Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ez a ch adag megfelelő?

Ez a ch adag megfelelő?

Figyelt kérdés

Személyi edzőhöz járok már több hónapja, napi 40-70g kozott mozog a ch-m.

A heten 3 nap 70g 4 nap pedig 40g.

Olyanok vannak az étrendbe mint a csirkemell, hajdinakása, feherjeturmix, cottage cheese, csirkemell sonka, zöld zöldségek, pufi rizs, jaszmin rizs.

Kardio es heti 3 sulyzos edzésre is jarok.

Viszonylag nagy túlsúllyal kezdtem közel 100kg-rol.

Azota közel 20kg lement ami csodas mert a 80kilo alját verem. De nem igazan veszem eszre. Nyilvan meg legalabb ennyit le kell adnom ahhoz hogy megfelelő súlyom legyen. De neha elbizonytalanodom...Hogy talan valamit nem jol csinalok es azert nem latom.

Ti mit gondoltok ?

Koszonom a rendes válaszokat!



2018. júl. 3. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Magasságod? Ha alacsony vagy kevés izommal s még sok felesleged van, nem csoda, ha nem olyan feltűnő, de az ember saját magát eleve furán tudja látni, nekem is akkor tűnt fel, amikor már mindenki régesrég megjegyezte, hogy mennyit fogytam.


A ch bármilyen szinten jó, ha nem akadályozza a tápanyagbevitelt és jól érzed magad vele. Az egyetlen makrotápanyag, amire nincs minimum (s maximum sem, ha elhasználod és bírod).

A fenti kicsit szerencsétlennek tűnik, valószínűleg hol ketózisban vagy, hol nem, de speciel én is nagyon szeretem ezen a szinten, jólesik, de lazább, mintha lentebb tartanám. Alatta nekem kicsit jobb fizikailag, de van, akinek nem. Csináld, ahogy neked jólesik s amúgyis, ha az edzésed s egyéni dolgaid miatt folyamatosan ketózisban vagy így is, akkor nem szóltam.


Viszont... Nagyobbacska lehet a kalóriaigényed, de zsírszegénynek tűnik az étrended. Nem koplalsz igen kevés ch és zsír mellett? Esélyes, hogy igen, de ha a fehérje van az egekben, az se jó.

2018. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kb annyit fogytam mint te és még mindig van hátra 25 kiló az álomsúlyig. Persze 20 után is lehet tökéletesem fogom érezni magam az a +5 csak ráadás de a lényeg nekem is van még bőven mit leadni. És én is néha megingok de végülis nem szabad mert a cél világos. A barátaim sokat bíztatnak te is keress valakit aki buzdít és nem hagyja hogy feladd.
2018. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

165cm vagyok. És de viszonylag éhezem csak annyira nem tudom tisztába rakni ezt a fejemben. Mert meg szeretném erteni hogy magamon tudjak segíteni úgymond es rengeteget olvasok de annyi mindenki mast mond magarol a fogyasrol. Hogy mit kell nézni, mit kell szamolni, ch miatt hizol, kcal miatt hizol es mar komolyan hülyét kapok :D most a legújabb az, hogy Burjan Szafi oldalát bujom napok ota es arra gondoltam megpróbálok ugy fogni.

A másik aggályom (bocsi en mar csak ilyen túlgondolós ember vagyok :D), hogy minden hét végén mérek ugye de néha hét közben is gondolok egyet és megmérném magam kíváncsiságból, hogy hogy haladok. És sose mutat kevesebbet mint előző hét végén vagy még talan tobbet is de aztán eljön a hétvége és mégis kevesebb vagyok 1-1,5 kg-val.

Viszont most szafi oldalán azt olvastam, hogy mikor próbáljuk ki tapasztalni a diétát akkor álljunk minden reggel mérlegre es onnan látjuk hogx az előző napon jol érkeztünk-e vagy sem, hogy mit mutat a mérleg (nyilvan nem kg re hanem dekakra gondolok) itt egy példa. Mult héten 83,9 voltam hét kozben megmértem magam es volt hogy 84,5 de olyan is volt hogy egy kilóval is többet mutatott a mérleg .... de aztán het végére megis lement durván másfél kg. 82,3ra... szoval ilyenkor szoktam elbizonytalanodni, hogy most mivan?! De eszembe sincs feladni csak neha félek hogy az egészségem kárára megy az hogy ne adja isten rosszul fogyókúrázom mert tápanyagokat vonok igy el magamtól vagy valami...

2018. júl. 4. 10:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha fogytál már 20 kilót, és semmit nem látsz magadon, akkor nem a ch-n kell változtatni, hanem el kell menned egy pszichológushoz.
2018. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hmmm... a pszichológusom szerint ezzel pont nincs problémám.

De én a helyedben értelmezném a leírtakat.

2018. júl. 5. 00:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem látod magadon, mert még így is van rajtad kb. 20 kg felesleg (mint írtad). Bár gondolom a ruháidon már észrevehető, hogy lötyögnek rajtad.

Nagyon szép eredményt értél el, én a helyedben nem aggódnék ennyit, hanem folytatnám, hiszen úgy tűnik, eredményes a diétád.

Egyetértek azzal, hogy nem lenne muszáj ennyire zsírszegényen enni, ha a ch ilyen alacsony. Ha bírod, akkor nincs nagy gond. Viszont ha gyakran éhezel, akkor kipróbálhatnád, hogy mi történik, ha egy kicsit zsírosabban eszel, pl. csirkemell helyett zsírosabb húsokat, cottage cheese helyett sajtot, a pufirizshez vajat.

2018. júl. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!