Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Fogyhatok ha naponta 2x eszek?

Fogyhatok ha naponta 2x eszek?

Figyelt kérdés
kb. 2 honapja dietazok es nem mindig jut ido rendesen megkajalnom csak reggeli es ebed neha ki hagyom a vacsorat mert mire haza erek nem kezdek el enni mert lefekszem aludni. reggelire es ebedre keves szenhidrat tartalmu etelt eszek es egy baratom azt mondta hogy ő úgy gondolja hogy ha csak napi 2x eszek az nem jo mert ha keves taplalekot kap a szervezetem akkor azt mindig ahogy csak tudja el raktarozza mert ugye keveset kap. Ez igaz lehet?

2017. nov. 23. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Az számít, hány kalóriát viszel be egy nap. Két étkezéssel is be lehet vinni a szükséges mennyiséget, és akkor nem fogsz fogyni. A raktározás pedig mítosz. Annyi igaz, hogy ha kevés tápanyahghoz jut a szervezet, kissé lecsökken az energiaszükséglet. Kissé! De ha beviszel egy nap 1000 kalóriát, abból nem tud mit raktározni a szervezet. Fel fogja használni, az igény további részét pedig a tartalékból fedezi.
2017. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen OK a napi 2 evés, de én évek óta nem tudok fogyni vele, hiába igyekszem. Valószínűleg 1 is sok nekem, de azért ott már vannak esélyek :D Tudok enni, mit mondjak s az éhségem is ott van a szeren, miután elkezdek enni.


Az összbeviteled számít, nem az, hogy hányszor eszel. Van, aki napi egszer eszik, 3500 kcalt, gond nélkül és izmot épít vele. Az evések száma és a bevitt kalóriamennyiség között elég gyenge a korreláció sokunk esetében. De sokat tud segíteni, főleg, ha nem tudsz keveset enni egyszerre, mert éhezel úgy.


A túl kevésből nem lehet raktározni, koplaláskor mindenki fogy. Csak éppen az nem jó a testnek. Ha napi 2-szer eszel túl keveset, az gond. 2 megfelelő méretű étkezés, ami egy rendes, de nem túlzott deficitet ad s az összetétele is jó, az rendben van, már ha jól vagy úgy s van energiád is. Nem mindenkinek való a napi 1-2 étkezés, ahogy nem mindenkinek való a minimum 3 sem.

2017. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van olyan aki napi 1x eszik ... tényleg van ilyen diéta.


https://www.youtube.com/watch?v=qnKX7Yt_33U

[link]


John Sonmeznek kifejezettem natural bodybuilder alakja van, teljesen mindegy, hogy szteroidozik vagy nem (szerintem nem), ha nem vinne be elég kalóriát nem nézne ki így.

2017. nov. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!