Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha finomlisztet zabpehelyliszt...

Ha finomlisztet zabpehelyliszttel helyettesítem (abból sütöm a zsömlét, a palacsintát stb. ), a cukrot pedig xilittel, sokkal kevesebb lesz a szénhidrátbevitelem?

Figyelt kérdés
Sajnos nem nagyon fogyózhatok, mert szoptatok, és nem akarom, hogy elmenjen a tejem. De emellett heti 4x 75-80 percet edzem (kardio+izomerősítés). De sajnos nem fogytam 3 hónap alatt semmit. Úgyhogy az étrendemen is változtatnom kell, mit ajánlotok? (Egy csomó zöldséget nem ehetek a szoptatás miatt.)

2012. nov. 22. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem sokkal kevesebb, de lassabb felszívódású, ami jobb diéta alatt.
2012. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy pékáru sütésénél kell valami magasabb sikértartalmú liszt is a tésztába, csak zablisztből nem lesz jó. Keverheted rozsliszttel vagy teljes kiőrlésű búzaliszttel.


Xilitet viszont szoptatás alatt nem használnék, elvileg hasmenést okozhat az arra érzékeny felnőtteknél is, könnyen lehet, hogy az anyatejbe is kiválasztódik, szóval én nem kísérteném a sorsot.

2012. nov. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van egy nagyon jó zsemle receptem, ami csak zabpehelylisztből van. Nagyon finom és sokkal jobb, mint a tk. liszt, nincs keserű mellékíz.

Xilitből csak keveset fogyasztok, gyakorlatilag csak kávéba.

2012. nov. 22. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha szépen megkérlek,leírod nekem a zablisztes zsemlereceptedet? :)


Egyébként hogy ne legyek teljesen offoló,sok kalóriát megfoghatsz a zsíron ha a szénhidrátot nem csökkentheted nagyon: 0%-os joghurt,12%-os tejföl,light margarin,zsírszegény sajtok,1,5%-os tej,húst tepsiben sütni,nem bő olajban. A cukrot pedig szerintem jobb steviával helyettesíteni ha nem zavar a mellékíze mert az kalóriamentes (és ch mentes is) :)

2012. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!


Megírtam a receptet priviben. Nem azért mert titkos, hanem mert nem a kérdéshez tartozik.

2012. nov. 23. 09:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Zabpehely sem jobb mint a finomliszt.

De hát nézz meg egy tápanyagtáblázatot!


A zabpelyhet, teljes őrlésű lisztet nem az alacsony ch miatt ajánlják, hanem mert lassabb a felszívódása, így jobban kezeli a szervezetünk azt a szénhidrátot. Persze ez eget rengető baromság, de ez a mainstream nézet.


A zab is glutén tartalmú, lektin tartalmú (ezek belekerülhetnek a tejbe ha jól tudom) szóval nem szerencsés.


Ki kell tapasztalni milyen zöldséget ehetsz (azért 100 zöldség közül kell hogy legyen 2 tucat ami megfelel) és húsokkal, zsírral, szalonnával ezeket fogyaszd.


Én tepertőzök, füstölt sonka-kolbász, csirkemell különböző zöldség pürékkel.. Vagy bármilyen más husi.

2012. nov. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!