Aki ketozik segitene?

Figyelt kérdés

Szoval.már nagyon hosszu ideje meg van állva a fogyásom és sehogy sem birom beinditani.igy elkezdtem érdeklödni a ketogén iránt.rengeteget olvastam rola,viszont konkrétumot is szeretnék tudni..

Pl hogy hogy vezettétek rá magatokat,illetve étkezési tippekre is kiváncsi vagyok napszakra bontva.elég egy példa is hogy lássam

Aki segit annak nagyon köszönöm!olyan válaszokat pedig nem veszek figyelembe akik azt irják hogy deficit,stb..40kg-ot fogytam kaloriaszámlálással,makrok hintáztatásával stb de most meg van állva.



2018. jún. 27. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Jo dolog a ketogen dieta, tenyleg gyors es hatekony ennek ellenere nem ajanlom mert mikor vissza allsz rendes etrendre sokkal nehezebb lesz tartani a sulyod olyan jojo efektus szeru dolog lesz. Nekem ez a tapasztalatom.
2018. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem várok gyors fogyást,de még 10-15kg visszavan.kb 1,5éve nem fogytam egy dekát sem,orvosilag rendben vagyok minden ki lett vizsgálva..a régi étkezésemre sem térnék vissza,annyira megtaláltam magam a reform konyhán hogy nem menne.meg ennél hiubb is vagyok

Csak ki szeretném probálni,saját börön tapasztalni hogy müködik e

2018. jún. 27. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Akkor működik, ha kalóriadeficitben vagy, természetesen, de abban sokaknak segít. Nekem is, mivel engem a szénhidrát éhesített eredetileg, de ez még nem jelentette azt, hogy ketogén diétám első 7 hetében fogytam volna. Van ilyen, amikor az ember a zsíradaptációig még nagyon éhes kalóriadeficitben. De tipikusan azonnal elég rendesen szoktak fogyni az emberek, ha ügyelnek a mennyiségre (vagy nem, mert van, aki képtelen rendesen enni így, sőt, egyes szerencsétlenek nem bírnak 800 kcalnál többet enni ketogén diétán, annyira tele lesznek).

Nem is mindenkinek való, de majd kiderül, egy próbát megér, ha nem tűnik totálisan lehetetlennek számodra a dolog :)


Én úgy vettem rá magam, hogy már bő 1 éve nem fogytam és elegem volt, s már volt 1-2 év szénhidrátszegény táplálkozás mögöttem (napi kb. 80 gramm). Amikor korábban próbáltam, abba kellett hagynom 2 napon belül, de így már simán ment. Mivel hozzám passzol ez az étkezés. Akihez nagyon nem, az sosem szokja meg, a tipikus pedig az, hogy egy hétig vagy durvább esetben egy hónapig nem jól érzi magát az ember (az agy nehezen áll át, de szokatlan is lehet az egész), aztán beleszokik. Nem feltétlenül fogja élvezni, a legtöbben visszatérnek a régi táplálkozásukhoz vagy legalább valami szénhidrátosabbhoz. Sokan vissza is híznak, de ez nyilván nem törvényszerű, amúgy meg butaság ahhoz visszatérni változtatás nélkül, amiben elhíztunk (legalább a mennyiségekre kell ügyelni, ha másra nem, de épp ezaz, hogy azon az étrenden több kell - ez a tipikus, de pl. rajtam akkorát változtatott a ketó, hogy ma már szénhidrátos étrenden is egész könnyen jóllakom, régen pedig extrém kalóriatöbblet kellett ahhoz, hogy ne éhezzek rajta. súlytartáshoz nem kell a ketó, de még fogyáshoz sem, csak könnyebb úgy).


Az én ketós étrendem nem biztos, hogy segítene neked, mivel húst és laktózt nem eszem, max. nyomokban, édességet sokat (bár lehet, hogy most már anélkül is menne a szénhidrát lent tartása). Nem a tipikus ketogén étrend ez, főleg, hogy 40 grammig jó vagyok s ezt ki is használom. De különféle ketós étrendekhez tudnak lenni ötleteim, ha konkrét kérdésed van. Az ételeknél az is fontos, hogy mekkora a kalóriakeret. Kalóriát nézve 90% zsír egészen máshogy néz ki, mint 60%... Nekem keményen le kellett vinnem a zsírt ketóban, sokkal többet ettem szénhidrátosabb korszakomban, de a tipikus ketósnak az okoz gondot, hogy hogyan pakoljon be elég zsírt, főleg, ha húst eszik, ami, ugye, ritkán igazán zsíros. Erre túl sok ötletem van, sajna, de aktívabban vagy tömegeléskor még jól fog jönni.


Amúgyis gondolhatod, hogy miket eszik az ketós: zsíros fehérjeforrásokat, kevés zöldséget, minimális vagy semmi gyümölcsöt, hozzáadott zsírokat.

Hardcore ketósoknak meg se kottyan egy kávé egy csomó tejszínnel és kókuszzsírral, vajat is lehet enni magában, de amíg csak 70-80% zsír kell, addig teljesen épeszű ételekkel is megoldható a dolog. Pl. a sült szénhidrátszegény zöldség vagy egy kicsit zsírosabb saláta szinte csupa zsír a kalóriát nézve, amúgy pedig szinte csupa zöldség... Ha lisztként vagy akár csak nasiként olajos magvat használsz, az is hozza a zsírt, egy jó kis tojássárgájás édes krém is elbír egy kis vajat pluszban, ott a majonéz (ami nekem iszonyat zsíros valami és nem tudom, hogyan eszik meg emberek, de ez ízlés dolga)... A csoki is zsíros (főleg a házi vagy az igazán tömény, cukormentes, ami ketóban célszerű)... Van mindenféle lehetőség.


Hogyan ettél eddig? A túl drasztikus váltás keveseknek jó, azt kéne elmozdítani a megfelelő irányba.

2018. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kb 4évvel ezelött életmodot váltottam ugye a szar kajákat kiiktattam,ezzel együtt számolni is elkezdtem mivel az adagokkal is probléma volt.de itt még csak a kaloriát számoltam.le is ment a 40kg amit nem siettettem,az egészség megtartása érdekében.aztán megállt.türelmes voltam,aztán mikor nem mozdult semerre,elkezdtem játszani a makrokkal.kértem tanácsot is hozzáértötöl de áll folyamatosan.a kaloriával nem játszottam mivel amellett hogy nehéz fizikai munkát végzek,több féle sport is jelen van az életemben.

A hardcore dolgokkal nincs bajom,igazábol csak egy kiindulási alapra lennék kiváncsi.példákra hogy az étkezés nagyvonalakban változatos legyen.az sem baj ha husmentes,nem akarok kodálni vagy röfögni 😌😬

2018. jún. 27. 14:53
 5/5 anonim válasza:
Szivesen kiprobalnam en is a ketogen dietat, sokat olvastam rola a napokban. Rajtam egy 5 kg felesleg van foleg hastajekon, amitol szivesen megszabadulnek. Viszont az a baj h kb vegetarianus vagyok, nagyon ritkan eszem csirket v lazacot, de pl sertest eletemben nem ettem es nem is szeretnek, mas hus pedig egyaltalan nem vonz. Foleg gyumolcson, zoldsegen es tejtermekeken elek, ez utobbi ugy olvastam, a ketonal teljesen tilos. Biztosan jo es hatekony modszer, mert nagyon sokan dicsertek, de hogyan lehet kibirni egy jo kis olasz teszta nelkul az eletet hosszutavon? Edessegeket nem szeretem, arrol siman le tudok mondani. Szoval nem egyszeru ez:/
2018. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!