Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért híztam, ha életmódot...

Miért híztam, ha életmódot váltottam?

Figyelt kérdés

2 hete elkezdtem szénhidrát csökkentett életmódot folytatni.

Nem eszek fehér kenyeret, fehér lisztből készült ételeket, fehér cukor helyett is stivia-t használok. Sok fehérjét és rostban gazdag ételeket eszek. A szénhidrát mennyisége, amit egy nap beviszek, az nem több, mint 100 g, számolom a kalóriát is, ami egy nap kb 1300-1400 között szokott lenni. Minden nap mozgok minimum 30, és maximum 60 percet, attól függ mennyire vagyok fáradt munka után. Ma megmértem magam centiben, és a combomból ment le, viszont a derekam és a csípőm nagyobb lett. Mit ronthattam el? Miért híztam? Valaki, aki ért hozzá, el tudná mondani, hogyan lehetne hatékonyabb a "diétám"? Mert igazából ha ez beválik, akkor ezt az életmódot tudom tartani. Csak nagyon el vagyok keseredve emiatt. 38/L, 70 kg



2018. jan. 14. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a ciklusod? Ha közel vagy a menstruációhoz visszatartja a vizet a szervezeted és puffadsz, stb
2018. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Írd le az étrended, még mielőtt valami nagyon okos beírja, hogy 2 hét alatt otthoni tornától megizmosodtál és azért nőtt a súlyod.
2018. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nincsen kimondottam szabályos étrendem, mert nincsen pénzem fizetni személyre szabott étrendért. Minden reggel reggelizem, amit eddig mindig kihagytam. Reggelire tojást sütök vagy főzök magamnak sok zöldséggel és szénhidrát csökkentett kenyérrel, vagy zabpelyhet gyümölccsel, vagy zabpelyhet natúr joghurttal. Ebéd és reggeli között vagy gyümölcsöt szoktam enni, vagy puffasztott rizst. Ebédre húst szoktam általában enni sok zöldséggel (nem eszek már krumplit, max édesburgonyát szoktam sütni), vagy szénhidrát csökkentett kenyérrel, vagy szénhidrát csökkentett lisztből készítek magamnak valamit. Délután natúr joghurt vagy gyümölcs, vagy puffasztott rizs, vagy szendvics CH-csökkentett kenyérből szalámival, light sajttal. Vacsorára pedig általában zöldséget, vagy ha délután nem natúr joghurtot ettem, akkor azt szoktam. Emellett naponta már meg birok inni 3 liter vizet. Előtte csak max 1 liter ment naponta, vagy még annyi sem. Reggel iszom kávét tej nélkül édesítővel. Napközben néha teát iszom minden nélkül. Mozgás gyanánt aerobikozni szoktam. Vagy ilyen teljes testet átmozgató gyakorlatsort csinálok 30-60 percig, vagy rámegyek külön testrészekre (has, comb, fenék, derék). Ami javulást látok, hogy sokkal könnyedén mozgok, könnyebbnek érzem magam, egyáltalán nem megterhelő naponta mozogni (heti 1-2 nap szünetet tartok, amikor vagy egyáltalán nem mozgok, vagy csak lazán). Valamint az arcomon van változás. Eddig nagyon sok pattanásom volt, és kezdenek eltűnni.
2018. jan. 14. 20:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne légy elkeseredve! Ha pontosan kiszámolod a napi 1300-1400 kalóriát, garantáltan fogyni fogsz. A súlyod és a méreteid is ingadoznak kissé, javaslom, hogy egy hónap kölönbség legyen az összehasonlított adatok között.
2018. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van, hogy a test a hirtelen változáskor vizet tart vissza. Másodszor hiába, hogy ugyan ott méred magad, lehet mégis egy kicsit lejjebb vagy fentebb nézted. Ráadásul 2 hét alatt nem is lehet olyan nagy változás, hogy ezt ne lehessen kizárni. Ha valóban csökkentett szénhidrát és kalóriamennyiségen vagy (azaz számolva van MINDEN beleértve az olajat, szószokat, stb...) és látod a pozitív változást, akkor folytasd így tovább és nézd meg az eredményt 2 hónap elteltével.
2018. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 hét nem sok, ennyi idő alatt még nem látszik biztosan az eredmény.

Ha viszont mégis hízol ettől az étrendtől, akkor egy tippem van: a ch csökkentett kenyér, bár nem ismerem az összetevőit. Ha szója, kukorica, meg egy rakás adalékanyag van benne, akkor inkább ne edd.

2018. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel is lett nagyobb a derekad és a csípőd? Ugyanott mérted őket, ugyanakkor?

Simán vizesedhettél is.


38éves inkább nő vagy már, nem lány.

2018. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A fehérjéket nehezebb lebontani ezért lehetséges hogy lelassult az anyagcseréd, ezért a szervezeted atváltott raktározó üzemmódra...
2018. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Wow, 16 szóba ennyi fäszságot leírni utolsó, le a kalappal.
2018. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!