Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Undok vagyok ha tartom a...

Undok vagyok ha tartom a diétát. Mi lesz így?

Figyelt kérdés

Anyuka vagyok két kisgyerekkel. Sokat kellene fogynom, de ha betartom a 160g ch diétát amit doki írt elő, akkor szó szerint utálatos vagyok. Nem vagyok éhes, csak nyűgös, elegem van, stb. Amikor viszont több szénhidrátot eszem (néha nagyon sokat is, sajnos), akkor állati jókedvű, energikus és jó fej tudok lenni, még szélsőséges esetben is. Értem és érzem, hogy az egészségem miatt fontos lenne a fogyás, nagyon vágyom rá, hogy leadjam a kb. 25kg pluszt, ami van rajtam, de ha nem tartom az étkezési korlátokat, akkor tornázhatok, amennyit akarok, nyilván nem fog lemenni. De megéri-e úgy leadni, hogy közben morcos, feszült, ideges vagyok, sőt kiabálok is néha?


Semmi nem változik egyik napról a másikra, csak ez a tényező változott, ezért tudom, hogy biztosan ezzel függ össze, több nekifutás után jöttem rá.


Mit tennétek? Mit lehetne tenni?


2018. júl. 26. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Fura, hopgy ilyen sok szénhidráttal sem bírod, de hát sokfélék vagyunk.

De, ha eleget mozogsz, lemegy a felesleg 500 gramm ch-val is, persze ekkora aktivitást nem mindig és nem akárki hoz össze. Én most kezdek rájönni, hogy muszáj lesz 100 km-es hegyi biciklitúrákat nyomnom, különben sose fogyok le. Az pedig végülis poén, csak bele kell jönnöm, nyilván nem lesz mindennapos dolog azért. De sokkal könnyebb bicikliznem, mint keveset ennem, még kánikulában is...


Nem, úgy nem éri meg, hogy kiabálsz és feszült vagy :( Ha a szervezeted jelzi, hogy neki bizonyos keretek kellenek, szerintem érdemes neki megadni.

2018. júl. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát elég intenzívek a napjaim, nemigen ülök, futok, játszok, pakolok, este dolgozom, stb. Lehet, hogy enniy nekem is kevés lesz... azért a hegyi túrákat nem bírnám :D
2018. júl. 26. 18:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne CH-szegény diétával akarj fogyni, mert ezek szerint az neked nem jó.

Én ilyen Ch-érték mellett semmit nem fogytam, viszont borzasztó feszült, ingerlékeny lettem töle.

Aztán átálltam a 200 g CH-ra és azóta szép fokozatosan tudok fogyni!

2018. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
IR miatt mondta ezt a doki, hogy ezt kellene tartanom. De így feszült, ingerlékeny, és hulla fáradt vagyok minden nap. Köszi a tippet!
2018. júl. 26. 18:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A pakolás és munka sajna inkább csak fáraszt, nem sok kalóriát éget, de ha sokat mászkálsz és futkosol, az azért valami. Sajna azt még túl könnyű túlenni, bár ez emberfüggő.


Ha csak kicsit kell több ch, azzal még lazán fogyhatsz (az IR-hez nem tudok hozzászólni, valószínűleg nem jó neked a sok ch), csak akkor a zsír legyen alacsony... Ha viszont túl sokat eszel kalóriában, talán más ételek kellenének, más elosztás, valami más trükk...

2018. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony Gi-eseket egyél.
2018. júl. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Próbáld ki az időszakos böjtölést
2018. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!