Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Hogyan küzdjem le a hirtelen...

Hogyan küzdjem le a hirtelen fellépő éhségérzetet? Mit egyek/igyak?

Figyelt kérdés
Egy éve szültem, fél éve már, hogy elhagytam a kenyeret, helyette extrudáltat eszem, néha barna kenyeret. Ezzel fogytam 89-röl 80-ra. Most számolgatom a kalóriákat pár napja, 1 kg le is ment. 168 cm és 79 kg vagyok. Még legalább 10 kg-t szeretnék leadni, de ez a hirtelen éhségérzet megvisel.
2015. nov. 11. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom, hogy a citrom fogyasztása nagyon egészséges és csökkenti az éhségérzetet is.vizet cukorral forrald fel és amikor kihült akkor csavarj bele egy citrom levét.Leszűrve kész a limonádé, amit ha napi rendszerességgel iszol, csökken az étvágyad és nem leszel olyan éhes.
2015. nov. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jaj, első, persze majd diéta alatt cukros vizet iszik....


Kérdező, én olyankor zöldteát iszok (citromlével, langyosan, édesítővel) és elmúlik az éhség. Ha belefér a keretedbe, este nyugodtan ehetsz néhány szelet csirkemellsonkát, vagy túrót.

2015. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Vegyél egy csomag rágót :D nem vicc nekem ez bevált
2015. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyél, csak megfelelő mennyiségű és minőségű ételt. Az éhezés megviseli mentálisan az embert, annyit nem ér. A citromos víz jó ötlet de természetesen cukor nélkül és ne túl sokáig mert a sav árt a fogaknak. Emellett a többszöri kevesebb étkezés is megfelelő módszer lehet nem vagyunk egyformák lehet, hogy neked 8szor kell enned egy nap, de kisebb adagokat.
2015. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A citrom a savassága miatt éppen hogy étvágyfokozó hatással bír.:)


Egyébként ne a kalóriákat számolgasd, hanem a minőségen változtass, akkor rendesen ehetsz, nem leszel gyakran éhes. GI-t nézd elsősorban (kisebb érték a jobb), s ha éhes vagy, egyél.

2015. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hogyan eszel? Bizonyára túl keveset, vagy nem megfelelő összetételben. Én nem vagyok hajlandó nem jóllakni, trükköznöm is kell, hogy összejöjjön, de megoldható a kalóriadeficit így is :) A szénhidrát kevésbé laktat, mint a fehérje és a zsír, segítenek a zöldségek, nekem a lédús dolgok is...

Írták a gyakoriság/mennyiség témakörét, igaz, nem vagyunk egyformák, nekem se jó a napi 3-5 étkezés, én 1-2 alkalommal eszem, de csak max. egyszer éhezem meg. Így is nehéz jóllakni azzal a kevés étellel, ami egy étkezésre jut... Persze mozoghatnék többet, az segít.

2015. nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
A hirtelen éhségérzet oka nem más mint a vércukorszint leesése aminek a háttérben az állhat hogy oyan ételt eszel ami gyorsan emeli a vércukorszintedet. Írtad hogy eszel extrudált kenyeret de lehet épp ez okozza mivel általában sima fehér lisztből készül vagy legalábbis nagy része az és nem sok rostot tartalmaz. Ebben az esetben fogyassz mellé zöldségeket és igy nem okoz akkora vércukorszint ingadozást. Írtad hogy barna kenyeret is eszel, ezzel is lehet gond mivel a sok pékség csak színezett fehérkenyeret árul. A legjobb lenne ha te magad sütnéd a kenyeret, én már évek óta magam sütöm kenyérsütő géppel és jobb mint a bolti ráadásul nincs tele adalékanyaggal. De mivel nem tudom pontosan mit fogyasztasz a nap folyamán így nehéz pontosan megmondani. Ha elküldöd egy teljes napi étel beviteled akkor könnyebb lesz megmondani mi a hibás. Annyi biztos hogy cukrot ne egyél ilyenkor(sőt én szinte soha nem ajánlom, kivéve sportolóknál edzés utáni glikogén visszatöltésre) mert az csak rövid ideig nyújt megoldást mivel megemeli a vércukrodat egy rövid időre de utána ismét leesik és még éhesebb leszel. Szóval a megoldás lassan felszívódó szénhidrátotok fogyasztása mint pl.: zab, valóban teljes kiőrlésű kenyér.
2015. nov. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy van, a vércukorszint ingadozása gond lehet, bár elég nagy a skála, az egyik végén az az ember áll, aki gyors szénhidráttal is pompásan s tartósan jóllakik, csak sok legyen belőle, a másik végén az, aki a lassú szénhidráttól is csak éhes lesz. Középen pedig a normál ember áll, akiről az előző hozzászóló írt, akinek a gyors szénhidrátot célszerű kerülnie.


Engem azért az is érdekelne, mennyit eszel, mert van, aki túlzásba viszi a kalóriamegszorítást...

Jó étrendem van, de ha túl keveset eszem (pl. amennyi a kalóriabázis szerint a súlytartáshoz kell), én se bírom...

Ha gyorsan fogysz, egyél többet.

2015. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 csux2 válasza:
Igyál egy pohár vizet.Sokszor okoz a szomjúság éhségérzetet.
2015. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Fogmosás, utána kevésbé kívánod az ízeket és nehezebben veszed rá magad hogy "összekoszold" a fogaidat.
2015. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!