Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a véleményetek az egy...

Mi a véleményetek az egy ágyban való alvásról a babával?

Figyelt kérdés
2017. dec. 27. 22:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
42%

Én vagyok a köztes állapot, aki szeretne ezen változtatni, de nem tud. Ennek ellenére kaptam már érte kemény beszólásokat.


Lehet lepontozni, de mi is próbálkoztunk keményen, hogy a saját ágyában maradjon. Eleinte a letettük és magától elaludt baba volt. Aztán valami megváltozott.


Ez a próbálkozás az utóbbi másfél év alatt többször is újra előjött, sosem adtuk fel egyhamar, de mindig ő győzött, mikor már 3 hete voltunk zombi üzemmódban, nála meg csak annyit értünk el, hogy felcserélte az éjszakát a nappallal és lebetegedett a stressztől... akkor voltam rossz szülő.

Nincs más, mint megbékélni a helyzettel, ezen megint egy ideig nem agyalni.


Így mindenki tud pihenni és férjem sem alvás nélkül megy munkába.


Sajnos ugyanúgy sokszor ébred, de nincs hiszti, azonnal visszaalszik.


Sosem volt gond amúgy, egy szülő nagyon éberen alszik, az ösztönök felerősödnek, alkohol befolyása alatt feküdne csak rá a gyerekre.


Mindenesetre a következőt sem fogom azonnal behozni, azt is kiságyában altatom majd, talán nagyobb szerencsénk lesz.


De ha mégis ő is ellenkezik és végül mindenáron beköltözik, akkor ez van.

2017. dec. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
33%

Alapvetően a kiságyban terveztem mindkettőt altatni,de sokszor ébredtek,így velem aludtak... való igaz azonban,hogy a férjem a kanapén aludt pár hónapig,mert rettenetesen horkol, és nagyon mélyen alszik.így egy 180*200 cm-es nagy ágyban aludtam velük, kemény párnákkal el is választottam magunkat, így esély sem volt hogy rá feküdjek,plusz minden rezdülésükre fent voltam...

Nekünk ez így bevált.ha viszont apa nem szeretne külön aludni,akkor én is a baba öblöt vagy a nagyágyhoz tolható babaágyat ajánlanám.

2017. dec. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
45%
Hát nem rajtam múlott. Eleinte nyugisan aludt a kiságyban, olyan 10 hós kortól viszont sokat volt ébren. Úgy értem pl éjfélkor felkelt és 3ig is fent volt. Engem nem zavart volna, ha olyankor köztünk alszik vissza, de csak a fejünkön ugrált. Most 2 éves és volt mikor aludt itt. A saját ágyában alszik el de néha meglátogat éjszaka, olyankor nem is szeretne visszamenni az ágyába, köztünk alszik, ugyan már nem baba de hát most van erre igénye. Én nem feszülöm agyon ezt a témát, igyekszem mindent úgy csinálni, ahogy mindenkinek a legjobb, a gyereknek is. Nem olvastam végig a válaszokat, de pl az 1-es válaszoló helyében is a mi ágyunkban aludna a baba.
2017. dec. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%
Nem akartam vele aludni, nem is tettem magam mellé soha, 5 honapig egyszobaban, de kulon agyban aludtunk, utana költözött a sajat szobájába, azóta ott alszik egyedül. De ő nem is igényelte soha, hogy velünk aludjon, mindig jol aludt külön. Nemsokára megszületik a második, ugyanígy tervezem, aztán majd kiderül, hogy ő mit akar. Direkt biztos nem teszem magam mellé, de ha sehogy máshogy nem alszik és sír külön ágyban, akkor biztos magam mellé veszem.
2017. dec. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
33%
Mi mindig a gyerekeink igényeit néztük, szertnek/szerettek velünk aludni, főleg az első, ő 4 éves és mostanában már néha alszik egyedül. Hamar eljutottunk a bárhogy, bárhol csak végre aludjunk már hozzáálláshoz. Nyilván ahol alszik a gyerek ott döntés kérdése, hogy hol alszik, de amelyik gyerek a kiságyban fél óránként kel, azt nem lehet hosszú távon csinálni, napokon belül kikészül az ember.
2017. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
39%

3 gyerekem van 18 éves fiú 11 éves lány és egy 7 hós fiú.

A nagy fiam 12 a lányom 9 éves koráig aludt velem.Egyszerűen nem tudtam átszoktatni őket.A házasságunkra ez nagyon rányomta a bélyegét.Ennyi évig külön aludni egy párnak rohadtul nem tesz jót.

Most a kisfiam velünk alszik egy szobában de az ágyában.

Én saját tapasztalat alapján azt mondom nem előnyös az együtt alvás persze simán előfordulhat hogy egyszer egyszer ott alszik a gyerkőc de hosszú távon napi szinten nem jó.

2017. dec. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
34%

Nem számit más véleménye csak a tiétek. Majd meglátjátok nektek hogy jó, úgy csináljátok, másnak semmi köze hozzá.

Nálunk kőbe vésett elv volt hogy a gyerek nem alhat velünk.. amig meg nem született, aztán a bababarát kórházban velem alidt 3s otthon is maradt ott. Az első 2 hónapban velünk aludt, utána 8 hónapos koráig az ágyában külön szobában, utána 8 hónqpostól masfél éves koráig megint velünk. Akkor kapott nagy leesésgátlós ágyat, imádja, azóta át se akar jönni hozzánk. Ha beteg az3rt velünk alszik, de már jobb külön mindenkinek mert nagyon rugdos álmában, keresztbe fekszik, nem lehet mellette aludni.

2017. dec. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
74%
amíg nem aludta át az éjszakát (kb 6-8 hét, hálisten), addig mellettem volt egy bölcsőben, mikor már átaludta, akkor a szobájában kiságyban (az is kb 3m-re van az ágyunktól, nyitott ajtóval)
2017. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
48%
Azt olvastam pár napja, hogy ez jót tesz a babának, megnyugtatja őt, de én nem tudnék úgy aludni, hogy tudom, ott van. Félnék, hogy összenyomom, lehet, hogy hülyeség, de ez van. Amíg nem alszik el, általában köztünk van az ágyon, aztán elalszik a mellemen és beteszem őt a kiságyba.
2017. dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
30%

Érdekes, meglepő, hogy ilyen sokan lepasszolják a babájukat külön szobába. Mi együtt alszunk vele, köztünk alszik, bár persze anyukája ágyában.

De közvetlen mellettük apuka ágya is ott van, aki tud pihenni és ugyanúgy dolgozni jár mint minden átlagos apuka.

2017. dec. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!