Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyi CH-t vigyek be minimum...

Mennyi CH-t vigyek be minimum és maximum?

Figyelt kérdés

Hány gramm testsúly kg-onként a minimum, ami kell, és meddig lehet elmenni maximum?


Szénhidrátszegény diétát folytatok, hús (zömmel sovány), hal, tejtermék, tojás, proteinkiegészítők és egy kevés zöldség (főleg savanyúság) adják a lényegét, még bőven van mit rajta javítani, túl sok fehérjét és túl kevés zsírt eszek, szénhidrátot meg jóformán semmit, és kalóriában is kicsit túl kevés, picit túl gyorsnak is tűnik a fogyásom egyelőre, szóval ezt igyekszem korrigálni.


Nem ketogén diéta, ha megpusztulok is képtelen vagyok több zsírt enni, mint fehérjét, simán csak szénhidrátszegény étrend.


Ajánlották másik kérdésemnél a zabpelyhet, hogy azt azért kéne, nem tudom mennyi fér bele egy nap, mert azért valamennyi CH van tejtermékben, meg nyomokban szinte mindenben.



2019. márc. 1. 14:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
Pontosan
2019. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Én olyan 80 grammra lőttem be a szénhidrátot. Ez se nem túl kevés, se nem túl sok. Ez általában vagy reggelire zabpehely, vagy ebédre rizs. En sem tudok túl sok zsírt bevinni (felpuffadok és görcsölök tőle, így kb 120 gramm fehérjét, 80 gramm szénhidrátot és a maradékot zsírral viszem be. 1200 kalóriás kerettel.
2019. márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kettes: köszi!


Én még nem tudom, hány grammra lőjem be, a 80 nekem kicsit soknak tűnik, valahol azt írták hogy pl. ketonál 20-50 gramm, na most nyilván nem azt követem, de szeretném minimalizálni a szénhidrátot, anélkül, hogy esetleg valami hiánybetegség lépne fel.

2019. márc. 1. 18:49
 4/11 anonim ***** válasza:
A keto azért működik 50 gramm szénhidráttal, mert mellette 150 gramm zsírt esznek. Ha te nem eszel meg ennyi zsírt(ahogy én sem) akkor a min a 70-80 gramm szénhidrát kell. Fehérjét sem érdemes túlzásba vinni, mert a felesleges fehérje glükozzá alakul. Mivel emiatt a fehérjét nem tudod túltolni, így vagy zsírral vagy szénhidráttal kell kiegészíteni. A ketósok zsírral egészítik ki, mivel én nem bírok 150 gramm zsírt megenni, így beviszem a maximális fehérjét, ez nálam 120 gramm, és a maradék kalóriát fele-fele arányban zsírból+szénhidrátból viszem be. 1200 kalóriánál kevesebbet ne egyél, a makrókkal tudsz játszani, beviszed a maximális fehérjét, a maximális zsírt amennyit tudsz és a maradékot kitöltöd ch-val. De ha te is olyan vagy mint én akkor neked is 70-80ra fog kijönni a szénhidrát. Persze csak ha nem akarod koplalással tönkretenni a szervezeted.
2019. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nem akarok koplalni, egészséges étkezés és egészséges mértékű fogyás a cél. :) Még meglátom a zsírban gazdagabb étrenddel hogy jövök ki, az biztos, hogy nagyon laktatóakat eszek, szóval amúgy nem érzem, hogy hiányozna a plusz CH, csak igen, nem kéne túltolnom a fehérjét. :/

2019. márc. 1. 19:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor ne dramatizáld túl. A 70-80 gramm szénhidrát kell. Én heti másfél kg-t fogyok a 120 gramm fehérjével, a 80 gramm szénhidráttal 1200 kalóriával. Csak arra figyelj, hogy a szénhidrát "jó" szénhidrát legyen. Esetleg csinálhatod azt is, hogy mondjuk minden 2. Nap 80 gramm szénhidrátot eszel, a többi nap pedig mondjuk csak 50et. Én ezt anno úgy oldottam meg, hogy heti 3x ettem rízst köretnek, a többi napon pedig csak zöldséget. Egész jó hatással volt a szervezetemre a ch ingáztatás.
2019. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ezt a kétnaponta ingázást kipróbálom, zabpehellyel mondjuk reggelire :)
2019. márc. 1. 21:32
 8/11 anonim ***** válasza:

"a felesleges fehérje glükozzá alakul"


és azt hogy csinálja a szervezet?

2019. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

8. Glükoneogenezissel. Egy felettébb egészségtelen folyamat a máj és a vese számára, ahogy a ketózis is.

Ezzel lehet hosszútávon jól tönkretenni a szervezetet.

2019. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 80-100 g között tartom a ch t kényelmesen. A 2000 kalóriàt eddig még nem haladtam meg.

Màr eszemben sincs koplalni amióta erre vàltottam. Az energiàm 2,5 hét alatt érezhetően megnőtt, a közérzetem sokkal jobb lett, jól érzem magam, elkezdtem fogyni is.:)

Igaz nekem megvan a 110g fehérje és a 110-120 g zsír.

2019. márc. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!