Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszunk napok...

Miért nem alszunk napok (hetek) óta?

Figyelt kérdés

Először azért borultam ki mert egyszer felkelt éjjel. aztán az egyszeri kelest elkezdtem visszasirni parnapon belul. aztán annak is örültem volna ha csak 2-3 szor kelunk ejjelente.

de hogy most már óránként 1-2szer felkel??? mit rontok el? nem éhség, hogy is volna a. Szeparacio 6 honaosan?? foga? semmit nem látok, pedig ha annyira fajna neki h orankent kel miatta azt csak látnám.. ki vagyok merulve, pillanatok alatt visszaalszik akkor atmegyek az ágyamba, és mire sikerulne elaludni mar ebren is van :((


2015. jan. 24. 23:41
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

nem tekereg viszont ujjaban sokat bofizik ejjel os meg kicsit szorulasos is ezert is lassitottunk a hozzataplalassal.


nekem az a fura hogy ez igy mind mind egy napon kezdodott (a hozzataplalas, a hasrol hatra fordulas, a szorulas, a rossz alvas) gondolom minden osszefugg mindennel de mikor ezek elkezdodtek a gluten meg a lathataron sem volt. az egesz nem ia aggasztott mig csak ketszer kelt estenkent...na de 5-szor.....

2015. jan. 25. 11:45
 32/43 anonim ***** válasza:
26-os vagyok. A Viburcol nem jó, az nem fájdalomcsillapító...Egy próbát megér. Én először az egyszerűbb dolgokra gondolnék, utána a bonyolultabbakra, mint pl. glutén érzékenység. Amúgy milyen glutént kap egy fél éves baba?:S Nálunk is rossz alvó a kis csaj, ha éppen fogzik, simán fent van 6-8 alkalommal éjjel, és nem tudom mindig könnyen visszaaltatni. Adj egy esélyt a fájdalomcsillapítónak...
2015. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Szia, én várnék.


Ha jól olvasom, glutént nem is adsz neki, akkor mitől lenne glutén allergiás?


Azt írod, hogy almát és sütőtököt eszik. A főzeléket nem habarod liszttel, gondolom?


Ilyen korban fogzás, szepírációs szorongás és mozgásfejlődés miatt kelhetnek a babák, és igenis előfordul, hogy azért kel óránként, mert fáj a foga.

Az egy dolog, hogy nem látod a szájában, attól még az ínyében ő érezheti.


Nálunk a fiam 2-6 hós koráig átaludta az éjszakákat, onnantól kezdődött a gyakori felkelés, volt olyan éjjel ( amikor az első metszők jöttek), hogy óránként felsírt, felkelt.


Szóval várnék, figyelném a fogait.

2015. jan. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

Esetleg valami olyat kap, ami megfogja a hasát? Írtad, hogy szorulásos... esetleg Mira baby-t nem próbáltad nála. Most fiamnál is volt 3 nap, hogy nem kakilt, láttam, hogy zavarja, kapott egy picit, meg is könnyebbült.

Nálunk is hamarabb kezdődött az egész hasfájás, mint a glutén bevezetése, meg én vezettem neki étkezési naplót, gasztrón is voltunk, de semmi összefüggés nem volt. Egyedül a fogzással tudtam összefüggésbe hozni :S Ritkán hallani ilyet, de előfordulhat, hogy fáj a hasa tőle.

De lehet, hogy ahogy mocorog, az fáj neki. Igazából semmi okosat nem tudok mást javasolni, tudom, milyen ez a totózás, ugyan ezen mentünk keresztül, és még mindig nem tudom, hogy milyen lesz nálunk a helyzet, mikor végre kint lesz már az utolsó kettő is.

2015. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
És igen, igen! Csak megerősíteni tudom, hogy mikor még nem is látszik semmi, a fogacska már akkor mocorog az ínyben és neki már az is fáj(hat)!!
2015. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

haztartasi (detki bio) keksz formajaban kapja a glutent most mar 7. napja egy fel keksznyit...de elotte is szorult mar, sinlacot kapott, gondoltam talan attol ugyh lealltam vele es most mar csak almat meg tokot kap, mindkettot fozve...tudom hogy az alma is foghatja sot fogja is biztos mert amikor csak tokot evett jobb volt a helyzet. na de megse ehet mindennap 150 ml tokot.....besargul (?) megis mit adjak neki?? de mar 4 hete kapja ebedre ezeket, nem.hinnem hogy akkor rosszabbodnia kellene az alvasanak ezert gondolok inkabb a fogara.

raadasul amikor kolikas volt lehetetlen.volt elaltatni. most el lehet pillanatok alatt csak hamar megebred

2015. jan. 25. 14:26
 37/43 A kérdező kommentje:

a viburcol akkor nem is jó a fogzásra? csak mer direkt arra adta a vedono...akkor mire jo?

nem tudom h a front teszi e de ma pl nappal is csak 20 perceket alszik az eddigi 30 percek helyett. a gellel ha bekenem konnyebben elalszik...ez jelenthet vmit? vagy az nyugtato es mindenkepp elaludna tole? (dentinox)

2015. jan. 25. 14:50
 38/43 anonim ***** válasza:

Akkor val.szín a foga lesz. Dentinoxban kamilla-tinktúra és kevés lidokain van. Próbáld ki, kicsit zsibbaszt, ezért gondolnám, hogy a foga, mert írtad, ha bekened, hamar elalszik. Viszont ez nem oldja meg az ébredést (nálunk sem..) mert egy idő után kimegy a hatása.

Viburcollal nem veszítesz semmit, olvasd el, hogy mikre jó. Én szoktam neki adni időnként, nálunk általában használ. De észrevettem, ha sokáig adtam, nem lett jobb. De rajta is van, hogy ha a tünetek javulnak, akkor abba kell hagyni. Nem mondom, hogy átalussza tőle az éjszakát, de nálunk mérsékelte az ébredéseket. Most is két napja kapja. Olvastam már sok helyen, hogy valakinek nem vált be, szerintem egy próbát megér

2015. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
és hogyan adjam neki? fürdés után kenjek be egy egészet apopsi krémmel és dugjam a popsijaba hogy teljesen eltünjön vagy mi? még sose hasznaltam kupot se magamnal se nala :)
2015. jan. 25. 16:11
 40/43 anonim ***** válasza:

azt írod, hogy akkor kezdődtek az ébredések amikor elkezdtétek a hozzátáplálást. aztán, hogy 4 napja roszabbodott, azóta kel óránként. 7 napja kap kekszet.

annyira stimmel...

ettől függetlenül persze lehet a foga is, de a hozzátáplálás nagyon egybevág.

a kúpot pedig úgy kell feltenni, hogy ne lógjon ki a popsijából... :)

de ne a popsikrémmel tedd fel neki, mert az hámosító, semmi keresnivalója a végbelében ;) és előtte a kezed között melengesd meg, hogy puhább legyen, akkor gyorsabban elolvad. ha feltetted, akkor meg szorítsd össze a farpofáit, mert kapásból nyomni fog, hisz kakilási ingere lesz a kúptól ;)

2015. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!