Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet bármiféle pozitív...

Lehet bármiféle pozitív hatása vagy eredménye ennek a diétának?

Figyelt kérdés

A ketózist kombinálnám alacsony-közepes szénhidrátos diétával.


Heti 3 teljes test, ami azt jelentené, hogy edzésnapokon az össz. kalóriák mondjuk 60-70%-a szénhidrátból menne, a maradék fehérjéből (zsír minimálisan, csak járulékos).


Pihenő napokon (ekkor van kardió is, alacsony intenzitású) ketogén étrend + időszakos böjtölés (egy étkezés a nap végén).


Próbálkoztam a sima ketogénnel, de még megemelt mikrók, extra potassium mellett is ezerféle édességet és egyéb szart kezdek kívánni...



2015. okt. 24. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ebből ketózis nem lesz, az nem megy úgy, hogy egyik nap ketózis, másik nap nem. Ez inkább afféle szénhidrát hintáztatás.

Épp ma néztem egy videót, amiben egy naturál ürge erre esküdött, de ő 4-5 nap 0 CH-t javasolt, és a többi napon töltést.

Rengeteg féle megközelítés van, kinek egyik jön be, kinek a másik. Egy próbával nem veszítesz semmit. Elméletileg alá lehet támasztani, hogy nem egy hülye ötlet, a többi meg úgyis gyakorlatban derül ki.

2015. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ketózis 100%, hogy nem lesz belőle. Az étrend lenne annak megfelelő 7-ből 4 napig.
2015. okt. 24. 18:46
 3/3 anonim ***** válasza:

A ketózisnak időt kell hagyni. Nem viccből mondják, hogy időbe telik az átállás, akár 2 hónap is lehet. Nekem egy hónap múltán csökkent az étvágyam és vágyakozásom a szénhidrát iránt, de csak 3 hónap elteltével kezdett csak megemelkedni a testhőm és visszatérni a régi energiaszintem. Ha valaki rendesen csinálja a ketogént (SKD), és már mélyen átállt a szervezete, akkor lehet próbálkozni a TKD-val, mert bár ki fog lökni ketózisból az edzés idejére, a szervezet annyira alkalmazkodott, hogy másnapra mintha mi sem történt volna (CKD hülyeség). De ez csak kitérő volt.


Annak viszont semmi értelme, hogy zsírból fedezed az energiaszükségleteidet, viszont edzésnapokon meg tolod befelé a szénhidrátokat. A szervezetnek vagy-vagy kell, így nem fog tudni mit kezdeni a szervezet a zsírral, meg fogod nehezíteni a szálkásítást és a tömegelést is.

2015. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!