Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Dietanal/egeszseges etkezesnel...

Dietanal/egeszseges etkezesnel van minimum illetve maximum ertek feherjere es szenhidratra nezve?

Figyelt kérdés

Par napja irogatom, hogy miböl mennyit eszek. A CH atlagban 150-170 g körül van, igyekszem minel kevesebbet enni. A feherjem viszont nagyon keves...:S A csirkehus reggelire-ebedre-vacsorara dolog penz es melo miatt se megoldhato.

Tehat van min/max ertek, ami a sikeres fogyas feltetele? Illetve hogyan tudnam feltornazni a feherjeerteket?

Köszi!


2013. szept. 2. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi a fehérjéd? Én igyekszem elérni a 70 grammot naponta, azt már biztonságosnak érzem a 68 kilómhoz, ha nem is egy szálkásító diéta szint, de az számomra szinte lehetetlen. Egészségügyi minimumnak láttam már 0.8 és 0.5 g/tskg-ot is (de hogy ez "még elvegetál az ember komoly hiányjelenségek nélkül" szint vagy azért jobb, nem tudom :( ), s nyilván amúgy sokminden befolyásolja az igényt... A sportolás, pl. Fogyásnál persze különösen jó, ha magasan van, hisz minimalizálni akarjuk az izombontást, legalábbis többnyire ez a helyzet.


Nem hiszem, hogy lenne min/max érték fogyásra, szinte bármilyen épeszű értékkel lehet fogyni, legfeljebb rengeteg edzés kell mellé, hogy ledolgozódjon a kalória :D Emberfüggő, hogy mely számokkal könnyebb a fogyás. Nekem az a meggyőződésem, hogy csak mérsékelt szénhidrátbevitellel tudok fogyni (persze, elvben menne máshogy is, de sem keveset enni, se sokat edzeni nem megy nekem). A legtöbb embernek segít az alacsonyabb szénhidrátbevitel... S ugye nem mindegy, milyen a szénhidrát.


Sok fehérjedús étel van. Ha nem zársz ki ételcsoportokat, igazán könnyű a helyzeted... Hús, sok tojás, tejtermékek, hüvelyesek... Persze nem minden tejtermék s nem is minden hüvelyes rendelkezik nagy fehérjetartalommal, de sok azért igen.

Ha ezeket nem eszed kellő mennyiségben, akkor jön az, amit én csinálok.

Napi pár tojás (néha 0, néha 4, de többnyire 1-3), olajos mag, sok zöldség (sok alatt azt értem, minimum 1-2 kiló, ha erősen építek rá a napi fehérjebevitelben)... De ha minden kötél szakad, ott vannak a maglisztek is, amiket eddig nem használtam, de az én étrendem mellett határozottan lehet értelmük. Sok kicsi sokra megy, még a történetesen vegánra sikerült napjaimon sincs vészes fehérjehiány, azt hiszem.

De hússal a legegyszerűbb, nem muszáj annak csirkének lennie.

2013. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A csirkemell a legjobb ár érték arányú fehérjeforrás.

A test normális működéséhez nem sportolóknak napi 0,7-1 gramm / testsúlykilogramm fehérje kéne minimum, sportolóknak az optimális izomfejlődéshez a duplája ajánlott. Diétában az izmok védelme, bőr rugalmassága, és a kalóriaszükséglet miatt szoktuk megemelni a fehérjét. Ha enyhe kalóriadeficitet tartasz fenn fogyni fogsz, csak a fogyás minősége múlik a fehérje / szénhidrát arányon.

A fehérjének nincs max értéke bár mivel kalóriadeficitre vagy kalória egyensúlyra törekszünk és a többi tápanyagot is be kell vinni, 2-3 gramm / testsúlykilogrammnál többet nem nagyon lehet kihozni, felesleges is lenne ,nem tud többet hasznosítani a test.

Szénhidrátot akár minimalizálni is lehet mert nem esszenciális tápanyag, de hosszabb távon levertséget tompaságot okozhat 100-120 gramm alatti mennyiség.

A szénhidrát maximumát nehéz nehéz lenne megtippelni, egyértelműen a mozgás mennyiségétől függ, extrém esetben extrém mennyiségű szénhidrát és/vagy zsír kell.

A sikeres fogyás feltétele az enyhe kalória deficit és a minimum fehérje, a többi csak egészség, közérzet kérdés.

2013. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy az elsővel más értékeket ismerünk minimum fehérjének ,de ez nem kell hogy megzavarjon :D

A 0,5 tényleg valami nagyon szerényen becsült minimum lehet, a 0,7 0,8 egészségügyi szervezetek ajánlása míg az 1-et testépítő oldalon olvastam. De mivel az egészséges életmódhoz a mozgás is hozzátartozik, az 1 nél kisebb számokkal én nem nagyon foglalkoznék :D

2013. szept. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első voltam. Túl sok mindent olvasok, úgy bukkantam rá arra az extrém szerényre, de írtam is, hogy az még lehet, hogy csak a valahogy elvegetál szint s én szeretem, ha megvan 1 :)


Az előző is jókat írt, de hogy milyen szénhidrátszint okoz levertséget, az emberfüggő is. Van, aki még ketogén diétával is elvan boldogan évekig és eszébe sincs abbahagyni. Én 3 napig se bírom, de úgy 80 körül már elvagyok (bár hosszabb távon nem tudom tesztelni, mert a szénhidrát mindig felkúszik 100 fölé), s bizonyára van, akinek még több kell, de ez persze egyénszinten is változhat.

Ki kell tapasztalni, mitől érezzük jól magunkat s nem erőltetni azt, ami nem megy. A táplálkozás is akkor jó, ha testreszabott...

2013. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csirkemáj, szív az egyik legolcsóbb állati fehérjeforrások.


Az ember viszonylag nem húsfüggő, azaz szépek és mosolygósak tudunk lenni zőccségevés mellett is, esetleg alkalmi állatevéssel.


Kérdező, a 150g szénhidrátodban ne legyen keményítő (liszt.. cukor) és akkor elvileg jó. Ha nem, akkor lehet az a 3 kiló zöldség amiben 150g szénhidrát van, kicsit sok lesz. Bár kizárt hogy napi 3 kiló zöldséggel valaki problémás súlyú legyen, de van hogy jobbat tesz a zsír/húsevés mint a sok-sok zöldség, mondjuk egy ketogén kúra valakinél csodákra képes. Valakinek pedig nem kell, mert minek.

2013. szept. 3. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat!

A feherjem 60-80 között van, valtozo. De akkor igyekszem meg egy kicsit feltornazni. :) (Amugy 68 kg vagyok.)

A CH föleg zöldseg, zabpehely, TK kenyer, zabpehely, ilyenek. Tesztat, krumplit, lisztet igyekszem kerülni. De mivel munkahelyen kapunk ebedet, ott sajnos nem nagyon tudok valogatni.

Köszi megegyszer!

2013. szept. 4. 17:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a zabpehely, tk kenyér (búza, rozs!) lehet kissé necces.
2013. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mar vartam Töled egy ilyen valaszt...:)

Amugy heti egyszer eszek 1 szelet tk kenyeret, meg max 50 gramm zabpelyhet reggelire. Ugy vagyok vele, hogy ennyi belefer.

2013. szept. 5. 17:45
 9/11 anonim ***** válasza:
De nagyon diplomatikus volt a fogalmazásom, nem?
2013. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De. Meg is lepödtem. Valami eröteljesebbre szamitottam.
2013. szept. 6. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!