Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » 15 éves vagyok,160 cm és 72...

15 éves vagyok,160 cm és 72 kg. Hogyan fogyjam le egy év alatt? (-20 kg lenne az ideális. )

Figyelt kérdés
Naponta csinálok 33 felülést (tudom, hogy kevés, de nincs időm az edzésre), de ez természetesen nem használ. Hogyan lehetne egyszerűen lefogyasztanom magam?

2013. márc. 8. 19:25
 1/8 dieta ***** válasza:
Csökkentsd a napi kalória menyiségét 15 - 20% -al.Kezd a cukorral a többit pedig az aktuális étkeznél csökkentet adag fogyasztásával.
2013. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Kezdj el paleolit módon táplálkozni, én így fogytam 20 kilót (2 év alatt, de elég lazán csináltam). [link]
2013. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Írd be a keresőbe, hogy pont diéta! Nagyon jónak tűnik én nézegettem. Ez olyan, hogy az ételek pontozva vannak...mind1 az a lényeg, hogy elég jónak tűnik nézd meg vagy még tudnám ajánlani a level diétát az nagyon egyszerű és könnyen be lehet tartani.
2013. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kim Bo Mao válasza:
Lehetőleg vond ki a cukrot az étrendedből-ergo ne tegyél az italodba, kajádba, ne egyél előregyártott "túl" cukros dolgokat-, lehetőleg ne egyél fehérlisztes kenyeret, péktermékeket, azok nagyon hízlalnak, és könnyű "rászokni". A kenyeredet vékonyan vajazd, ne használj majonézt, csakha te csinálod azt is. És a legfontosabb, ha ezt betartod, akkor eléred a megfelelő súlyodat: Mindig éppen annyit egyél, ameddig éhes vagy-tehát figyeld magad, egyél lassan-és használj kiskanalat kistányérral, úgy nehezebb túllépni a határt. Ne repetázz. Nyers zöldségekből és gyümölcsökből színte korlátlanul ehetsz. Továbbá inni mentes vizet, teát (simán), és max 100%-os gyümölcslevet igyál. Az az ideális, egészséges, ha hetente max. 1 kilót fogysz. Ha rádtör az éhség-pl. este-akkor egyél egy főtt tojást, vagy banánt. Ezek laktatóak. Minden nap egyél meg egy almát...Hirtelen most ennyi jutott eszembe, de ez jól tartható, a korodban én is ezt csináltam, nem volt lehetőségem arra, hogy speckó diétákat csináljak, általában azok mindig tartalmaztak valami olyan összetevőt ami pl. nagyon drága volt, vagy egyszerűen csak túl radikális...
2013. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

- Fehérlisztes péksütemény redukálása

- Vacsorára csak keveset egyél

- Szánj több időt edzésre. Nem tudom 15évesen hogy nincs időd ilyesmire, valahogy biztosan meg lehet oldani

2013. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak annyi, hogy ha többet mozognék, akkor tanulni nem lenne időm, azt pedig nagyon fontosnak vélem.

Ja, és kimaradt, hogy megszállottan rajongom a csokiért és az efféle édességekért, de alig bírom megállni, hogy ne egyek belőle...

2013. márc. 13. 19:01
 7/8 Kim Bo Mao válasza:

Óh én is nagy csokirajongó vagyok :D Próbálj lehetőleg csak étcsokit enni ha nagyon nem bírod, és arra gondolni, hogy a csokik 50% általában zsír, min.20%-a cukor. Amúgy ha sokat kell tanulnod, próbálj járkálva tanulni, tömegközlekedésen soha ne ülj le, csakha rosszul vagy. Zöld teát továbbra is ajánlom-természetesen cukor nélkül, mert a cukor elpusztítja egy csomó jó hatását-mert kihajtja belőled a fölös vizet, méreganyagot, és-amiért én nagyon szeretem- megoldja a gyomorpanaszokat. Az is fontos, hogy lehetőleg ne filteres legyen, hanem tealeveles. Káposztaleves amúgy nagyon jó fogyasztó, ha neten rákeresel a káposztaleves-diétára akkor tudod, hogy kell, de a lényege, hogy azon kívül nem igazán eszel mást, csak gyümit, zöldséget, meg max fehér húsokat. Ha megéhezel akkor káposztaleves. Ha édesszájú vagy, akkor a csokit helyettesítsd valami mással. Pl.natúr joghurt/kefir gyümis zabpehellyel. Ez önmagában is nagyon finom, de ha kakós ízre vágysz, akkor beletehetsz egy kis kakaóport-nem az édesített "neszkviket", hanem natúr, keserűt. És ez nem hízlal...

Szerintem az első lépés az, hogy figyelmesen végigköveted a napodat, hogy mikor mennyit eszel, tényleg éhes vagy-e. Növeled a mozgással eltöltött idődet. Egy megállót gyalogolj a suliba(előbb leszállsz), és hazafelé is az eggyel későbbi megállónál szállj fel. (Kivétel ha volános vagy :D) Szerintem mindazok az instrukciók amiket ide, meg előttem leírtak elegendő a fogyásodhoz, már csak lépned kell. :) Próbáld fokozatosan elhagyni a csokit, vagy kitűzni, hogy napi egy kocka csoki, vagy heti 1 db csoki. (Mert sajnos az egyik leghízlalóbb kaja.) Mondanom sem kell, hogy kerüld a gyorséttermi kajákat. Sok sikert a fogyókúrádhoz! Csak te állhatsz önmagad útjába, a siker csak rajtad áll hajrá! :)

2013. márc. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 17. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!