Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másoknak mik a tapasztalatai...

Másoknak mik a tapasztalatai altatással kapcsolatban? 13,5 hónapos babank elaltatasahoz 45 perc sétálva ringatas szükséges. Éjjel 2 óránként kel, ilyenkor általában 10-15 perc alatt visszaalszik. Folytatom lent.

Figyelt kérdés

22 és 23 óra között alszik el éjjel. Altatasi ritualeja van (fürdetés+30-40 perc nyugis játék). Napközben általában 40 percet alszik. Kisebb korában is kelt éjszaka kb 2 óránként.


Köszi azoknak, akik normális hangnemben megosztják a tapasztalataikat.



2020. okt. 29. 20:27
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
64%

Ha kihagyod a 40 perc játékot akkor kapásból annyival előrébb jön az alvás. Hogy altatsz? Ringatni 40 percig nagyon megterhelő lehet. Szerintem kezd a rituálét 30 percel hamarabb, hagyd ki a játékot, és elalvás előtt legyen félhomályban etetés. Hátha. A játék legyen a fürdés előtt.


Én amúgy csatosban altatok, mert 10 perc alatt leszakad a kezem. Mivel körbeöleli, hamarabb elalszik mint kézben. Ha kézben ringatom, kb 30 perc nekem is, csatosban 15.

2020. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
82%
11es vagyok, egyébként le a kalappal, hogy eddig ringatod, meg 2 óránként kelsz. Nem bírnám.
2020. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
65%

Szia


Kisagyban alszik?


Probaltad, hogy sötétben, kis éjjeli fénnyel leteszed a kiságyba, simogatod?


Mit reagál?


Valószínűleg nagyon hozzászokott a ringatáshoz, de lassan muszáj leszoktatni, mert nem fogod bírni. Szerintem a szoktatás ilyen korban már nagyon fontos, ha kitartasz, akkor 1-2 és beáll másra.


Az én lányom 14 hós.


A rutinunk:

-19.00 vacsora együtt

Utána pici játék

- 20.00-20.30 furcsi

- 20.30-20.45 oltozes, kevés tápszer

- 20.45-21.00 altatás

Berakjuk a kiságyba. Megkapja az alvos nyuszit és cumit.

Lefektetjük hasra, betakarjuk, kicsit paskoljuk a fenekét, majd ha már csukva a szeme, simizzük a hátát és pár perc után kijövünk.


Persze néha borul a dolog, fel pörög (pl heti 1x baba úszás van este 6-tók),akkor feláll, ugrál, jár keze-lába. De akkor is csináljuk ugyanugy, csak 50x 😁

2020. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
30%

/első, a babákat altatni kell, szerintem ezt egy kisiskolás is tudja/


Érdekes, nekem egyiket se kellett, mert nem voltak hozzászoktatva, hogy 3/4 órán át rázzuk a seggüket alvás előtt. Az első naptól le voltak rakva a kiságyba ha alvásidő volt, ezt szokták meg, ez volt nekik a természetes. És soha nem voltak sírni hagyva, mielőtt ezzel jönne valaki.

Mindig leírom, NINCS olyan baba, amelyik úgy születik, hogy ő csak ringatva, csak kézben, csak cicin, csak autóshordozóban, stb. tud aludni. Ezekhez a dolgokhoz a szüleik szoktatják hozzá őket. Tehát akkor most át kéne szoktatni arra, hogy kiságyba letesz, esetleg kis simogatás, éneklés, ilyesmi. Nehéz lesz, mert nem olyan kicsi már, de ahogy előttem is írták, 4 évesen elég gáz lesz, ha 45 percig ringatnod kell...

2020. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ez iszonyat kevés alvás egy 1 éves gyereknek. Jó esetben 22 órától reggel 7-ig az 9 óra, ha éjszaka 2 óránként 10-15 percre fent van, akkor inkább 8...és ehhez nap közben egyszer alszik 40 percet?? Tehát legeslegjobb esetben is ÖSSZESEN olyan 8,5-9 óra alvása van egy nap? Ez egy felnőtt ember igénye, nem egy 1 évesé. Lehet hogy ez (is) a gond...
2020. okt. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
63%
Az én fiam csak 7 hónapos, de mindig így altattuk/altatjuk: bekapcsoljuk a kiságyforgóján az altató zenét, betesszük a kiságyba hason, és paskoljuk a fenekét vagy simogatjuk a hátát, derekát, mikor melyiket igényli. Nem vesszük fel, akkor sem, ha nyünnyög, csak ha nagyon sír, de ez szerencsére ritka. Általában 10 perc alatt el is alszik, ha nagyon fáradt, akkor 2-t paskolsz rajta, és már alszik is. Nem akartuk hozzászoktatni a ringatáshoz.
2020. okt. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
67%
#14 Ez már csak azért is érdekes, mert kisfiam születésétől kezdve egyedül szeretett elaludni (pár hetesen feszítette ki magát kézből, ha álmos volt), aztán 8 hónaposan, egyik napról a másikra csak ringatva (sétálva) volt hajlandó elaludni. Rá mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy ringatásra szoktattam.
2020. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
59%

Én írtam hogy a babákat altatni kell. Altatni. Nem feltétlen ringatni. Te is altatod, méghozzá a hátát simogatva, mesét olvasva.


A másik a fenekét paskolva.

A harmadik esőtáncot jár.


De valamit mindenki csinál, akit kicsit is érdekel a gyereke.

2020. okt. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
66%

15 hónapos volt a fiam mikor leszoktattam a ringatásról. Nagyon kemény 2 nap volt, de megérte. A nappali alvással kezdtem. Lefeküdtem vele a nagy ágyra és simogattam, énekeltem neki. Persze először üvöltött és felállt, de mindig vissza fektettem kb. 20x. Következő nap már csak 10x kellett, a harmadik nap már nem is sírt.

Aztán az esti alvásnál ugyanígy.

Most már nem kell simogatni se, meg énekelni se, csak mellé fekszem és 5 perc múlva alszik.

Kisfiam is 2 óránként ébredt. Akkor oldódott meg a dolog, amikor nagy ágyat kapott, a kiságyat utálta.

Sajnos rá kell szánni az időt és el kell viselni néhány keményebb, sírósabb napot. Máshogy nem megy.

2020. okt. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
44%

#18 Így van. Én azt csináltam mindkettővel, hogy kaptak egy jóéjtpuszit, majd betettem őket az ágyba, megkapták a cumijukat, ezután lekapcsoltam a villanyt és kimentem. Ha ez altatásnak számít, akkor én is altattam :) És nem azért, mert nem érdekelnek, hanem azért, mert sosem volt igényük bármilyen (túl) hosszúra nyúló rituáléra. Nyilván ha ez nem működött volna, akkor mást csinálunk. Ettől függetlenül hajlandó vagyok elfogadni, hogy akkora piszok mázlim volt, hogy kifogtam zsinórban 2 olyan gyereket, akik bár teljesen mások természetre, mégis véletlenül mindketten születetten jó alvók, könnyen kezelhetőek, alkalmazkodóak és úgy álatlánosságban problémamentesek, és lehet, hogy más gyerekek meg "gyárilag" nem ilyenek, és ezen nem is lehet változtatni. De azt inkább tartom valószínűnek, hogy mi csináltuk jól velük a dolgokat, és 80%-ban ennek köszönhetjük a felsoroltakat...

(#14 voltam)

2020. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!