Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi az a minimális fehérjeb...

Mennyi az a minimális fehérjebevitel, amit mindenképpen be kell vinni a szervezetbe a fogyókúra során?

Figyelt kérdés

Én 85 kilós, 176 cm magas lány vagyok.


Azt szűrtem le az oldal böngészése során, hogy nem elég csupán a kalóriabevitelre figyelni, a makrotápanyagokat is számolni kell.

Mindenki 2g/testsúlykg fehérjét és ugyanennyi szénhidrátot javasol.

A szénhidrátbevitelt könnyű lesz megoldani, de esetemben a 170 g fehérjét mégis miből és hogyan vigyembe be? Nem sok ez? Ha nem viszek be ennyit, a szervezetem feléli az izmaimat?


Konkrét edzéstervem nincs, viszont már most minden nap 1 órát sétálok és saját testsúlyos gyakorlatokat csinálok itthon...


2013. dec. 24. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Dicséretes,hogy utánna jársz a dolgoknak.Bárcsak többek is így tennének,mielőtt 4828.-ra is feltennék ugyanazt a kérdést... A fehérjebeviteled megfelelő,sőt ha már intenzíven edzel,még emelni is lehet és igen ez azért kell,hogy megőrízd az izmaid ill. izmosodj.Evoluciós örökségünk,hogy sokkal hamarabb bontunk izmot (aminek fenntartása energiaigényes),mint égetünk zsírt (ami test vésztartaléka). Viszont a folyadékbevitelre ilyenkor mindenképp figyelni kell.Esetedben kb. 4 liter/nap.
2013. dec. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván nem úgy vagy 85 kilós, hogy mellette 15% a testzsírod, szóval ez esetben ne így számolj! Fogalmam sincs arról hogy milyen a testfelépítésed, de ha eddig nem edzettél akkor kb. 20 kiló zsír lehet most rajtad. Azaz olyan 65 kilóra kéne belőni az elfogadható súlyodat és ha ezzel számolod a 2 gramm fehérjét akkor már csak 130 grammot kell megenned. Ez például 1 doboz túró, 200 gramm hús meg 2 adag fehérje turmix. Így nem is sok ugye? Persze betudod vinni a 100%-át szilárd táplálékból is.
2013. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát amúgy szálkásításnál van, hogy felnyomják a mennyiséget 2,5g/ttkg-ra.

Egyébként nem sok, de nehéz lemérni zsírmentes testtömegre, ezért szokták az összsúlyra.

Ha nem tudsz ennyit megenni,mert drága vagy nem tudom, akkor is igyekezz minél többet bevinni.:)


A saját testsúlyos edzés jó, a mindennapi sétád meg igyekezd gyors tempóban végezni.


Jó étrend mellett heti 0,5-1kg fogyást várhatsz.

Ha nincs meg, csökkenteni kell a ch-t.

2013. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 26. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!