Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehet kibírni a többéve...

Hogyan lehet kibírni a többéves kialvatlanságot?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, már ideje belevágni a babaprojektbe, nem várunk tovább, de egyszerűen rettegek a kialvatlanságtól.

Ismerem magam sajnos , túl nagy az alvásigényem és ha 2-3 napig nem alszom jól az már meglátszik és nem is bírom hosszútávon a zavart alvást.

Férjem horkol időnként meg vannak kutyák is, úgyhogy volt lehetőségem megtapasztalni, milyen ha kialvatlan vagyok napokon át.

Mindenki azt mondja, hogy gyerek születése után 6 évig nem fogunk aludni.

Ki vagyok már a gondolattól is és teljes parában vagyok, hogy ezt hogyan fogom túlélni.

Ti hogyan éltétek meg azt, hogy nem aludtatok évekig?



2020. jún. 28. 15:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%
Első gyerekkel 9 órákat aludtunk az első naptól fogva, csak 3 részletben. :) Meg is kaptuk a tágabb családtól, hogy nem lehet ilyen kisimultan kinézni kisbabás szülőknek. Szóval tök feleslegesen parázol előre. Ha meg nem alszik a beste, akkor van neki apja is, majd pár naponta átveszi a dedet, és a szoptatáson kívül ő dajkálja.
2020. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Az eleje tényleg nehéz, de a 6 év nagyon meredek állítás. Szoptatás alatt elvileg jobban alszol a hormonoktól, ez nálam igaz volt. Bármikor képes voltam aludni, ha épp aludt a baba. Nappal is.
2020. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A szervezeted olyan dolgokat képes elviselni, amit most lehetetlennek érzel. Én évek óta nem tudok egy éjszakát sem nyugodtan, egyhuzamba végigaludni. Megszoktam. Ha már szakaszokban tudok aludni jeeee. Mostmár bárhol el bírok aludni, fotelbe, ágyazatlan ágyon, bárhol. Eddig ez azó szerint lehetetlen volt, mert nekem külön rituálé volt az alvás. Nekem 3 és fél éves a fiam és most sem aludja át az éjszakát, sose aludta, én nem vagyok szerencsés.
2020. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Bocs az off miatt


De nekem Krisztiről annyi jutott eszembe, hogy a napi 3 szex mellett, ha ennyi ideje van ide írogatni..akkor valamit elhanyagol... hmm talán a babát?


Vagy troll

Mi meg etetjük...



A napi3 szexet nem.. de az ebből következő együtt töltött időt irigylem..



Egyébként amîg elöre ezen gondolkodsz, hogy mennyire fontos az alvásod.. és nem azon, hogy mennyire szeretnél gyereket, akkor még ne legyen..


/ nem tudom hányas voltam/

2020. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Hát igen a még ne legyen tanács sajnos nekem nem hasznos :(

Nem várhatom meg, hogy valami elsöprő erejű érzés fogjon el, hogy semmi nem számít, gyereket akarok akármi lesz.

Mert szerintem az olyan 36-37 éves koromban jönne el, azért mert az ilyen most vagy soha pillanat lenne. De ugye akkorra meg már lehet h késő :(


Mindenkinek köszi a hozzászólást, meg nem nyugodtam, de ha más is életben maradt talán én is életben fogok :D

2020. jún. 30. 09:02
 26/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha tisztaban vagy ezzel elore, legalabb nem er meglepeteskent. Persze en is hallottam, hogy sok baba ebred, de sokrol mondtak azt is, hogy szuperul alszik, igy en meg voltam gyozodve rola, hogy a mienk is ilyen lesz. Hat egy nagy f...ityiszt :D A masodik jobban alszik, de az meg koran kel, viszont ot legalabb be lehet tenni a kisagyba, a nagyot anno nem lehetett, a kicsi, ha alszik, alszom en is vele napkozben legalabb egyszer. Szoval igen, szivas, de 3-4 eves kor kozott mar ra lehet szoktatni, hogy kapcsoljon maganak villanyt, pisiljen, takarozzon be magatol, kevesebbet ebresszen, es a legtobb gyerek azert 2 eves korara mar eleg jol alszik. En nem tartoztam a szerencsesek koze, a 4,5 eves a mai napig van, hogy 3x dbred, de ot mar a ferjem rendezi, en a kicsihez kelek.
2020. júl. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy nagyon rosszul fogod magad érezni az “anyaszerepben”


Ha nem opció, akkor nem az..


De jó, hogy előre tudod, hogy nehezen bírod az éjszakázást.

Csak ne vetítsd majd a Gyerekre


24#

2020. júl. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 khniki ***** válasza:

Én az elején nappal pótoltam az alvást, mikor a kisfiam is aludt. Pár hónap után már nem aludtam nappal, igaz, az éjszakáink is egyre pihentetőbbek lettek. Szerencsére fél éves korára megtanulta a fiam, hogyan aludja át az éjszakát, így - bár a korábbi 9 óra alvasszükségletem továbbra sincs meg - eléggé ki tudom aludni magam én is. Már annyira hozzászoktam a kisebb alvásmennyiséghez, hogy magamtól ébredek.

Nem egyfirmák a babák, de szerintem az már elég extrém, ha valakit 6 évig nem hagy aludni a gyereke...

2020. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!