Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 180cm-es vagyok menyi az...

180cm-es vagyok menyi az ideális testsúlyom? (férfi)

Figyelt kérdés
Valami olyan diétát tudtok mondani ami hatátsos de nem koplalás vagy az is elég ha csak kevesebet eszek mindenböl amit idáig ettem?

2013. márc. 6. 07:10
 1/9 anonim válasza:
0%
Kalkulátor szerint 72kg az ideális. De az szerintem nevetségesen kevés, én edzés mellett vagyok 83kg a 190cm-hez és így is vékony vagyok.
2013. márc. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80 felett egy kicsivel az ideális..nyugi, pont jó
2013. márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, az nem elegendő, mivel (gondolom én) jelenleg részei az étrendednek olyan gyorsan felszívódó szénhidrátok, mint a cukor, fehérliszt. Ezek kiiktatása a legfontosabb. Ha valamihez liszt kell, akkor javaslom a teljes kiörlésűt, a benne található rostok csökkentik annak glikémiás indexét, melynek hatására kcal tartalma ugyan megmarad, de valamivel lassabban, és egyenletesebben szívódik fel, nem emelve meg olyan hirtelen a vércukorszintedet, így a szervezetednek is van ideje inzulint előállítani. Cukor helyett én édesítőszert használok, van 1-2 egész jó, szinte mellékíz nélkül, de tökéletes lehet a nádcukor/méz, egyéb egészséges variációk, ezekben nem vagyok jártas. Az étkezést oszt fel 3 óránkéntire, egy nagyobb adag ebédet beiktatva. Az ételeket amennyire csak megoldható zsírmentesen edd, amit lenmagolajjal kell pótolni, napi egy evőkanál reggelente. (Én ezt proteies zabjoghurtba keverem, így nem érződik ki az íze, lényeg hogy magába ne edd, de a fogyasztása mondhatni elengedhetetlen.) Az étrend legyen fehérjedús, főleg húsok, halak, zöldségek, esetleg joghurt, túró, cottage chese, natúr zabpehely. Gyümölcs mehet nap elején napi 1. Könnyű vele túlzásba esni, salynos a szervezet nem hasznosítja olyan jól, mint azt gondolnánk.
2013. márc. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hülyeséget írtam, 180 hoz 70 felett egy picivel az ideális.

bocs...

2013. márc. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát biztos nem 70 kg, apám 182 cm és 70 kg-osan igen vékony. 80 kg inkább, de ugye nem mindegy, hogy izom vagy zsír.
2013. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Így van, az hogy egy embernek 180 cm-esen mennyi az ideális testsúlya, nem egy képletből fog kiderülni, hanem a testzsírszázalékából.

Csak egy példa: Kathi Béla 180 magas, és 116 kg. Emellett versenyen 8% testzsír.

Az hogy ideális e a testsúlyod a magasságodhoz képest, azt az izom/zsír aránya mondja meg, amihez még hozzájön a csontozat vastagsága is, ami egyénenként más és más.

2013. márc. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat különösen a 3/6 válaszolonak !
2013. márc. 6. 16:11
 8/9 A kérdező kommentje:
Vagyis aki 8:25 kor írt :)
2013. márc. 6. 16:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 80 kg tök normális ha csak nem akarsz nyüzüge lenni. Nálunk minden férfi kb 100 kg körül van ami soknak tűnik de semmi háj meg has szinte csak amennyi kell hogy legyen. :D
2013. márc. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!