Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Este 10-kor ehseg ellen...

Este 10-kor ehseg ellen feherjeturmixot szabad inni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 22:11
1 2 3
 11/21 Tojasleves válasza:

Ja bocs, igen azt elfelejtettem írni, hogy 165 centi vagyok és 50 kila, de az szálka.

Kettlebellezek mellé, meg fegyencedzés. Szóval nem félek a zsírosodástól :)

2012. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

Mozzarella sajt? Én azt szoktam enni, sőt, szinte minden nap az a vacsorám. Kiszerelt csomagolásban veszem és bárhol, bármikor meg lehet enni.

Szerintem nem gáz éjszaka sem. Zsírmentes.

2012. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

12-re

Hacsak nem kifejezetten zsírmentes mozzarellát veszel, akkor bizony az nem zsírmentes. Az átlag mozzarella kb. 20-25 % zsírt tartalmaz, olvasd el egyszer az összetevőit.

----

Esti evésre a véleményem, hogy közvetlen lefekvés előtt az ember ne egyen semmit, mert ez egyenes út a reflux kialakulásához (és egyéb kellemetlen hatásai is lesznek). A fehérjeturmix megivása lényegében szintén evés.

Meg kell próbálni a nap folyamán rendesen enni, aki sokat utazik, vagy nagyon szoros a napirendje, az a legjobb, ha csomagol magának, amiben legyen BŐVEN tisztított nyers zöldség (nemcsak egészséges, de jól bírja azt is, ha egy napig hűtő nélkül van). Így akár kétszer is lehet reggelizni, ha úgy kívánja a szervezet. Rá lehet könnyen szokni a rendszeres ételcsomagolásra, és a hosszú távú egészség érdekében megéri, nagyon is.

Ha meg mégis nagyon kell enni valamit még este, akkor lefekvés előtt max. 1 órával (inkább 2) párolt zöldség.

2012. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Szoondiii ***** válasza:

fehérje turmix valószínűleg tejsavóból, vagy szójából készült fehérje készítményt jelent. NEM eszünk ilyet. testépítőként más a helyzet, de az nem egészségről szól..


éjjel vagy nem kell enni, vagy kis húst. mondjuk füstölt sonkát, de cukros gyümölcsös holmikat ne nagyon. lehet a zöldség is tűrhető.. de mivel az emésztés aktivitása elég alacsony, ezért inkább zsíros, kiadós vacsora időben, és akkor nem leszel éhes este 10-kor.

2012. aug. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"fehérje turmix valószínűleg tejsavóból, vagy szójából készült fehérje készítményt jelent. NEM eszünk ilyet. testépítőként más a helyzet, de az nem egészségről szól.."


Azta, ilyet is rég olvastam :D A tejsavófejérje ellen az egyetlen érv, hogy teheneknek van kitalálva. Mellette szól viszont, hogy az emberi szervezet számára messze a leg hasznosabb, leg egészségesebb fehérjeforrás. Persze nem estére, hanem reggelre és edzés után. A szójával más a helyzet, az génkezelt, ez van akit eltántorít, van akit nem.


A testépítés pedig igenis az egészségről szól, a profi szint az más, de nem a fehérjetúrmix miatt, hanem a szteroidok miatt. Egyébként a fehérjeport sem kizárólag sportolóknak találták ki ám, hanem olyan embereknek is, akik nem tudnak kielégítően étkezni bizonyos okok miatt. Mint a kérdező. Egyébként igen, bedobhatsz egy túrmixot :D


Diétás étrendnél meg inkább hadd ne röhögjek hangosan egy füstölt szalonnán, vagy jó zsíros kaján :D

2012. aug. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Szerintem sajtot felvágottat virslit turót kefirt nyugodtan ehetsz.
2012. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
ma 12:58 felvágott és virsli kivételével korrekt a válasz. kivéve, ha szereted a darált szemgolyót/köröm alatt lévő szart/csirkecsőrt eszegetni, húsnak eladva :D
2012. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
egyél amit akarsz, semmi bajod nem lesz tőle.
2012. aug. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Szoondiii ***** válasza:

Hát persze Patrik, aki cukorbeteg vagy elhízott, esetleg szívbeteg azt meg elégetjük, mert nem illik bele ebbe a képbe.


asder, az hogy a tej összes fehérjéje a borjú testéhez van igazítva, nem elég ellenérv? magyarul nekünk nem kéne ennünk, tejet sem isznak a testépítők, miért képez kivételt a tejsavó protein? ugyan úgy benne maradhat a marha inzulin és a növekedési hormonok, mivel a hormonok is részben fehérjék. tehát a mikroszűrés nem valószínű, hogy elválasztaná. ergó a fehérje koncentrátum csak a tejcukor hiányával jobb a tejnél, meg valóban fehérje forrás.


a testépítés az egészségről szól -> ez szépen hangzik. de gyorsan felszívódó tápanyagokat, sok szénhidrátot fogyasztani soha sem egészséges. jobb táplálást el lehet érni, de meg lesz az ára.

a szénhidrátok adnak energiát, de a hasnyálmirigynek nem tesz jót a rendszeres túljáratás, ismerjük az inzulin rezisztenciát és a cukorbetegséget. és ez csak 1 fontosabb anyagcsere probléma, ami a szénhidrátokhoz kötődik.

ha valaki rizs és sok szénhidrát nélkül épít testet (van ilyen is) az mindjárt más. akkor már csak a nagy ellenállású, súlyzós edzés ízület károsító hatása marad meg (sportok többségével hasonló dolgok együtt járnak) de azért más a helyzet, mivel az ízületi problémák kialakulásában szerepet játszik az egyik elterjedt szénhidrát forrásunk, a gabonák glutén tartalma.

2012. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Én teniszezek versenyszerűen, és este azt eszek amit akarok, semmi bajom nem lesz
2012. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!