Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehet kibírni a többéve...

Hogyan lehet kibírni a többéves kialvatlanságot?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, már ideje belevágni a babaprojektbe, nem várunk tovább, de egyszerűen rettegek a kialvatlanságtól.

Ismerem magam sajnos , túl nagy az alvásigényem és ha 2-3 napig nem alszom jól az már meglátszik és nem is bírom hosszútávon a zavart alvást.

Férjem horkol időnként meg vannak kutyák is, úgyhogy volt lehetőségem megtapasztalni, milyen ha kialvatlan vagyok napokon át.

Mindenki azt mondja, hogy gyerek születése után 6 évig nem fogunk aludni.

Ki vagyok már a gondolattól is és teljes parában vagyok, hogy ezt hogyan fogom túlélni.

Ti hogyan éltétek meg azt, hogy nem aludtatok évekig?



2020. jún. 28. 15:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%

Első babám 10. héttől átaludta az éjszakát.

A második babám már 6 éves lesz, már nem is baba, de még mindig kel éjjel, és ha nem is sír, mászik át rajtam be az ágyunk közepére, majd kb. hajnal 2-3-tól reggeli ő alszik, de rúgdos, keresztbe fordul rajtunk, stb. Így még mindig nemn alszunk rendesen.


Nem tudhatod, milyen babád lesz. Lutri.

2020. jún. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
3%

Off: Az ingerült, frusztrált anyukáknak ajánlanám apukát. Nagyon meglatszik ki a ba**atlan, már bocsi.. :) 7 honaposunk van, sokszor kel éjjel, 5nel tovább nem alszik. De vidám, mosolygós baba. Mi pedig napi 3x szexelünk. Igen, napi. Mindig, amikor lehetőségünk van, sosem választanám az alvást.. Ha ti igen, rossz emberrel csináltatok gyereket.

Nem halsz bele, lesz ezer más dolgod mint ezen filózni, hogy mennyit alszol és gyorsan el is telik egy nap. Ha jókedvű és boldog leszel, ez fog a legkevésbé érdekelni.

2020. jún. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
8%

10-12 órán at? Dehat szopizas, peluscsere???


En már megszoktam a napi 3-4 órát. Nagy ritkàn 6.

2020. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%
12-es, inkább lennék ba**atlan, mint olyan szinten szexközpontú, hogy egy olyan kérdésnél is a saját szexuális életemről kezdjek el okoskodni, aminek köze sincs ehhez a témához :)
2020. jún. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

12es :D hasznos infó volt bár közé nem sok volt a kérdéshez, lehet jobban jártál vna ha inkább szexelsz negyedszer is ma mint ezt leirod ide. Mondjuk én nem bánom mert szerintem vicces mindig várom a kérdéseknel mikor a jön a szexfuggo Kriszti válasza :D


Egyébként a kérdésre válaszolva, felesleges ezen előre stresszelni, nem is biztos hogy rossz alvó lesz a babád, vagy ha igen akkor is hétről hétre hónapról hónapra változhatnak az alvási szokásai. Vagy ha úgy van délután is szundithatsz egyet, mikor ő alszik, vagy hétvégente apuka kel hozzá stb. Mindig meg lehet oldani valahogy.

2020. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ettől én is tartottam nagyon, 8-9 óra az alvásigényem, amit végig tartottam a terhesség során is (máshol mindig azt olvasom, hogy főleg a vége felé nem tudnak már aludni a kismamák, nekem ezzel nem volt gond😅). Még olyan nagy tapasztalatom nincs, mert csak 4 hetes a kislányom, de fú az első 2 hét nekem borzasztó volt. Mondjuk nem aludt semmit a babám, volt hogy csak 20-30 perceket. Nagyon kibuktam az elején, hogy én ezt fizikailag nem fogom bírni, házi sárkány leszek (emellett persze a kislányom azért nagyon sok erőt adott). Aztán egyszer csak elkezdett egyre többet aludni, jelenleg este fél9től 7ig egyszer kel (bár akkor van, hogy 2 óra visszaaltatni), sőt egyszer a rekordja 6,5 óra alvás volt egyhuzamban.😃

Én eddig nem gondoltam volna, hogy egyben 3-4 óra alvást ennyire pihentetőnek fogok érezni, és így összességében azért a 6-7 óra megvan két “turnusban”, amit most elégnek érzek. Meg is lepődtem, mert azt hittem rosszabbul fogom bírni, de az eleje óta tényleg megváltás és érzem hogy a szervezetem kezd hozzászokni a kevesebb alváshoz. Szóval szerintem ettől ne félj.😊

2020. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te napi 3x max. álmodozol a szexről, tagbaszakadt fasziként trollkodsz. Mert ennyit írsz ide erről, irreleváns formában, hogy döbbenet. Őszintén remélem, hogy troll vagy nem anya.
2020. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Délután, délben aludtam, amikor a gyerek is aludt. Ha nagyon ki voltam már, hétvégente szóltam a férjemnek vagy végső esetben anyósomnak, sógornőmnek, hogy 1-2 órát figyeljenek a gyerekre, amíg kipihenem magam, alszok egy keveset.
2020. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
87%

Gyerekfüggő. Fél éves ikreink vannak, mikor hazajöttünk a kórházból 2x keltek. Féltem, hogy ez csak a beetetés, mi lesz később. Későbbre toltuk az altatást 4 hetes koruktól, így már csak 1x keltek. Ezt azóta is tartják, de az apjukkal felváltva kelünk (tápszeresek).

Az én férjem sem szokott amúgy magától kelni, de csak megböködöm, hogy sír a gyerek és alszom is tovább.

2020. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat!!!
2020. jún. 28. 19:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!