Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért alszanak rosszabbul...

Miért alszanak rosszabbul mostanában a babák mint régen?

Figyelt kérdés

A környezetemben lévő kisbabás családok szinte mind panaszkodnak nehéz altatásokról, sok éjszakai ébredésről, hosszú éjszakai fentlétekről. Szüleim korosztályában (50+ évesek) lévő ismerőseim pedig azt mondják, hogy náluk nem voltak ilyen problémák.

Mi lehet ennek az oka? (Egy szobában alvás? Igény szerinti szoptatás? Csak annyi, hogy ők párszor sírni hagyták a babájukat, ma meg már ezt nem tesszük? Vagy csak megszépítő emlékek miatt mondják ezt? )

Érdekelne minden értelmes gondolat, hogy mi lehet a különbség, ha van egyáltalán.


2022. márc. 2. 09:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem szimplán elfelejtik, hogy mi volt régen a gyerekkel. Az én fiam csak 9 éves, de már én sem úgy emlékszem, hogy milyen rossz volt a nem alvás és mennyit voltunk fent éjjel.

Másrészt 3 gyerek nem statisztikai adat. Kettővel mázlid volt, a harmadikkal nem. Ez csak szimpla szerencse, nem statisztika (mert ő fiú vagy később született).

2022. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt, ahpgy írták már, az emlékek megszépülése, meg ez keveredik a nagyotmondással. Mikor az én lányom nem akart aludni, anyám mindenáron meg akarta magyarázni nekem, hogy én basztam el a gyereket, mert nála aztán ilyen nem volt. De amikor azt mondtam valamire, hogy mit tudja ő, milyen 1000x kelni éjszaka, hát mi jól aludtunk, akkor már érdekes módon visszajöttek az emlékei, hogy hétvégén apu aludt a húgommal, hogy anyu is tudjon pihenni, mert sokszor ébredt :D

Továbbá, igen, régen lerakták a gyereket, azt hadd bőgjön, majd abbahagyja. Aztán a baba megszokta, hogy fölöslegesen bőg, úgyse veszik fel, nem is jelzett inkább. Ettől még nem aludt, csak csöndben volt, de hát ugye ez volt a lényeg. Valahogy az volt az irány, hogy úgy neveljük a gyereket, hogy minél kevésbé legyen útban. Ma meg nem ez van, válaszolunk az igényeikre, így pedig igenis jeleznek, mert tudják, hogy van értelme.

2022. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!