Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan kezdjek neki a ketogén...

Hogyan kezdjek neki a ketogén diétának?

Figyelt kérdés

Testzsírcsökkentés lenne a célom. Annyit tudok, sok zsírt kell enni, kicsi fehérjét mellé, és a Szénhidrátot nagyon alacsonyan tartani.

Miket szükséges ketogén diétán enni? Olvastam hogy vannak jó, és rossz zsírok is.

Köszönöm a válaszokat.


2019. júl. 14. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a cikket: [link]


Ez alapján voltam ketogénen 3 hónapig, nagy sikerrel.

2019. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:))
2019. júl. 14. 19:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani Pődör-Novák Réka dietetikust, sokat foglalkozik ketogén diétával, vannak fent videói a neten, de ha szeretnél profi segítséget és erre nem sajnálsz x összeget, személyesen is felkeresheted, bár most hónap végéig szabadságon van.

Ha nem szeretnél pénzt költeni, nézd meg a videóit youtubeon, és annyit mindenképp érdemes és kell tudni a ketogén diétáról legalább, hogy 50 gramm maximum szénhidrát bevitelről van szó 5-10% a ez a bevitt tápanyagoknak, persze mindenkinél más, mikor kerül ketózisba, lehet hogy neked 20 grammal sikerül csak ami már nagyon nehéz mert kevés, illetve különleges odafigyelést igényel. 15% körül van a fehérje úgy rémlik, és a többi zsír. Az étolajat felejtsd el, ha eddig használtad, - kókuszzsír, jó minőségű vaj (nem margarinok), olivaolaj, mehetnek a zsíros húsok, tehát az állati eredetű zsír is rendben, zsíros tejtermékek egyéni tolerancia függvényében, és az olajos magvak, avokádó is, valamint a tojás,és a halak ha szereted.

Nem egy könnyű életmód, ebben nincs félreevészet meg csalónap, különben lőttek a ketózisnak, és abból ki-be ugrálni nem jó. Jól gondold meg. Ha nincs elég ismereted akkor probléma is lehet belőle.

Példának okáért, egy Low carb LCHF étrend sokkal könnyebben tartható, én 15-20% szénhidrátot tartok és nagyon kényelmes sok minden belefér, néha néha egy kis csalás is, de tényleg ritkán, ezért élhetőbb diéta hosszútávon, de persze te tudod:)

2019. júl. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!