Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogén Diéta, vélemények,...

Ketogén Diéta, vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Főképp azok válaszát várnám, akik már próbálták/csinálták/ avagy még csinálják is. Hogy mik lennének a TI! tapasztalataitok a diétával kapcsolatban(edzés, élet, éhség, energia, stb terén). Köszi előre a válaszokat is! Ti mit esztek egyébként? Én tejtermékek közül max: tejszín, sajtot vásárolnék. Zöldségek közül zöld zöldségeket, húsok közül pedig a zsírosabbakat(pl. hal), vagy esetleg csirkemell, és azt locsolnám le 20ml- olívaolajjal pl 100 grammot. Szalonnás tojást ennék még nyilván. Fontos lenne nagyon, hogy napraforgó olaj helyett zsírban süssek?(csirkemellet csak nyilván! a tojást a szalonna zsírjában sütném meg). Köszi a válaszokat előre is :)

#edzés #zsír #diéta #zsírégetés #Low Carb #ketogén #75% zsír #20% fehérje #5% szénhidrát
2019. jan. 12. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Az én tapasztalatom: három hónap alatt fogytam ugyan ettől a diétától, de az egekbe szökött a rossz koleszterinem, és végig iszonyat rossz volt a szám íze, szaga.

Vegyes és kiegyensúlyozott étrenddel tudtam fogyni 17 kilót.

2019. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Nekem bevált, elég sokat fogytam vele, éberebb is votlam, és jobban fogott az agyam. Viszont a sportteljesítményem lecsökkent tőle.

Tökmagot, mogyorót, sajtot, fehérjeport, csirkemellet, tojást, kolbászt, töpörtyűt ettem.

2019. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Nekem bevált. (Egyszer már csináltam egy ideig, akkor ugyan nem értem el a célom, de a legnagyobb részét nem is híztam vissza, jelenleg megint rajta vagyok.)

Semmi mellékhatását nem éreztem (kivéve tényleg a kellemetlen szájszag és némi szomjúságérzet, dehát az ember mos fogat és legalább nem felejtkezik el arról, hogy eleget igyon).

Nem kell NAGYON levinni a CH-t, én 40-en vagyok még ketózisban, de vannak, akik ennél is feljebb tudják vinni. Azért 20g-on tartani elég nehéz:( Ki kell kísérletezni. Én is 20-on voltam egy hétig, aztán mentem fokozatosan felfelé.

Én nem is eszek olyan sok zsírt. Inkább csak az a jó, hogy egy csomó olyan dolgot is megehetek, amit amúgy egy fogyókúrába nem férne bele: pl. vajas kenyér (CH csökkentett), túró, kolbászok, tejföl, esetleg akár egy kis tepertő:)

A CH mellett inkább a fehérjebevitelre figyelek, hogy az elég legyen.

Nem vagyok éhes, sőt, a megcélzott kalóriakeretet sem szoktam kihasználni teljesen (mivel nem viszek be ehhez elég zsírt.)

Nekem azért jó ez, mert összességében a radikális CH csökkentés nekem kevesebb és könnyebben kivitelezhető lemondással jár + nem vagyok éhes vagy fáradt + gyorsabb ütemben fogyok, mint kalóriaszámolás alapján várható lenne.

Amiket én eszem: tojás, tejtermékek (túró, sajtok), jó minőségű felvágottak, kolbászok, húsok, hal (akár párizsiasan), főzelékek, zöldségek, jó minőségű virsli. Általában 4-szer eszem egy nap (vagy a reggeli vagy a tízórai marad ki)

2019. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem csak a szájszag kellemetlen, az egész ember büdös ilyenkor. Férjem csinálta többször.
2019. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Éppen lehet csinálni pár hónapig, de másképp jobb lenne. Hosszú távon meg készülj a köszvényre és szív-érrendszeri betegségekre.


Tapasztalat:

1. ha ugyanannyit eszel, mint eddig, csak zsír+fehérjéből, akkor nem fogsz fogyni. Az inzulinszintet szabályosan tartja, a koleszterint, húgysavat az egekben, akár egy hónap alatt is.

2. rohadtul utálatos folyton zsírt enni zöld levelekkel. rohadtul!!!


A szalonna, a tepertő, a mascarpone, parasztkolbász, stb NEM lesz egészségesebb attól, hogy ketogén diéta alatt eszed meg, ezek ünnepnapokra valók. Olivaolaj, makadámdió, lenmag, stb, tehát növényi olajokból célszerű bevinni a zsírt, ezek meg drágák.

2019. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, egész le vagyok döbbenve, milyen gyorsan mennek a kilók lefelé, pedig nem éhezem. A cukorra néha, de olyankor megeszem egy gyümölcsöt vagy édesítőszeres kakaót vagy kólát, energiaitalt. Én sok zöldséget eszem, persze megválogatom, hogy ne legyen sok szénhidrát benne. Nagyon feldob, ahogy naponta kevesebbet mutat a mérleg. Szerintem én még az 50 gr szénhidrátot is átlépem, de így is fogyok. Valószínűleg előtte olyan iszonyú nagy mennyiségű szénhidrátot fogyasztottam. Délután fázékonyabb vagyok és fáradtabb, akkor jobban fűtök, vagy felöltözök és kávét vagy kólát iszok, vagy energiaitalt. Nekem jó a sült hús és tojás zöldséggel, kis túró, tejföl, tej, sajt, mogyoró., stb. A szénhidrátot nagyon kell számolgatni. Ehhez segít a kalóriabázis.
2019. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
55%

Utolsó!

Megkérdezhetem hogy eddig mennyi idő alatt mennyi ment le?

Én 10 napja kezdtem, 5 kg ment le. Nagyon ijesztő, de valóban inspirál :)

2019. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Beléptem köreitekbe 😊 Második nap,rohadvány fáradt vagyok. 25g ch,1200kcal a keret amit nem tudok megenni,pusztulat tele vagyok folyton 😁

Kalória számolgatással 1500kcal és napi edzés mellett is állandóan éhen akartam halni de a súlyom nem mozdult. Most második nap -2kg de ez tuti csak víz.

Egyelőre megfelel,bár az édesség hiányzik. De majd nézek valami jó receptet és azt a lyukat is betömöm 😊 Vagy talán elmúlik a sóvárgásom. Remélem...

2020. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Nyolcas, nyugi, a fáradékonyság javulni fog. Fogd a hőségre! :) Igen, keto mellett nagyon nehéz éhesnek lenni.

Egyébként ötös vagyok, jól lepontoztak, de tényleg tapasztalat, 3 hónap alatt úgy elszállt a vérképem, hogy a doki közölte, köszvényeseknek járó diétát javasol, AZONNAL. Helyette lejöttem a keto étrendről és minden rendben. (Egyébként nem fogyni akartam, de nem is fogytam, 1300 kcal, heti 2-3 sport, 65 kg előtte, közben és utána is. Nehéz volt megenni az 1300-at, de egy hét alatt rá tudtam állni.)


Desszertnek ezt meleg szívvel ajánlom: [link]

Brutálisan kiadós, nagyon finom cucc volt. Egy pici szeletkét letoltam belőle és kifeküdtem, szóval szerintem a mértéktartás sem gond vele. A többi a mélyhűtőben lapult, szeletenként vettem ki. Nem ketózom azóta se - asszem világos, hogy nem nekem való - de ezt a sütit kedvem lett megint elkészíteni. :)

2020. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es,köszönöm a receptet 😊

Egyébként mandulát,olajbogyót,avokádót is szoktam eszegetni,mert úgy érzem a szalonna,tepertő,brie azért picit sok 😊 Fogalmam sincs hogy áll a vérem zsírügyileg,10 éve egy koleszterinszint mérésnél 3 alkalommal csinálták meg,mert nem volt mérhető érték úgy,hogy vidéki "lány"létemre imádom a szalonnát,zsíroskenyeret,zsírban tocsogó pecsenyét és akkor is sokszor ettem ilyeneket.

Kb.10 éve valamiért megundorodtam az uborkától,most pedig megveszek érte. Tiszta gáz,ha megyünk valahova,viszem a szeletelt ubikat és nyomom befelé mint más a gumicukor csíkokat 😂😂

2020. júl. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!