Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Zabkása gyümölccsel jó reggelire?

Zabkása gyümölccsel jó reggelire?

Figyelt kérdés
2014. aug. 26. 10:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor eszem azt reggelire. Kis nyírfacukor bele, néha ha olyanom van, egy kis keserű kakaópor, meg mondjuk egy alma/barack/stb. Persze vízzel csinálom, nem tejjel. Nekem nagyon bevált, eltelít és még energiád is lesz tőle, nyilván a paleósok mást mondanának, de én fogytam majdnem 20 kilót az elmúlt kb. 8 hónapban, és mint mondtam, elég sokszor volt a reggelim zabkása.


Viszont amit az egyik válaszoló leírt, az nagyon igaz, legyen ez a legnagyobb ch-dózisod, és onnantól kezdve a nap további részében preferáld a húst, zöldséget, tojást, gombát, stb. inkább. Meg persze sok mozgás. És akkor fogyni fogsz (már ha fogyni akarsz). :)


Ja, és ami miatt még én személy szerint nagyon szeretem: amikor ezt eszem reggelire, akkor kivétel nélkül mindig kell utána 1-2 órával WC-re mennem. Elég rossz anyagcserém van, függetlenül az étrendemtől (hiába viszek be elég zsírt és folyadékot) de ez rendbetette, és aki fogyni akar, annak nem utolsó szempont a jól működő anyagcsere. Bár nem tudom, hogy bárki másnak is "okozta"-e ezt a zabkása.

2014. aug. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

#11!

Bocsánat, de én pont azt írtam, hogy NE A REGGELI legyen a legnagyobb CH dózis, hanem az ebéd!

Reggelre a legrosszabb a sok CH és minél kevésbé komplex, annál rosszabb! Reggel sokkal fontosabb a zsír és a fehérje!


Régen én is úgy voltam vele, hogy reggel minden belefér. Hát nem. Persze, ha az ember kalóriamínuszban van, akkor tök mindegy , mikor eszi meg, amit megeszik, nem fog hízni, de nem mindegy, hogy fog-e fogyni. Ha már a reggelt inzulinsokkal kezded, akkor ne várj olyan eredményes fogyást, mint enélkül. Mondom, a zabpehely még mindig a legjobb források egyikének tekinthető, de délben a sejtekbe sokkal kevesebb inzulin árán is be lehet passzírozni ugyanazt a CH mennyiséget.

2014. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!