Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tenyleg annyira elviselhetetle...

Tenyleg annyira elviselhetetlen az ejszakai keles?

Figyelt kérdés
Ne ertsetek felre, nem szeretnek vitakat szitani! En meg csak 16 hetes terhes vagyok, fogalmam sincs, hogy milyen lehet ez, de en is, a ferjem is, ejszakanket ketszer-haromszor kelunk fel wcre (nekem rosszak a veseim, es ha kelek, mar kel velem a ferjem). Ilyenkor gyakran megy ki az alom a szemunkbol, beszelgetunk, olvasgatunk, de ez soha nem okoz masnap problemat. Ezt ossze lehet hasonlitani azzal, amit adott esetben majd a babatol kapunk? Irnak tapasztalatokat? Leirnatok azt, hogy elotte mennyire birtatok az alvas hianyat, es a szules utan hogyan eltetek meg ezt? Ha most jol viselem, a kesobbiekben sem lesz baj?
2015. jún. 6. 18:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Majd megtudod.

Lehet, hogy jó alvő gyerek jut neked, aki két hónaposan átalussza az éjszakát, de a legtöbb baba éjjel két-háromszor kel enni. És sajnos általában nem egy-két perc visszaaltatni és visszaaludni, mert meg kell szoptatni, esetleg fejni kell. Én sokszor mire ezzel végeztem, már nem tudtam visszaaludni, aztán mire mégis, akkor újra kelni kellett...Tizennégy hónap-azóta nem kel éjjel - átaludt éjszaka nélkül, 3-4 óra alvásokkal nekem sok volt. Pedig nem vagyok egy álomszuszék fajta. Sajnos nem volt segítségem (szüleim meghaltak, anyósom nem partner ebben), de lehet te szerencsésebb leszel ebben mint én voltam.

2015. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
én rosszul viseltem, pedig maximum 2szer kelt fel éjjel (2kor és reggel 5kor)..ezt is kb. 6 hetes koráig, utána lecsokkent egy ébredésre és 10 hetes korátol alszik este 8 tol reggel 8-9ig. most 1,5 éves.
2015. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

utolso vagyok, nekem sem volt segitségem (bár ez ne tudom, hogy jon ide)

ugy, ahogyan irták elottem, - igaz "csak" kétszer kelt a fiam, de kb. 40 percig evett (mert nem tudott rendesen szopizni még cumisuvegbol sem) utána fejtem neki a tejet az is min. 40 perc volt...igy már el is telt 1,5 ora..és nemsokára kelhettem ujra, megismételni ezt a folyamatot, etetés, fejés..

2015. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

nem a kelés, hanem az átállás a nehéz


én belejöttem abba, hogy többször alszok 1-3 órákat a 24-ből, tehát összeadódva jön ki a napi 8-10 óra alvás.

amikor ráállt a szervezetem 1-2 óra alvások után simán magamtól ébredtem

a szervezetem viszont nem állt vissza, illetve zavar lett :(

volt idő, amikor már átaludta az éjszakát, én meg fejhettem éjszaka 2-3 óránként, mert feszült, nappal meg nem volt tejem, max reggel..szóval valahogy éjszakai üzzemódba ment át a dolog, kezdtem röhejesnek érezni, hogy az én babám alszik egész éjszaka, de én kelek mint a kelj fel Jancsi, hanyagolni kezdtem a fejéseket és a tej 6. hónap után elment.

2015. jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én úgy gondoltam, hogy majd jól fogom bírni, hiszen korábban, vizsgák előtt is előfordult hogy napokig csak pár órát aludtam naponta. És eleinte jól is bírtam. Csak sajnos kiszámíthatatlan, hogy egy gyereknél mennyi ideig, akár hónapokig, egy évig tart majd a nemalvás, nincs az, hogy mikor már nagyon fáradt vagy, akkor alszol egyben 6 órát. És ha valakinek sokszor kelős babája van, akkor előbb-utóbb már nem tud a kevés alvásban regenerálódni a szervezet.
2015. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
csak jó tanács, újszülöttet max 4 óránál tovább nem szabad éhen hagyni, hiába alszik, ébreszteni kell, majd kérdezz rá a csecsemősöknél a kórházban, mert sok anyuka buta módon hagyja 6 órát is a gyereket szoptatás nélkül.
2015. jún. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Off: Én is mindig "buta módon" hagytam, mert középső gyerekem elég korán aludt egyben 6 órát minden éjjel. Egyébként evett naponta hétszer. A védőnőm azt mondta, nappal azért egyen legalább 4 óránként, éjjel lehet hagyni aludni, de más védőnő lehet hogy mást mond.

Amikor én voltam gyerek, akkor meg a kisbabákat nem volt szabad éjjel etetni, hogy pihenjen a gyomor, mégis mind felnőttünk - persze ez nem követendő példa.

2015. jún. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól írta, tuti akkor kel mikor folyik a nyálad olyan jót alszol. Másrészt...az én fiam 3 óránként kelt (3 hós koráig), namost először kb 11-kor, mire pelust cseréltem megetettem, visszaaltattam volt hajnali 1 óra...a következő kelés hajnali 2. Ugyanúgy pelus/kaja/altatás/pocakfájás...majd alighogy visszamásztam a helyemre megint keltem.

Szerintem nincs ennél rosszabb kínzás, minthogy nem hagynak aludni!

2015. jún. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

újszülüttről írtam

és nekik még csak akkor a gyomruk mint a cseresznye, 4 óra alvás után hasonó ahhoz, ha mondjuk felnőtt nem evett 24 órán át akár


indenesetre mindenki saját szíve szerint csinálja, a fontos, hogy kórházi szakemberektől nyerje az infókat


(az én védőnőm, sőt házidokink, a napsütés miatt azt mondja nem kell a D vitamin a kicsinek. holott nagyon is, mert a napban nincs D vitamin, hanem annak csak felszívódásában segít...)

2015. jún. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#13-nak írom, hogy a segítség megléte úgy jön ide, hogy sok ismerősömnék az egyik éjszakai etetést (cumisüvegből természetesen) később apa átvállalja, illetve a nagyszülő(k) nap közben bevállalják pár órára a pici babát, hogy az anyuka be tudja néha valamennyire hozni az alvás adósságát, és ne legyen zombi hónapokon, éveken át. Hidd el, sokat számít. (És sok helyen van, ahol a többi családtag besegít a kismamának).
2015. jún. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!