Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális az, hogy 2,5 hónapos...

Normális az, hogy 2,5 hónapos gyereket sehogysem lehet elaltatni?

Figyelt kérdés
Ringatás,popsirázás,járkálás,babakocsizás este (ekkor volt nyert ügyünk,na meg az egész napos sírás után),dúdolás,simogatás,semmi...már a cicin és köztünk elalvást,ja meg a mellettem kiságyont meg sem említem...

2016. dec. 1. 19:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Az igeny szerint szoptatas nem azt jelenti,hogy minden nyikkanasra cicit dugsz a szajaba.ez senkinek nem jo.

Egy 2,5 hos gyereknek kell valami napirend.

Kezd azzal,hogy a reggeli rutin utan elmentek setalni.mindig kb ugyan annyi idore.hazaertek jatszotok,ha ehes eszik majd lerakod.ha nem almos akkor viszed magaddal a konyhaba fozni,beszelgetsz hozza,adsz neki valami jatekot.ha tudod tedd le a konyhaban a padlora egy jatszo szonyegre.mikor latod,hogy faradt probald ujra lerakni.delutan legyen ujra egy seta aztan az esti rutin es alvas.

Persze kozben etesd meg pelenkazd meg ilyenek ;)

A kozepso fiam igeny szerint szopizott.de ott volt a teso aki oviba jart.elso naptol volt napirendunk.

A folyamatos cicizestol fajhat a hasa is.nem jo ha mindig cicizik.valszinuleg nem ehes mindig mikor nyekken kettot.lehet csak a kozelsegedre vagyik,bufiznie kell....stb.probalj meg kb rendszeresen szoptatni,aranylag fix idokozonkent.aztan ugy is kitapasztalod mikor kell tenylegesen a cici.

Gondolj bele,ha te is ennel mindig mikor szomoru vagy,fazol,almos vagy,megijedtel,meleged van....a te gyomrodnak sem lenne jo.

2016. dec. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a Suttogó titkai c.könyvben,hogy mint mindennek,van folyamata az álmosságnak is.Tehát amikor már ásít,majd a szemét dörzsöli (és már vörös is a szeme legvégül) tegyük le a picit aludni...én ezt tettem eddig.De a napirendnek mi köze van ehhez?Nem arról van szó,hogyha álmos tegyem őt le aludni?Vagy irányíthatom ezt is,mikor álmosodjon el?
2016. dec. 2. 07:30
 13/28 anonim ***** válasza:
A suttogót felejtsd el :-) a napirendet ő alakítja, megfigyeled hogy milyen ritmusban él.
2016. dec. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Nem tudod irányítani,mikor legyen álmos,de egy napirend lényegesen megkönnyítené az életetek,hidd el. Mindenki tapasztalatból írta. Napirendet az ő igényei szerint kell kialakítani. Ez nem azt jelenti, hogy mindent órára pontosan kell csinálni, de mindennek megvan a sorrendje. Előbb utóbb úgy kialakul nála, hogy max. 1-1óra fog csúszni néha. Én is igény szerint szoptatok (4 hónapos a babám), de ez nem azt jelenti, hogy minden nyűgjére cicit kap. Jelzi ő, ha enni szeretne. A Suttogót rakd a szekrény mélyére, ne várd, hogy a gyereked úgy viselkedjen, ahogyan egy könyvben írják. Hallgass a megérzéseidre, és figyeld a babád jelzéseit.
2016. dec. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

#12: arról van szó, hogy általában észrevehető, hogy x időt bír ébren tölteni a baba. Szóval ez nem percre pontos napirend lenne, meg a suttogó úgy gondolja, hogy ébrenlet + alvásidő = 2 étkezés közti idő, na ehhez nehogy ragaszkodj, mert nem fog sikerülni, az én babám nem értett ezzel egyet másfél órás ébrenléti idővel meg 30 perces alvásidővel.

De azt észreveszed majd, hogy általában hasonlóan hosszú idő után fedezed fel rajta az álmosság jeleit, pl ha másfél órát bír ébren lenni 1 óra 20 perc múlva tudni fogod miért nyafog a gyerek, mert mondjuk alvásidő közeledik.

2016. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Értem mostmár :-D
2016. dec. 2. 09:58
 17/28 anonim ***** válasza:
Nálunk a mai napig(4) hónapos csak rajtam alszik el,és férjem úgy viszi oda kiságyba ,éjjelt simán végigalussza.de napközben nálunk csak a babakocsizás válik be ittbent is.Nagyon ritkán hason.Mondjuk nálunk 3 ho apig csipöficamra hámot kapott,és háton nem tudott elaludni,máshogy meg nem lehetett.Igy hozzászokott a babakocsihoz,meg a rajtam alváshoz.
2016. dec. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Hiába alszik el rajtam,cicin avagy ringatjuk el,amint a popsija éri a kiságyát,már ordítás is van,de ha épp nem ordítás,mozgolódás,csapkodás és már kezdődik az ébredés-nyöszörgéssel majd sírással.Pedig letelik a 20 perc,kifejezetten figyelünk rá.Rengeteget kutattam,olvastam témában,kérdeztem,de csak oda jutottam:a babakocsi és társais altatás felejtős,ringatás,éneklés,simogatás stb.felejtős,és használni sem használ,a rajtam mellettem elalvás pedig direkt tárgytalan a saját szobájába szoktatás miatt... :-( Szóval tehetetlen és szó szerint szerencsétlen vagyok :S
2016. dec. 5. 19:32
 19/28 anonim ***** válasza:
Miért erőlteted a saját szobát? :O
2016. dec. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Én 1 órát várok rajtam legalább.Állitolag 40-45 perc még mély álomba esnek.Miért akarod mindenáron külön tenni?Nálunk is velünk van még,pont az altatás miatt.
2016. dec. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!