Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy motiváljátok magatokat...

Ti hogy motiváljátok magatokat, hogy lemondjatok dolgokról? Diétába kezdtem, nekem az alkohol a gyenge pontom (meg az édességek). az édességet még kihelyettesítem édesítőszerrel, de az alkoholt?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy az alkoholról nehezen mondok le.. 3 naponta buli, ez kell a lelkemnek (melózok, meg tanulok, egyetem) lehet velem van a baj, vagy egyetemista vagyok, és ez a mentalitás rám ragad...


egy buli alkalmával 1 dl vodkát + 4 sört hajlandó vagyok meginni, ha nem többet... mit tegyek?


Elegem van néha a sok melóból (vendéglátás, gyorsétterem) a folytonos hajtásból, sietség, streszs, alig jut magamra idő ( regenerálódás, facebookÖ) vagy könyv, olvasás... vagy filmezés...


és iszok

mert így lazítok


és semmi házimunkát (főzés, takarítás, mosogatás, nem kell elvégezni)


mit tegyek, hogy ne legyen ennyi dolgom / nyugodtabb legyek?


Tisztaságmániás vagyok, lehet ez is baj... mit tegyek?

hogy nyugodtan tudjak fogyizni?


24/l



2018. okt. 8. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Számold bele a piát is a napi kalória keretedbe, és kész... aznap elég éhes leszel, de kinek mi...
2018. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fókuszálj az alkohol káros hatásaira, pl. dehidratál, sok pénz feleslegesen, másnaposság, rosszullét, hízlal stb. És tudatosítsd magadban, hogy te ezzel szemben egy egészséges, bomba testet akarsz, ami sokkal nagyobb energiával fog feltölteni, mint pár pohár ital. Vagy nézd meg mennyi kalória, amit megiszol, és ezzel szemben mennyi a napi kalóriaszükségleted.


Hülyeség, de amúgy én neten szoktam keresni ilyen motivációs szövegeket, képeket, szöveges képeket 😃, tele van velük az internet, a pinterest (nagy Pinterest függő vagyok), és összegyűjtöttem ilyeneket pl. a futáshoz, és futás előtt mindig átnézem ezeket, és sokkal nagyobb energiával, és lelkesedéssel kezdek neki. Nekem ez bevált.


De nagy divat, hogy csinálsz ilyen kis motivációs táblácskát magadnak (nem tudom, hogy mi a pontos neve), jegyzetekből, illusztrációkból, kivágott képekből, célokból, motiváló szövegekből, és kirakod egy jól látható helyre az otthonodban/szobádban, így mindig szemmel tarthatod, és jól is mutat a falon.

2018. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A motivációs képek/idézetek szerintem is jó ötlet, valamint az alkoholnak tényleg sok káros hatása van.

Csak az alkohollal tudsz ellazulni, vagy maga a buli számít és társaság?

Nem tudsz vmi a szakodhoz közelebb álló munkára váltani? Lehet nyugodtabb lenne az életed, hiszen így már építed a jövőd és talán jobban is élveznéd.

2018. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell alkalmanként 4 sört meginni, az 1000 kalória kb.


Igyál nagyfröccsből négyet, az kb. 330 kalória összesen.


Egy kg háj 7000 kalória. Számolj.

2018. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, sokunk nevében beszélek, mikor azt mondom, hogy egész egyszerűen nem vagyunk alkoholisták.

De fogd fel ezt a diétát isteni szerencsének, amiért így kirajzolta eléd, hogy függő vagy, segítve elindulni a gyógyulás útján.

2018. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon sok piálás. Ha egyébként is mindig pörögsz, akkor ne csak a buli legyen a kikapcsolódás. Otthon pihenni, olvasni, ahhoz nem kell pia. Mondjuk buliban is tök sok 4 sör, mármint mennyiségre. Nem is feltétlenül az alkoholtartalma miatt.

Lemondani meg nem kell. Lehet időnként enni édességet, csak ne mindennap, és ne nagy mennyiségben. És akkor lehet normálisat, nem kell édesítővel trükközni.

2018. okt. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem legyen az a motiváció, hogy huszonévesen ne akarj úgy kinézni, mint egy öreg piás nő. Tényleg létezik a sörhas. Nőknél is. Ismerőseim körében is tisztán látszik, hogy ki az, aki állandóan sört piál nagyobb mennyiségben. Tök gáz sörhasuk van.
2018. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Brutál sokat iszol, ez élből nem jó. A kalóriát lehet ellensúlyozni sok mozgással, valamit valamiért, de az alkohol azért bejut és komolyan terheli szegény szervezetedet, ami nekilát a sok negatív cucc eltakarításának s közben a hanyagolható dolgokra nem jut ideje. Ez így nem OK.

Bulizz ritkábban vagy kevesebb ivással.

2018. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sose voltam nagy piás(sőt,szinte alig ittam,azt is tök ritkán),de amikor kórházba kerültem trombózissal,és mellettem egy aránylag fiatal nő(40-50 éves)30 kgosan,totál besárgulva haldokolt,véreset hányt,és miután összeesett a wc-n a gyengeségtől,bepelenkázva,berácsozva szenvedett tovább,majd végignéztem a halálát(hörgött,nyögött,sírt),hát egy korty nem megy le a torkomon.Ja,a nő májrákos volt,a párja mondta,hogy szeretett inni,és ez lett a veszte,mert vendéglátózott,és nem bírta máshogy a stresszt.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy a súlyod meg a külsőségek csak egy dolog,a plusz kilókat le lehet adni,de az egészségedet nem biztos,hogy vissza tudod kapni,ha egyszer beüt vmi.Ha stresszelsz,hallgass nyugtató zenéket,relaxálj,sportolj(az nagyon jó stresszűző),ha lehetőséged van rá,válts vmi nyugisabb munkára.És nem árt elgondolkozni azon se,hogy ez az alkoholszereteted caak a feszkólevezetésre van,vagy valami komolyabb a baj(függő vagy).És hidd el,fogyókúrázni csak elégedetten és boldogan lehet,ha túl sok minden összejön,és nem marad egyéb örömöd,mint a jó kaják meg esetedben az alkohol,nem fog menni.Szóval először a körülményeiden változtass,sikeren csak úgy tudsz lemondani hosszabb távon a piáról.Keress más,egészségesebb boldogságfforrást.
2018. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"és iszok ... mert így lazítok"

Ezt szokta mondani minden alkoholista. A függőség jele, ha valamilyen anyag hiányában egyre feszültebb vagy, a fogyasztásától pedig ellazulsz. Lehet ez alkohol, dohány, drog, nyugtató, stb.

A fogyáshoz fontos lenne a májadat hagyni regenerálódni. Amíg rendszeresen és sokat iszol, ez nem fog menni. Csökkentsd havi 1-re a bulizást (ha ivás nélkül nem érzed ott jól magad, vagy ha nem tudnád megállni, hogy igyál). De az is lehet, hogy a nulla alkoholbevitel lenne számodra a legjobb megoldás.

2018. okt. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!