Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen idős korától alussza...

Milyen idős korától alussza végig babátok az éjszakát?

Figyelt kérdés

2016. febr. 1. 22:29
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is picit fura hogy itt mindenkinek 6-8 hetes korától kezdve végigalussza, mert a baráti körből 20 gyerek közül ezt kb egy produkálta, a legtöbb bőven egyéves kora után kezdte stabilan az éjszakákat végigaludni.

(De volt extrém eset is, amikor egy gyerek sosem aludta végig az éjszakákat, de 6 évesen már magától elintézte amit akart, ivott, pisilt, stb, és visszaaludt.)

2016. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
8 hetes korától. 3,5 éves már és semmi nem tudta ezt borítani nála. Vannak jó alvó és rosszabb alvó gyerekek, ennyi az egész.
2016. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
46%
Az az igazság, hogy nekem mind a kettő akkor aludta át végre, amikor elegem lett a szoptatásból és normálisan jóllakva töltötték az időt napközben a következő etetésig. Éjjel nem keltek enni utána nagyon hamar. Költeni sosem költöttem fel egyiket sem, mindig hason aludtak és éjjel nem volt sem pelenkázás, sem kézben altatás stb. evés, hasratevés, alvás. Kb. egy hónapig erőlködtem szoptatással, utána elegem lett az ordításból, igény szerinti mizériákból és kapott tápszert - evett, amennyit akart. Még a hasfájást is megoldotta, fogzás sem zavarta őket fel később, tök nyugodtan tudtak aludni 12 órát is kb. 2 hónapos koruktól.
2016. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
21- én se szoptattam (kulonféle okok miatt) lefejtem neki a tejet. gondolom ennek koszonhetoen alakult igy az alvás. gondolom akik a babával egyutt aludnak, egy ágyban és igény szerint szoptatnak, azoknak a babájuk éjjel tobbszor is kell. a másik, amikor csak nyoszorgott nem ugrottunk oda, 10 perc nyoszorgés után mindig visszaaludt, ha paedig nem, akkor odamentem, beszéltem hozzá, simogattam (de sose vettem ki az ágybol,- csak amikor a koetelzo 3 oránkénti evésrol volt szo) igy pár hét alatt teljesen végig aludta az éjszakákat. a kornyezetunkben egy kislányrol tudok, aki kb. 2 éves koráig éjjel tobbszor is kelt, a maradék 90% pedig végigaludta már 8 hetesen az éjszakát 10-tol min 6-ig.
2016. febr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
én úgy látom a válaszokból, a nagy átlag babája 4 hónapos korától aludt huzamosabban.
2016. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
A fiaim szinte első perctől. De most a kislányom... pfff... elég rapszódikus. Van, hogy este 9-től alszik 4-f5-ig; aztán még 8-ig. De van, hogy 2-3 órànként (max.) ébred. :/
2016. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
47%

24-esnek.

Igen, kényelmezlen volt a szoptatás nekem is és az ordító gyerekeimnek is. Abbahagytam, megnyugodott mindenki. Az a mintaanya, aki nem alszik, a gyerekei nem alszanak, éhesek, hasfájósak, de verheti mellbe magát, hogy ettől ő még szoptatta őket? Marhaság. Nekünk így tök jó volt és nem nem, csak nekem, hanem mindenkinek :) No meg aludtak is utána békésen, ahogy írtam is. Ez ilyen egyszerű ám, meg kell oldani a helyzetet, nem mellet verni mintaanyaként.

2016. febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
49%

24-es! Sztem le a kalappal előtted! :) Sztem is ez a legjobb, ha az ember mer jól dönteni! De ebben a világban, ahol csak az a jó anya,aki szoptat ès szül (nem császáros...!), mit bárunk?! :/

Irigyellek. Én még kűzdök... ugyan nincs ordítàs, de káosz és türelmetlenség, hullafáradtsàg van... meg 2 nagyobb tesó, akikre több idő kéne... de folyamatosan szoptatni kell...tudom... van kendő... :O

De kislányom nem hajlandó c.üvegből (lefejt a.tejet sem) enni. :( pedig örülnék néha(!!), ha nem csak két mellnek érezném magam...

2016. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
21,28-asra gondoltam. Bocs. :)
2016. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
29%

"Az a mintaanya, aki nem alszik, a gyerekei nem alszanak, éhesek, hasfájósak, de verheti mellbe magát, hogy ettől ő még szoptatta őket? Marhaság."


6 hónapos korig szoptatni kell, ha lehetőséged van rá. Ez nem a kényelemről, meg a mellverésről szól. A gyerek egészsége miatt van.

2016. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!