Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másoknak mik a tapasztalatai...

Másoknak mik a tapasztalatai altatással kapcsolatban? 13,5 hónapos babank elaltatasahoz 45 perc sétálva ringatas szükséges. Éjjel 2 óránként kel, ilyenkor általában 10-15 perc alatt visszaalszik. Folytatom lent.

Figyelt kérdés

22 és 23 óra között alszik el éjjel. Altatasi ritualeja van (fürdetés+30-40 perc nyugis játék). Napközben általában 40 percet alszik. Kisebb korában is kelt éjszaka kb 2 óránként.


Köszi azoknak, akik normális hangnemben megosztják a tapasztalataikat.



2020. okt. 29. 20:27
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
66%

Ez a top komment!

" De azt inkább tartom valószínűnek, hogy mi csináltuk jól velük a dolgokat, és 80%-ban ennek köszönhetjük a felsoroltakat..."


Nem. Csak ilyen gyerekeket dobott a gép hidd el.

2020. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
62%

30, nagyon okos vagy. Simogattad volna az én gyerekemet így, amikor üvöltött. Persze én is próbáltam az alvástréninget utolsó elkeseredettségemben. A rekord 3,5 óra üvöltés és hányás volt, de akkor se aludt el a kiságyban, hiába simiztem, nyugtattam meg az apukája is, bizony csak ölben aludt el ringatva hintaszékben cici után. Aztán mindig megpróbáltam hamarabb letenni, fél év eltelt és 12 órákat alszik magától. Előtte ringatva és szoptatva volt, hogy aludjon.

Egyszerűen ezzel nem nyugtatod meg az anyát, aki szenved. Szerinted ő nem próbált meg minden szart??? Ez olyan, mintha én közölném a császárosokkal, hogy azért nem szültek hüvelyi úton mert nem akarták eléggé és nem voltak elég kitartóak. Szimpla ítélkezés és bántás. Amúgy milyen tanácsot adtál? Nem látom sehol.....

2020. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
53%

Tovabbra sem értem hogy mi a baj azokkal az anyukákkal akik az ágyban altatást választottak és NEKIK ez bevált. A kérdező válasza is vicces. Megköszöni az együttérző kommenteket közben leszólja meg le "szuperanyázza" azokat akik szintén csak megosztották az altatási tapasztalataikat. Hogyan is szólt a kérdés? Segítek: Másoknak mik a tapasztalatai altatással kapcsolatban.

Szerintem mindenki erre adott választ. Az ha ez belső feszültséget generál egyesekben az kizárólag az ő problémája.

2020. okt. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
24%

#32

Előttem is írták, hogy ez csak úgy megy, hogy lesz pár nap az elején, ami nagyon húzós, aztán egyre könnyebben fog menni. Nem varázsütésre. De ehhez nem akarok hozzászólni, mert nem tudom, nekem nem kellett "alvástréningezni". Azt meg, hogy ehhez kapott tippeket, nem úgy értettem, hogy kizárólag tőlem, hanem az eddigi válaszolóktól úgy összességében.

2020. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

32-es köszönöm! Tökéletesen összefoglaltad h nem nyugtatott meg a nagyképű okoskodás azzal kapcsolatban h mások milyen ügyesek, ellentétben azokkal, akiknek rossz alvó a gyereke.


33: látom szövegértési problémák vannak. Segítek: Nincs semmi gond senki altatasi szokásaival, azzal viszont igen, h van, aki ide jön önelégülten kioktatni másokat, amire semmi szüksége nincs senkinek. Köszönöm mindenkinek még egyszer, aki megértően megosztotta a tapasztalatait, akár sikeresen tette le egyedül aludni a gyereket, akár nem. Ez független attól h milyen módszer jött be neki. Azoknak pedig, akik önelégülten magyarázták, h ők mennyire ügyesek és mások bezzeg mennyire bénák, szívből gratulálok, és örülök h ehhez az elvezetukhoz hozzájárult a kérdésem. További sok hasonló élményt kívánok nekik.


További szövegértési probléma 33-as: tapasztalat megosztása normális hangnemben, amit kértem, azt jelenti h: tárgyilagosan leírod mit tapasztaltál, anélkül h minősítenél, leértékelnél, kioktatnal másokat. Esetleg még kedves is lehetsz, de ez messze túlmutat azon, amit kértem ;)


Ezt a kérdést a masokba beleszallo hangnem miatt törlöm a figyelt kerdeseim közül, többet nem reagálok, és nem olvasom.


Köszönöm még egyszer azoknak, akik normális hangon írtak, és külön köszönet az empátiáért. Akinek nem inge, ne vegye magara;)

2020. okt. 30. 16:31
 36/43 anonim ***** válasza:
82%

33!

"Mindig leírom, NINCS olyan baba, amelyik úgy születik, hogy ő csak ringatva, csak kézben, csak cicin, csak autóshordozóban, stb. tud aludni. Ezekhez a dolgokhoz a szüleik szoktatják hozzá őket. Tehát akkor most át kéne szoktatni arra, hogy kiságyba letesz, esetleg kis simogatás, éneklés, ilyesmi.


Mondjuk ezzel annyi gondja lehet a kèrdezônek, hogy ezzel feltètelezi ez a valaki, hogy viccbôl unalomból ringatja 45 percig a gyerekèt ès persze ez az alap dolog hogy leteszi az àgyàba eszèbe sem jutott . ?? Ugye ezt senki nem gondolja komolyan ??

2020. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
0%

36-os Értelek. De volt aki tényszerűen leírta hogyan altatott a kezdetektől pl a 3 gyerekes anyuka. Mindegyik válasz le van pontozva és többesszámban lett használva a "zseni anyukák" is. Így értelemszerűen ez az ágyban altatósokra lett ráhúzva. Holott egyikőjük sem kezdett gúnyneveket aggatni. Azt itt egy-két "ringatós" anyuka kezdte pusztán bántásból.

Egyébként azzal mi a probléma hogy " tehát akkor most átkéne szoktatni arra hogy kiságyba letesz..."? Csak ez lesz a megoldás ha a cipelés már fizikailag megterhelő.

2020. okt. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
39%
#36 ezt én írtam, és nem volt semmi rossz meg degradáló szándékom vele. Nem arról van szó, hogy én hülyének nézek bárkit, hogy biztos nem jutott ez az eszébe. Arról van szó, amit a 37-es válaszoló írt, hogy ha nem akarja még a nagycsoportos gyerekének is ringatni majd a hátsó felét háromnegyed órán át, akkor márpedig muszáj lesz erőltetni. Ha neki megfelel, akkor természetesen nem muszáj, alhat a gyerek ringatva. De mivel kérdést írt ki, feltételezem, hogy nem felel meg.
2020. okt. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
84%

A "mert èn ìgy szoktattam a gyereket" kommentelőknek dobjon egy màs habitusù gyereket a gèp, utàna mesèljetek majd.


Okosat nem tudok mondani, idővel jobb lesz. Sosem aludf el magàtòl a lànyom. 4 hònaposan volt egy időszak, amikor 3 òràn keresztül altattam őt, 30 percet aludt.

Megèrik majd az idegrendszere, hogy könnyebben elaludjon. Èn is sokàig altatok ès 2 òrànkènt kelek. Kitartàst

2020. okt. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
24%

"A "mert èn ìgy szoktattam a gyereket" kommentelőknek dobjon egy màs habitusù gyereket a gèp, utàna mesèljetek majd."


Ez mi? Színtiszta rosszindulat, ami téged minősít. Tanácsot azonban nem sikerült adnod, csak panaszkodni. Lassan ez a gyakori olyan mint ha ilyen szektások járnának ide. Akinek ne adj isten beválik a legelejétől az bújjon el mert szétszedik a megkeseredett nők.

Egyébként sok anyuka eleve úgy áll ezekhez a dolgokhoz hogy majd a gyerek alakítja magának mert úgy képzeli hogy csak katonás idomítással lehet megtanítani a gyereknek pl kiságyban aludni. Tehát van aki meg sem próbálja mert él a fejében egy torz kép, aztán x hónaposan idejön panaszkodni és kiakad azokra akik már az elejétől hosszútávban gondolkodnak ezért tudatosan odafigyelnek, következetesek hogy ne alakítsanak ki számukra nem kívánatos rituálékat. Gondolom senki sem a maga ellensége. Elkényeztetni azzal nem lehet egy gyereket hogy ringatod, vagy rajtad alszik el, de rossz berögződést igenis kialakíthatsz. A felnőttek is ragaszkodnak a maguk által megszokott dolgokhoz akkor egy gyerek miért ne tenné ugyanezt. A különbség hogy a gyerek esetében a szülő dolga kialakítani ezeket.

A kérdés egy kellemetlen altatási módszer miatt íródott, hiszen fizikai terhet jelent a kérdezőnek. Gondolom amíg pici volt az a gyerek addig nem volt teher. Most itt az ideje valami újat kipróbálni, lehet hogy ebben a korban már nehezebb lesz. Amit írtak is többen, értelemszerűen egy megoldás lesz, letenni a gyereket és úgy megnyugtatni HA nem akarja már cipelni, ringatni. Alvás előtt már ne legyen játék mert felpörgeti az idegrendszerét. Kitartó munkával biztosan találnak olyan megoldást ami mindenkinek jó.

2020. okt. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!