Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kávét már nem bírom édesítős...

A kávét már nem bírom édesítőszerrel inni, teljesen elveszi a finom kávé ízt, ha 1-2 kiskanál mézzel helyettesítem az nem probléma? (ja én napi 1 max 2 kávét iszom)

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Megértelek, mondjuk én csak steviával próbáltam, valami iszonyú, inkább a semmi, vagy a kókusztej, de én kókusztejjel és mézzel szeretem. Azzal azért nem iszom naponta, lehet, hogy beleférne, de nem kockáztatok, amúgysem akarok mindennap tömény cukrot enni, csak mert kávézom.


Gondolom, mint oly sok minden, ez is emberfüggő, már hogy belefér-e a diétádba. S ugye nagyon nem mindegy, hogy miket eszel akkor, amikor épp nem mézet :P Persze van, aki szerint sosem szabad ilyen hatásnak kitenni a tested (a méz nyilván komoly inzulinválaszt okoz), mások szerint ehetsz bármit... A végén úgyis Neked kell eldöntened, mit teszel s kitapasztalnod, akadályoz-e ez céljaid elérésében s ha igen, akkor megéri-e így...


Ja, most épp kivételesen xillites kávét iszom (valamire el kell használni azt a zacskót, amit próbaképp vettünk, de nincs sok esélye, mert a méz nagyságrendekkel finomabb és valamivel olcsóbb s néhanapján igazán használhatom). Közel sem olyan jó, mint mézzel, de nincs rossz íze. Fogyáshoz és a fogaknak is jobb.

2013. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 poiu ***** válasza:
Semmi sem probléma, de a kávé íze legjobban feketén jön ki. Próbáld ki, meg fogsz lepődni.
2013. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Az étrendem többi részével nincs probléma, már elég tapasztalt vagyok a fogyásom terén, jól működik ahogy csinálom szerencsére, meg ugye mozgás is van természetesen mellette. Csak eddig az volt hogy jó az édesítőszerrel is de sosem ízlett vele igazából, és mivel szeretem a kávé ízét (de magában nem bírom azért meginni feketén) kell valami jobb alternatíva az édesítéshez :D Maximum azt csinálom hogy a napi kettőt egyre csökkentem, azt is reggel iszom, így valószinű nem lesz probléma azzal a kevés mézzel :)
2013. júl. 21. 15:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Kettes válaszolónak! A szüleim is feketén isszák mindenféle édesítés nélkül, nekem valahogy nem megy, lehet hogy ha idősebb leszek majd én is rászkom majd, ki tudja :D
2013. júl. 21. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem azért olykor sikerül meginni üresen is a kávét, pedig nem gondoltam volna régebben :D Gyakorlat teszi a mestert. De hogy nem finom úgy, ergo számomra szinte teljesen értelmét (nem élénkít semmit), az is biztos, így nem szoktam sűrűn kihasználni eme új tudásomat. Ha csak a kávéíz kell, akkor működik a sok kókusztejben kevés kávé, ahol még az édes kókusztej elviszi azt a pici kesernyésséget. Normál kávénál már közel sem olyan jó a helyzet, akkor jön a méz. Szerintem jól gondolkodsz, hogy nem adod fel az ízt, inkább csökkented a mennyiséget.
2013. júl. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz, akkor úgx teszek ahogy írtam :)
2013. júl. 21. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!