Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam le?

Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

Lányom januárban volt 2 éves. Eddig egész jól aludt, este 8kor elaludt, reggel 5kor volt h ébredt, de átjött hozzám és vissza aludt mindig 6-7ig még velem.

Most egy hónapja viszont éjjel 2-3 óránként felébred és addig kiabál, míg át nem megyek hozzá, és ott kell ülnöm, amíg elalszik. Van, hogy az ágyában alszik vissza, de előfordul, hogy hozzám akar bújni a fotelban és úgy. Ez van, hogy fél-1 órát is eltart, hogy annyira visszaaludjon, hogy ki tudjak jönni a szobájából anélkül, hogy felébredjen. Baromi fárasztó ezt éjjel 2-3szor eljátszani.

Arra gondoltam, hogy nem megyek át hozzá, és megvárom még visszaalszik magától. De félek, hogy ezzel rosszat teszek neki. Hogy sérül lelkileg, hogy nem válaszolok a hívására, értitek.

Valaki tud valami okosat mondani?


2022. máj. 24. 20:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

8., de igen, egy darabig ez ment, hogy átjött éjjel, ès akkor ott aludt köztünk, csak hát nem tudom, nem szeretnénk rászoktatni. Meg sokszor kéri is, hogy vissza akar menni az ágyába, ott akar aludni, csak legyek én is ott… volt, hogy csak ezért jött ki éjjel, hogy engem átvigyen.. :D kínonvan irkálom csak ezeket a vigyorgós fejeket.

Nagyon anyás, az kétségtelen. De állandóan velem van, nem bölcsis. Sokat játszom vele, itthon is, leülök hozzá, játszunk, olvasunk, gyurmázunk, matatunk, stb. Rengeteget vagyunk kint, van itthon is csúszda, hinta, kismotor. Van egy kutyánk, imádja nyúzni. Járunk játszótérre, kutyát sétáltatni, lovazni, kecskézni egy ismerőshöz. Mármint ezeket nem mind egy nap, hanem mikor mit. Szóval, nem hiszem, hogy nem fárad el.

2022. máj. 24. 20:44
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Értem... Hát az én lányom egy éves kora óta rendes ágyban alszik, így nekem is könnyebb kezelni az ilyen helyzeteket, mert vissza tudok vele aludni. Sajnos én többet nem tudok segíteni a témában.
2022. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
Egy kis éjjeli fény esetleg? Lehet a sötéttől is fél.
2022. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Megpróbáljuk az éjjeli fényt, köszi. Van itthon ilyen konnektorba dughatós, teszek a szobájába egyet, hátha.
2022. máj. 24. 20:54
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is a rendes ágy segített. A rácsosban 2 évesen már nem fért el rendesen a fiam, állandóan beleütötte a fejét a rácsba. Átkerült egy nagy ágyba, onnantól jól alszik.
2022. máj. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
58%

Szeparációs szorongás nem lehet véletlenül a hunyó?

[link]

2022. máj. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Bar ez nem valasz a kerdesre de a kakao a cukor es teobromin tartalma miatt elegge porgeti a gyerekeket, en kiiktatnam. (Helyette karobpor?)
2022. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Egyetlen teáskanál kakaóport kap a 2 dl tejbe, de ezt is már 1 éves kora óta, úgyh kétlem, hogy amiatt ébredne. Meg újabban meg se issza az egészet, általàban a fele megmarad.

Köszi mindenkinek a segítséget, váltunk nagyobb ágyra, kap egy éjjeli fényt és mesélek neki az egekrekről esténként, aztán várunk, hogy elmúljon.

2022. máj. 25. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!