Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet így fogyni?...

Szerintetek lehet így fogyni? 20/L 162 cm,70 kg

Figyelt kérdés

-kb 150 gramm szénhidrátot eszek egy nap (sajnos 1-es tipusú, inzulinos cukorbeteg vagyok, így tartom ezt az adagot minden nap)

-naponta 2-3 órát kutyával sétálok.

szerintetek ettől fogyhatok, vagy inkább csak "nem hízok"?


Cukorbetegség fél éve derült ki, azóta így eszek, a séta csak pár hete van így, azelőtt kb semmi, max nap fél óra sétám volt.

(egyébként a súlyom ugyanannyi most, mint amikor kiderült a cukorbetegség)


kb így néz ki egy napi étrendem:

reggeli: 1 normál szelet teljes kiörlésű kenyér margarinnal, felvágottal, 2 deci tejjel. Vagy 2 deci tejbe áztatott kb 3 evőkanál natúr zabpehely egy kicsi gyümölccsel. (vagy néha valami "különlegeset" eszem, van hogy 3 db túrórudit, a lényeg hogy kb 30 gramm ch legyen)


ebéd: pl egy gyros pitában, egy maroknyi rizs egy szelet rántott husival és savanyúsággal, egy kis adagnyi főzelék két szelet kenyérrel és egy kocka diabetikus sütivel... a lényeg hogy kb 50-60 gramm ch legyen.


vacsora: ugyanaz mint a reggeli vagy az ebéd, csak a reggelitől több adag, az ebédtől kisebb. kb 40-50 gramm ch.


tizórait, uzsonnát nem nagyon eszek, max egy maréknyi gyümit, esetleg pár darab diabetikus nápolyit, korpovitot. kivéve ha leesik a cukrom, akkor egy szelet csokit, nápolyit eszek.


Vélemények?

szerintem nem eszek sokat, igazából az érdekelne, hogy a napi 2-3 óra séta mennyit számít a fogyásban, ha számít valamit.



2017. jún. 1. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogyhatsz, mert nem tűnik úgy, hogy sok zsírt ennél s 2-3 óra séta igenis számít :)

De természetesen majd az idő dönti el, mi történik.

2017. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mozgás a legfontosabb!

Az égeti el a bevitt táplálék szénhidrát és szírtartalmát. Azt jó ha tudod, hogy a szénhidrátból, amit nem égetsz el a testmozgással, a madakot a máj átalakítja lipoproteinné (tulajdonképpen ez az a koleszterin ami az erekben is lerakódik és szűkületeket okoz a cukorbetegeknél) és a nagyobb része elindul a szervezet zsírraktárai felé és ott felhalmozódik későbbi felhasználásra. Persze ha túl nagy mennyiségű a szénhidrát bevitel, a korábban felhalmozottra soha nem lesz szüksége a szervezetnek, ha csak nem égeted el egyre intenzívebb testmozgás formákkal. Viszont a bevitt szénhidrátnak egyensúlyban kell lennie az inzulinnal, hogy meg legyen az egyensúly.


Amikor cukorbeteg lettem nagyon kétségbe voltam esve és nem tudtam mit ehetek és hogyan diétázzak. Igaz én II-es típusú vagyok és tablettát szedek.


Neked nincsenek szövődményeid?

Olyanra gondolok, hogy a lábad nem lett érzéketlen?

Esetleg nem jött elő szemészeti panasz.

Nálam volt ilyen és nem tudtam mit csináljak vele, aztán sikerült teljesen elmulasztani.

Kaptam koleszterin csökentő atorva-teva tablettát, ez sztatin hatóanyagot tartalmaz. Ettől kb három hónap alatt érezhetően vissza kezdett térni a lábujjaimba az érzékelés és a szemben korábban meglévő szemfenéki ödéma is csökkent. Aztán kértem az orvostól, hogy duplázzuk meg az adagot, Végül a napi 80 mg teljesen megoldotta a problémámat. Műár kettő és fél éve volt ez amikor elkezdett javulni és mostanra teljesen normálisan érzem a lábujjaimat és eltűnt az a furcsa bizsergés érzés is teljesen. A szemeben is eltűntek a sötétebben látó foltok. Szóval ha netán jelentkeznének nálad is majd a diabéteszes szövődmények, akkor sztatin hatóanyagú koleszterin csökkentő gyógyszer ami nekem segített. mellette szedek kanalas halolajat ami omega3 típusú olaj és szedek napi 2 kapszula SuperCLA-t is. Ettől a derekam a korábbi 106 centiről lement 96-ra.

Igaz közben kerékpározok elég sokat. Van amikor csak 40-50 km-t megyek hetente, de van amikor 80-at is akár egyszerre a hegyek között. Igaz ehhez először rövid távokat érdemes menni és lassan hozzá edződni. Viszont ettől nagyon le fog esni valószínüleg a vércukor, ezért viszek magammal müzli szeleteket és mindig csak egy falatot eszek belőle, amikor érzem, hogy már elégettem amire szükség lenne. Az ilyen intenzív testmozgás égeti a cukrot is és a zsírt is. Igaz, először fokozatosan hozzá kell szokni, különben nagyon el lehetne fáradni akár pár km után is. Először minen nap csak kicsit és egyre többet. Ettől megnő az izom tömeg és jóval töb energiát fog elégetni, vagyis nem lesz ami zsírrá alakuljon a szervezetben, mert a zsír a cukor átalakulásából jön létre.


most sok mindent írtam, de ha értelmezed a lényegét, akkor a mozgás, az egyre intenzívebbé váló testmozgás fogyaszt.


Van kerékpáros ismerős házaspár, akik inzulinozzák magukat és mondták, hogy amikor tekerni mennek, akkor annyira el tudják égetni a cukrot, hogy inzulin nélkül is beáll a normál cukor szint. Persze azért szénhidrát forrás és víz mindig van ilyenkor az embernél, mert nem lehet tudni, mikor ég el a szervezetből, hogy pótolni kell.

2017. jún. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!