Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért alszanak rosszabbul...

Miért alszanak rosszabbul mostanában a babák mint régen?

Figyelt kérdés

A környezetemben lévő kisbabás családok szinte mind panaszkodnak nehéz altatásokról, sok éjszakai ébredésről, hosszú éjszakai fentlétekről. Szüleim korosztályában (50+ évesek) lévő ismerőseim pedig azt mondják, hogy náluk nem voltak ilyen problémák.

Mi lehet ennek az oka? (Egy szobában alvás? Igény szerinti szoptatás? Csak annyi, hogy ők párszor sírni hagyták a babájukat, ma meg már ezt nem tesszük? Vagy csak megszépítő emlékek miatt mondják ezt? )

Érdekelne minden értelmes gondolat, hogy mi lehet a különbség, ha van egyáltalán.


2022. márc. 2. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem főleg a megszépítő emlékek. Anyám babanaplót vezetett, amikor az én fiam megszületett, ideadta nekem, amit rólam írt. Baromi sokszor merítettem belőle erőt, ahogy oldalakon keresztül panaszkodik, hogy nem és nem alszom.

De az a poén, hogy néha beszól, hogy az én fiam annyira rosszul alszik, velem meg könnyű dolga volt neki. Nagyon szoktam röhögni rajta.

2022. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Mert a szülők és nagyszülők mindig szeretnek nagyot mondani,hogy biztos ne érezd magad jobb szülőnek tőlük.

Ők olyan tökéletes szülők voltak,hogy mindenki már 6 hónaposan járt,1 évesen beszélt,és mire oviba ment folyékonyan tudott írni-olvasni.


A babák mindig is babák voltak.Régen még többet is sírtak nem hogy kevesebbet.Ott voltak hagyva letéve valahol (kiságyban többnyire) a házban,és csinálták a dolgukat.Ordított a gyerek,ezért utálta mindenki a kisgyerekes szomszédokat.

Etetni akkor is volt aki igény szerint etetett volt aki ha ordított a gyerek se adott csak amikor ő úgy gondolta,hogy ennie kellene.


De ilyen csapni való szülő ma is van,és ők a legnagyobb megmondó emberek,főleg mikor másik kisgyerekest látnak.

2022. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Az,hogy régen tudatosan arra tötekedtek,hogy minél hamarabb át aludja az éjszakát, vagyis nem volt dokat kézben, nem kapták fel ha sírt,sőt hagyták sírni. Ennyi tulajdonképpen
2022. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Hát pedig tényleg most van valami a "levegőben".

Nekem a két lányom 12 és 8 évesek, ők 6 hetes koruktól átaludták az éjszakát. És tényleg mert az exem is emlékszik, hogy így volt. Ezért mertem párommal is bevállalni egy gyereket.

Ő kisfiú lett és lassan 9 hónapja nem alszom, 20 percenként, fél óránként kel, az már Isten áldása ha "csak" óránként kel... Borzasztóan ki vagyok merülve. És tudom, hogy ilyen nem volt a lányokkal!

Az első lányomnál még simán jártuk bulizni az exemmel miután elaludt. Akkor még anyukámmal laktunk egy rövid ideig, ő vigyázott rá éjjel, dehát aludt végig, szóval nem volt egy nagy dolog.

Anyukám azt mesélte, hogy mi is végig aludtuk az éjszakát, csak én pl nehezen aludtam el, csapkodtam magam az ágy oldalának, ennyi volt.


Úgyhogy tényleg nem volt ilyen sok nemalvós gyerek.

2022. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
1, 3 és 4 évesek a gyerekeim, mindenre emlékszem. 6 hetes koruktól csak akkor keltek/kelnek éjjel, ha betegek, a fogzás sem kavart be egyiküknél sem.
2022. márc. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Olvastam valahol egy olyan elméletet (nem tudom mennyire igaz), hogy az idegrendszer érettsége függ pl attól, mennyit sétált anyuka terhesen, magyarán mennyi ringató ingert kapott a baba a pocakban (kb azon az elven, mint amin az adamo meg egyéb hinták is működnek). Elképzelhető, hogy mivel sok anyuka veszélyeztetettség vagy egyéb ok miatt hamar táppénzre megy, kevesebbet mozog, vagy eleve mozgásszegény életmódot folytat, ezért a baba nincs eleget ringatva? Nem tudom, csak elmélkedek.

Másik elmélet amit olvastam, de hát erre se találtam persze reprezentatív felmérést, hogy a baba anyuka "alvókáját" örökli, szóval ha anya jó alvó, a baba is az lesz.

2022. márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem tudom. Minket az öcsémmel a 80-as évek divatja szerint időre etettek, éjjel soha nem szoptattak, sírni hagytak, ilyenek, de még óvodás korunkban sem aludtuk át az éjszakát. Konkrét emlékeim vannak róla, hogy minden éjjel csináltuk a műsort, a tesóm pl. azzal szórakozott, hogy eldugta az alvókáját, és utána sírt, hogy nem találja. Az éjszaka közepén.

De persze a szüleink úgy emlékeznek, hogy nem voltunk olyan rossz alvók.

2022. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Szeruntem ez nem igy van. Mi rossz alvók voltunk, tesómmal. 80 as években születtünk. Az én fiam másfél és nagyon jó az alvókája. Nyugodt típus.
2022. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem lehet tudni van két 20+os gyerekem, ők 3 és 2 hónsposan átaludták az éjszakát, kb sosem keltek éjjel, nem volt hasfájás, a lányom 7 hósa 1 hétig kelt éjjel mikor jött a foga, de semmi más.

A kicsi lassan 3 lesz, 3 hóig hasfájás éjszakai kelés, nem vissaz alvás, 6 hósan aludta át az éjszakát, de néha felkelt éjjel és 1-2 órát fetrengett, a hátam mögött.

Ugyan az a szülők, kb ugyan úgy csináltam mindent.

2022. márc. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Az enyémek jó alvók, mindig is azok voltak. Én állítólag borzasztó sz@rul aludtam. Anyu mindig mondja, hogy a 2 bátyámhoz nem kelt annyit összesen, közel sem, mint hozzám egyedül. Ez a 80-as években volt. Mindhárman anyatejesek voltunk.
2022. márc. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!