Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Fehérjebevitel fogyókúra alatt?

Fehérjebevitel fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég kezdtem kalóriákat számolni, és feltűnt, hogy sokszor még az 50g fehérjét sem érem el egy nap alatt. (Pedig eszem húst vagy halat, tojást, sajtot, túrót stb.) Ahogy számolgattam, kb. 60g fehérjére lenne szükség. (Ezt egyébként jól kalkuláltam?) Azokon a napokon, amikor ez nem jön össze, jó ötlet lenne fehérjeturmixal kipótolni? (Épp csak annyival, hogy meglegyen a napi minimum.) Nő vagyok, 160 cm magas, 75 kg, aktív korú felnőtt, mozgásszegény életmóddal.

2018. jan. 9. 08:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint a 60g-ot a minimumra értem, ha jól tudom, 90-ig is felmehetnék (ha tudnék)
2018. jan. 9. 09:43
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Rizsben, zabban, babban, de még a répában és a salátában is van fehérje... ha elegendő kalóriát eszel, akkor nem létezik, hogy ne vinnél be legalábbv60gramm fehérjét...
2018. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

A kalóriabázis kalkulációja szerint nekem elég a 48 g. Pasi vagyok, 174/78, szintén mozgásszegény életmóddal.


nem szabad a fehérjebevitelt sem túlzásba vinni..a néhány napos vérleletemben csak egy keresztem volt, és ez a karbamidnál..sokallta a fehérjét, mert minden nap túrót is ettem, néhány főtt tojást..


az 50 g pont elég. szerintem.

2018. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogyás közben a szervezet a zsír mellett sajnos az izmokat is bontja, ami természesen nem kívánatos. Az izomvesztés két módon tudjuk minimalizálni. Megfelelő mennyiségű fehérje fogyasztásával, és testmozgással. Az ajánlott mennyiség fogyókúra alatt 1,5 gramm testsúlykilogrammonként, de igazából a zsírmentes testtömeggel kellene számolni, amit csak becsülni tudunk. Számodra napi 60-70 gramm fehérjét ajánlanék fogyás alatt. Én nem pártolom a "gyári" fehérjéket, de ha ennyire problémás a megfelelő mennyiség biztosítása húsból, túróból, sajtból, tejből, tojásból, akkor ez is egy lehetséges megoldás.
2018. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom 3-as én félévente járok vérvételre és még soha nem volt gondom a magas fehérje bevitel miatt, pedig már évek óta napi minimum 150-et megeszek (75 kiló vagyok).


Szerintem nem gond ha iszol turmixot, akár minden nap is, én is szoktam diétába, elveszi az étvágyamat és az édesség utáni vágyamat is.

2018. jan. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 60-90g jól hangzik neked, persze a felsőbb értékekhez több aktivitás illik.


Ihatsz fehérjeturmixot, ha máshogyan nem megy, de 60g fehérje iszonyú kevés, nagyon könnyű bevinni bármilyen normális étrenden (s én próbáltam az erősen szénhidrátszegény növényit is, az volt az egyetlen, ahol nem ettem könnyedén 100g fölött). Persze van az a fehérjeszegény étrend, ahol ez nem történik meg, de akkor az nem egy jó étrend, azon kéne változtatni inkább.

2018. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!