Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak, hogy végre jól...

Mit csináljak, hogy végre jól aludjon a kislányom?

Figyelt kérdés
9 hónapos és egyszerűen még mindig nem jutunk egyről a kettőre. Nagyon ritkán alszik el a kiságyban (ami amúgy a miénk mellett van), vagy cicin, vagy ha mellettem fekszik a mi ágyunkban, akkor tud általában elaludni. Éjjel is nappal is. Egy éjszaka kb a felét a saját ágyában tölti, de minden éjjel van egy pont, hogy képtelen visszaaludni és akkor magam mellé veszem és rögtön elalszik. Kizárólag akkor alszik több mint 2,5 órát egyhuzamban, ha mellettünk van, akkor néha 3-4 órát is alszik. Már hozzátáplálunk, vacsorára egy egész üveg bébiételt megeszik, szóval éheznie sem kéne. Ha éjjel felkel, akkor néha elég a cumi de általában muszáj kivennem, mert sír, ringatom, vagy végső soron általában megszoptatom. Olyan érzésem van, hogy nem javul semmit az alvási képessége. Ez normális? Nem kéne már régen átaludnia az éjszakát, vagy legalább 6 órát egyhuzamban? Nappal, ha a kiságyban alszik, akkor is max fél órát bír, míg ha mellettem, akkor 1,5-2t is.
2020. aug. 22. 16:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%
Ok, te így gondolod, én másképp. Szerintem idegrendszeri éretlenségről van szó. Nem véletlen hogy a kérdezőnél is és más anyáknál is tipikus jelenség, hogy a kiságyban nagy nehezen alszik 30 percet de testközelben több órát is. Az más kérdés hogy te ezt nem igényled, de a baba láthatóan igen. Ezt biztos meg lehet változtatni tréninggel valahogy, kérdés mit nyerünk és mit veszítünk ennek az oltárán? Ezt mindenki maga dönti el és csinálja annak megfelelően.
2020. aug. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 khniki ***** válasza:
Én 4 hónaposan raktam át kusfiamat babaöbölből a saját szobájába, a kiságyba. Egy hét alatt megszokta, első napokban rengetegszer ébredt, volt, hogy óránként jarkáltam át hozzá. De nem adtam cicit, nem vettem ki, csak cumizott és fogtam a kezét. Mindig csak akkor mentem át, ha láttam a kameraképen, hogy tényleg nem tud visszaaludni. 6 hós kora óta már teljesen átalussza az éjszakát, azóta is. Én eldöntöttem akkor, hogy mostantól ott alszik és nem szoptatok éjjel. Ehhez ragaszkodtam, sosem sírt, segítettem neki visszaaludni, amit egy idő után megtanult egyedül is.
2020. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%
12. Úgy könnyű, hogy nem sírt és a kameraképről vetted észre, hogy nem alszik. Az enyém mindig rögtön ordít, ha éjszaka felriad és a simogatás, puszi, suttogás stb. hatására ugyanúgy üvölt tovább. Muszáj kivenni és úgy is folytatja 1 percen belül a sírást, akár órákig, ameddig cici nem kerül a szájába. Kíváncsi vagyok, ilyen babával mire jutottál volna (meg azok, akiknek könnyű volt és azt hiszik, mások ügyetlenek, hogy nem jutnak el idáig. Csak sìrni hagyással lehetne, de ki tenne olyat a gyerekével?)
2020. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!