Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Naponta hány gramm szénhidráto...

Naponta hány gramm szénhidrátot vigyek be, ha szálkásodni, fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés
Heti 4-szer járok konditerembe, súlyzós edzést és kardiót is csinálok. A sulyzós edzéseim szét vannak osztva toló és húzó izom edzésére, és minden alkalommal 45 percet ellipszis trénerezek. Valahol azt találtam, hogy 1-1,5 gramm/testsúlykilogramm, valahol meg azt, hogy a maximum 150 grammig csökkentsük a szénhidrát bevitelt, és nem igazán tudok ezeken kiigazodni. A válaszokat előre is köszönöm.

2018. jún. 22. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyéni, van, aki szinte semmi ch nélkül is elvan extrém fizikai aktivitás alatt, bár a testépítők azért valami értékelhetőbb mennyiséget be szoktak vinni edzés előtt akkor is, ha zsírra alapoznak... A tipikus testépítő étrend ugyebár szénhidráton alapszik, de hogy kinek mennyi kell, az nagyon változó.


Nem a testsúlyon múlik, hanem a kalóriaigényen s azon, hogy mennyit hoz a másik két makrotápanyag. Az anyagcsere roppantul szór, ugyanolyan jellemzőkkel, aktivitással simán kellhet az egyik embernek 100-150 grammal több ch s akkor még szolid voltam... Pl. ismerek olyat, aki 5 g/ttkg ch-val (ha zsírszegényen étkezne) jól fogy s még csak nem is különösebben izmos vagy kiemelkedően aktív, bár rosszul sem áll ezekkel. Nyilván nem lassú az anyagcseréje. Kemény fizikai munkában, izmosabban vagy sok futással ez már koplalás lenne neki, míg egyesek akár már zsírosodnának...


A fehérjére és a zsírra vannak jó javasolt értékek (1,5-2, illetve minimum 0,5g/ttkg, felesleg nélkül számolva), de a szénhidrátot neked kell belőnöd, mert az nagyon tág határok között változhat. Van, aki a zsírt emeli a szénhidrát terhére, amit már említettem, az is működhet, sőt van, akinek csak az ad elég energiát.

2018. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit számolgattam. Az 1-1,5-et nem értem, mert már 3-mal is enyhén koplalós szint jön ki pl. nekem, minimális zsír és maxra nyomott fehérje mellett. Nagyobb testnél még beleférhet, ha a kalóriaigény szokatlanul kicsi vagy bevállalja a nagy deficitet, de amúgy...?


A testépítő s egyéb oldalak néha fura dolgokat írnak, egyszer olvastam, hogy nők ne is egyenek "sok" (amennyi szálkásításkor kell) fehérjét, mert az sok kalória, micsoda idiótaság már ez.

2018. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én egyből belevágtam a közepébe.. Egyből 1g/ttkg szénhidrátot fogyasztottam,amivel 5 nap alatt 1.4kg ment le. Kicsit hirtelen volt és rosszul is voltam néha. Ennek hatására megemeltem 90-100 grammra, de most meg 5 nap alatt semmi nem ment le. Amúgy azért vittem le ennyire,mert nem túl gyors az anyagcserém,sose voltam egy nádszál alkat. Kövér se igazán, inkább zömök és izmos. A kalóriámmal szerintem nincs gond. Egy átlagos napon 1100-1400, edzés napon max 1500. Szóval egy kicsit megakadtam ☹
2018. jún. 22. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:

A testsúly simán ingadozik akár kilókat is napok alatt, úgyhogy nehéz belőni gyorsan, de hetek alatt azért látható szokott lenni a fogyási ütem. Heti 1 kilónál ne legyen több, de ha ilyen kevés a kaléóriabeviteled és nem bírod jól, akkor inkább fogyj kicsit lassabban.

Ezt ne csökkentsd, nincs is hova. 1-2 hét múlva meglátod, mi lesz, csodálkoznék, ha nem fogynál, az a helyzet, de láttunk már olyat is, vannak trükkös betegségek és szokatlanul lassú anyagcserék.

2018. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most jól bírom. Sőt, nem is vagyok egyáltalán éhes. A rosszullét akkor volt,amikor max 71gramn szénhidrátot vittem be. Köszönöm a válaszokat 🙂
2018. jún. 22. 22:57
 6/6 anonim válasza:

4-es:

milyen trukkos betegsegekre gondolsz? en is ettol tartok, h ebben vagyok.

:/

2018. jún. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!