Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másoknak mik a tapasztalatai...

Másoknak mik a tapasztalatai altatással kapcsolatban? 13,5 hónapos babank elaltatasahoz 45 perc sétálva ringatas szükséges. Éjjel 2 óránként kel, ilyenkor általában 10-15 perc alatt visszaalszik. Folytatom lent.

Figyelt kérdés

22 és 23 óra között alszik el éjjel. Altatasi ritualeja van (fürdetés+30-40 perc nyugis játék). Napközben általában 40 percet alszik. Kisebb korában is kelt éjszaka kb 2 óránként.


Köszi azoknak, akik normális hangnemben megosztják a tapasztalataikat.



2020. okt. 29. 20:27
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
43%

A 14. és 16. válaszolóval értek egyet. Nekem 3 gyerekem van, mindegyiknél ugyanúgy csináltam az altatást. Az álmosság jeleire azonnal le lettek téve a kiságyukba következetesen. Már a kórházból hazaérve is így csináltam. Soha nem ringattam őket, nem is lett volna rá időm a tesók mellett. Ha nehezebb napunk volt és sírtak akkor az ágyban simogattam, beszéltem hozzájuk, paskolgattam a hátukat, feneküket. De felkapatva nem lett egyik sem, nem is volt rá szükség. Lehet szaranya vagyok de én bizony tudtam hogy nem akarok ide jutni hogy 45 percig cipeljem őket alvás előtt. De biztos én vagyok a mázlista és 3x is ilyen gyereket dobott a gép.

Kérdezőnek szerintem itt az ideje változtatnia ha ez a mostani módszer már megterhelő neki, már pedig gondolom az. Azt pedig csak következetesen lehet.

2020. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
73%
Hát az azért nem egészen ugy van, hogyha kihagyod a 40 perces játékot akkor egyértelmű hogy annyival elöbb elalszik. Gondolom nem azért játszanak vele mert ébren akarják tartani. Az én babám is ilyen volt , fejem tetejére is àllhattam se aludt el 10 nél elöbb, hiába volt jó napirendünk. Most 3 éves, ugyanugy 10 kor alszik el este és reggel 6.40 kor kelünk. A 45 perc sétálva altatás nem kevés, kitartó vagy😊
2020. okt. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
87%

Etesd altatás előtt szerintem.


Mindenki a baba fenekét paskolja? Én mit paskoljak, ha az enyém csak háton alszik?:)

2020. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
65%

Megjöttek a zseni anyukák, akiknek a pár napos újszülött is magától aludt, sőt rögtön levágták, hogy álmos. És zseniális szoktatásuknak hála a gyerek jól alszik... Jár a keksz...az enyém is 12 órákat szunyál, mert ilyen típus, jó alvó. Mondjuk én cicin altatok kb 10perc.


Szerintem későn fekszik a gyerek. Nézd meg, nem éri e túl sok inger elalvás előtt. Nekünk pl .ar csak fürdésnél van este játék. Szóba hőmérséklete os fontos, kb. 21 fok legyen . Lehet hálózsákban altatni esetleg, sötétben vagy éjjeli fénnyel,ki kell tapasztalni. Olvass neki mesét, simogasd. Ringatni esetleg hintaszékben a válladon? Biztos fárasztó tartani. Vagy cumival/cicivel altatni? Ha nem szopik, kaphat jóéjt italt/tápszert stb.kemeny dolog, hogy ilyen gyakran kel.. szerintem arra gyere rá, hogy az miért van. Nekünk a hálózsák 21 fok mellett alszik sokkal jobban. Felsír vagy hogy kel fel éjjel? Ez is lehet támpont.

2020. okt. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
44%

Nem alszik túl sokat napközben? Én akkor szoktattam át a napközbeni egy alvásra mikor este nem akart a szokott időben elaludni.

Amúgy nyilván egy két ember tuloz, de az tény, hogy itt az ideje új ritualekat bevezetned. És igen, aki több gyereket tervez az valóban már eleve odafigyel, hogy tartható szokásokat alakítson ki, less tőlük pár peldat

2020. okt. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
80%
#25 Sokat?? A kérdező azt írja, "Napközben általában 40 percet alszik." Az lenne sok? A 4 éves (!) fiam simán alszik másfél-két órát délután, meg kb. 9 órát éjszaka. Ez az 1 éves gyerek egész nap összesen alszik kb. 8-at, a #15-ös válaszoló jól levezette, ez baromi kevés. 13-14 órát kéne aludnia egy nap egy ennyi idősnek. Ennyi alvástól biztos, hogy hullafáradt nap közben. Nem lehet hogy az a baj, hogy estére átlendül a holtponton, és felpörög? Tényleg meg kéne próbálni előbb lerakni.
2020. okt. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
28%

"Megjöttek a zseni anyukák, akiknek a pár napos újszülött is magától aludt, sőt rögtön levágták, hogy álmos. És zseniális szoktatásuknak hála a gyerek jól alszik... Jár a keksz...az enyém is 12 órákat szunyál, mert ilyen típus, jó alvó. Mondjuk én cicin altatok kb 10perc."


Azta akkor te is közzénk zseni anyákhoz tartozol hisz a tied is 10 perc alatt bealszik. Látom te is dicsekedni jöttél. Neked is jár a keksz.

Azt mondjuk nem értem mi ez a cinikus hangnem. Senki nem írta hogy azonnal első alkalomtól aludt a gyerek hanem azt hogy így vagy úylgy lett szoktatva első naptól.

Mi a különbség abban hogy én pl a kiságyban altatáshoz szoktattam a gyerekeim, te pedig a ciciden?! Az eredmény ugyanaz : elalszik pikk-pakk.

A hozzád hasonló anyák vehetnének vissza kicsit az arcukból, mert a pökhendi stílus az nagyon jól megy nektek.

Abban meg semmi kivetnivalót nem látok hogy egy gyereket következetesen lehet megtanítani vagy átszoktatni dolgokra.

2020. okt. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
75%
Jézusom 27, mikor tanuljátok már meg,hogy újszülöttek és a csecsemők nagy része nem egy kis droid, és attól, hogy leteszed a kiságyba és simogatod nem fog elaludni, hanem üvölteni fog? Kell nekik a testközelség. Persze vannak kivételek, de ez nem szoktatás kérdése. Az enyém se azért alszik, mert zseni vagyok, hanem, mert olyan típus.. felnőtteknél is van jó és rossz alvó. A rituálékban, szokásokban hiszek, kell is. A kérdező gyereke nappal 40(!!) percet alszik, valószínűleg nem jó alvó, tehát a kiságyba paterolás nem fog nála működni, mindenképp altatni és lazítani kell, csak rá kell jönni, hogyan. A sétálva ringatás valószínűleg fárasztó. Én adtam értelmes tanácsot is azontúl, hogy hát " jajj én úgy szoktattam, hogy berakom a kiságyba és alszik, mert na, hát tuti én jól csinálom, te meg béna vagy,mert ringatni kell"
2020. okt. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

28-as: köszönöm szépen, nagyon jól összefoglaltad h mi a helyzet a babankkal és a válaszokkal.

Köszönöm mindenkinek, aki megértően írt, sok erőt adott, és jó volt megtudni h nálatok konkrétan hogyan, mitől alszik el a baba, akkor is, ha nálunk bizonyos módszerek nem működnek. Köszönöm a biztató szavakat is, jól estek, most érzek erőt h kiserletezzunk új módszerekkel.

A zseni anyákat egyszerűen nem értem, hogy gondolhatják h mi nem próbáltuk letenni az ágyába simogatva? Sajnos amikor a gyereked alvás helyett rendszeresen izzadságban úszik már a sírástól, majd elkezdi verni a fejét az ágyrácsba, akkor tudomásul kell venni h a simogatva letevés nem jött be.

Persze az ágyba letevésre csak a zsenik gondolnak.

A férjemnek a közös babank a 4. gyereke, és neki sem volt altatasi probléma a nagyobb gyerekekkel, ahogy más 3 gyerekes szülők is meg voltak lepodve, amikor mar egész kicsi korában is látták h milyen nehezsegei vannak, nyugi, születése óta küzdünk és mi is hallottunk már arról h mások leteszik.

2020. okt. 30. 12:22
 30/43 anonim ***** válasza:
34%

"Jézusom 27, mikor tanuljátok már meg,hogy újszülöttek és a csecsemők nagy része nem egy kis droid, és attól, hogy leteszed a kiságyba és simogatod nem fog elaludni, hanem üvölteni fog?"


Azért az remélem megvan, hogy itt egy kicsit ellentmondásban vagy saját magaddal. Pontosan azért fog elaludni előbb-utóbb, mert nem droid, hanem emberi lény, és mint olyannak, biológiai szükséglete az alvás. Tehát nem, nem fog másfél napig üvölteni. És ezzel nem azt mondom, hogy be kell b***ni a kiságyba, otthagyni, aztán megvárni, míg álomba ordítja magát. Nyilván aki normális, nem tesz ilyet. De ha nem akarod a 10-15-20 kilós gyerekednek is rázogatni a fenekét minden nap többször is, azért, hogy kegyeskedjen aludni, akkor márpedig el kell érni, hogy megszokja a kiságyat (vagy bármilyen ágyat) valahogy. Ehhez kapott a kérdező tippeket, hogy hogy tehetné. És márpedig minél kisebb korában van következetesen erre szoktatva, annál jobb/könnyebb. Egy 1+ éves gyereknek már kőkemény saját akarata és ellenállása van, jóval több, mint egy csecsemőnek. És bizony ragaszkodik ahhoz, amit megszokott, jelen esetben a 45 perc ringatást.

Az enyémek pl igazán jót csak a saját ágyukban aludtak, amikor anyós megpróbálta kézben altatni őket (ő akarta, pusztán szeretetből, hiába mondtam, hogy nem lesz jó), akkor 20-30 perc után felkeltek. Mert ők meg ezt nem szokták meg. A kérdés itt tényleg csak az, hogy az anyuka hány éves korig, vagy hány kilós súlyig bezárólag hajlandó ringatgatni.

2020. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!