Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Segítséget kérek, hogy ki...

Segítséget kérek, hogy ki tudjak tartani a fogyókúrám mellett?

Figyelt kérdés
Alig kezdtem el a diétát máris előjöttek a negatív hatások: fejfájás, hasmenés, rengeteg alvás. A diétám úgy néz ki, hogy olaj nélkül főzök/sütök.Elhagytam a kenyeret, tésztát, lisztet, rizst, krumplit. Teljes kiőrlésűeket sem eszem. Nincs cukor, se vaj, se édesítőszer, se felvágott, stb. Nem iszom teát, kávét, üdítőt csak szénsavmentes nem ízesített vizet. Amit fogyasztok: pisztráng zöldfűszerekkel, néha tojás sárgájával együtt( max 2), rengeteg paprika, retek, paradicsom. Néha csicseriborsó( 30 gramm) a hal mellé. Csirkemellet és csirkemájat, valamint pulykát is eszem. Bár fogyözom, az őszibarackot időnkènt nem vetem meg . Szeretem az új ízeket és hogy figyelek magamra , de sajna így nem tudok elég szénhidrátot bevinni és rosszul vagyok. Ma már annyira lement a vércukrom, hogy 3 kockacukrot meg kellett ennem. A fejem még mindig fáj, de már nem annyira. Nem hiszem, hogy folyadékhiány lenne, mert egész nap iszom. Tudnátok valamit ajánlani? Mondjuk valami szénhidrátdús zöldséget? Ma a szénhidrátból 30 grammot vittem be a kockacukrok előtt.

2018. okt. 4. 04:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Olajat nyugodtan egyél. Ehetnél több tojást is szerintem.

Nem tudom mennyi kávét ittál előtte, de ha sokat akkor szedhetnél panangint is káliumhiány miatt.


Hirtelen drasztikus változás ezt okozza.

2018. okt. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Elöször is ez a *diéta* gyakorlatilag koplalás, sürgösen kezdj normálisan enni.

Másrészt a *negatív hatások* ok az, hogy éhezel, a szervezeted semmi tápanyagot meg vitamint nem kap.


Sokkal értelmesebb lenne egy kiegyensúlyozott étrendet kialakítani, amivel *most* fogyni tudsz és kis változtatással *életed végéig* tudod folytatni - ezt hívják életmódváltásnak és csak ez az, amivel egészségesen tudsz fogyni, nem hízol vissza és nem teszed magad tönkre.

Olajat/zsiradékot szükségese fogyasztani, mert a vitaminok többsége anélklp nem tud felszívódni, azaz komolyabb betegségeket okoz.

A kenyér/tészta/rizs/krumplit sem értelmes dolog teljesen elhagyni, maximum a mennyiséget lehet csökkenteni, de nem nullára.

Nézz utána, hogy a szervezetnek mennyi az igénye a makrótápanyagokból testsúlykilogrammra vetítve, és annak alapján állítsd össze az étrendedet!

2018. okt. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Ha ennyire lecsökkented a szénhidrát beviteledet, ne csodálkozz, hogy ilyen rossz a közérzeted. A tapasztalatok alapján azok élnek a legtovább, ill. a legegészségesebbek, akik csak a gyorsan felszívódókat csökkentik le, étkezéseik fele továbbra is rostokból és lassan felszívódó szénhidrátokból áll, némi közepes GI-essel. A ketózóknál hosszútávon növekedett a halálozás és a bélrendszeri daganatok előfordulása is.
2018. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Ha koplalsz, ne csodálkozz... A derült égből majdnem ketogén diéta másoknak is problémát okozna, ennél azért fokozatosabban csökkentsd a szénhidrátot, ha úgy ítéled meg, hogy neked ez jó s persze részben pótold nagyobb mennyiségű zsírral. Energia kell, fogyáskor is. Némi zöldséggel kétlem, hogy abbamarad a koplalás, valami tartalmasabb kellene. Bár ha a zöldség mondjuk fél kiló chilisbab :D

Válassz, ch vagy zsír, de valamelyikből rendesen kell bevinned. Ha tudod, hogy neked több ch kell, mi a lótúróért nem eszel többet? Gyümölcsszezon van, itt van a sütőtökszezon is... Jó, ne ez legyen a szénhidrátbeviteled alapja, de kiegészítésnek jöhet ez is, ha már ilyen jól tudsz koplalni (nekem tönkrevágnák a fogyásomat, még a lightos zöldségekkel is el tudok szállni).


Nem tudod, milyenek a makróid? Az informatív lenne.

2018. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Azért ne túlozzunk, nyilván kap tápanyagokat a szervezete, hisz remek ételeket eszik, csak nem eleget.

A zsír valóban nagyon kell, nagyon egészségtelen túlságosan lecsökkenteni.

Kenyér, krumpli és hasonló egyáltalán nem kell, de ha ezzel fontos tápanyag vagy akár csak túl sok kalória esik ki, akkor azt másból kell bevinni.

2018. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vegyes étrend után hirtelen 30g ch, az nagyon durva váltás. Nem kellene ennyire lecsökkentened.

Ha kevés a szénhidrát, több zsír kell. Ha nem használsz olajat és vajat, akkor használj helyettük (házi) kacsa- vagy libazsírt, kókuszzsírt. Csirkemell helyett csirkecomb, bőrös és zsírosabb húsok, több tojás. Olajos magvak, avokádó.

Szénhidrátdúsabb zöldségek az összes gyökérzöldség, sütőtök, édesburgonya, karalábé, hagymafélék, zöldbab, borsó. Ha ilyeneket is eszel, valószínűleg a hasmenésed is elmúlik.

Ha nem eszel cukrot, gabonát, krumplit, egy kis gyümölcs is beleférhet, akár banán is (hasmenés ellen szintén jó).

A fejfájás és levertség a cukor és a kávé/tea elhagyása és a drasztikus szénhidrátcsökkentés miatt van, pár nap alatt hozzászokik a szervezeted és el fog múlni. Kockacukor helyett igyál egy bögre mézes gyógyteát, vagy egyél gyümölcsöt, egy marék mazsolát, aszalt gyümölcsöt.

2018. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!