaz hogy néha feszültebb voltam a kelleténél :S , és egyszer volt egy kb. 5 másodperces "kirohanásom" :D A kedves párom folyton előttem evett olyan ételeket amilyenről én abban a 3 hónapban csak álmodoztam... és ez egy kissé feldühített, de aztán megbeszéltük, és utána már visszafogta magát :D:D


én 168 cm vagyok és 63 kilóról lefogytam 55-re. egyetlenegy dekát sem híztam vissza(a diétát pedig majásban fejeztem be.)

2009. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!