Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a véleményetek az egy...

Mi a véleményetek az egy ágyban való alvásról a babával?

Figyelt kérdés
2017. dec. 27. 22:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
76%
Nagy testkozel-igenyu agyerekem, gyorsan kiderult, hogy vagy egyuttalszunk, vagy nem alszik senki, ezt azok ugysem ertik, akiknek alszik vigan a kisagyban a gyerek. Kozvetlenul mellettem alszik, hozzamer vagy a keze, vagy a laba. Most mar ki tudok mellole jonni neha 2 orara is akar, nalunk mar ez is nagy szo, korabban 5-20 percen belul ebredt. En szeretek egyebkent vele aludni, foleg, mikor belegondolok, milyen gyorsan megyaz ido, es gyorsan felnonek.
2017. dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
58%
Pontosan. Amíg nem lesz olyan gyerekük, aki másképp nem alszik, addig csak lepontozgatnak.
2017. dec. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Norman Bates ***** válasza:
58%

Nekunk marciusban jon a baba, a mi szobankban lesz, de sajat kisagyban, legzesfigyelovel. Nem tudnek rendesen pihenni, ha folyton azon aggodnek, hogy vesz-e levegot, nem fekszunk-e ra etc.

A parunkat kirugjuk a kozos agybol meg alapbol ellenszenves nekem.

Ha ejszaka sir nagyon a pici, akkor majd atmegyek vele a nappaliba amig megnyugszik, igy a parom sem kell, hogy kialvatlanul menjen munkaba.

2017. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Baromira köszönöm a tengersok kommentet!
2017. dec. 28. 16:44
 25/31 anonim ***** válasza:
57%

Mi is különalvást terveztünk, egy ideig működött is, 2 és 4 hónapos kora között átaludta a lányom az éjszakát, tökmindegy volt neki, hol alszik. Aztán elkezdett kelni egyre többször, kizárólag cicin aludt vissza, ha visszaringatni próbáltam, csak ordított. Minden egyes alkalommal bementem, kivettem, ringatás-ordítás, oké, akkor cici, alvás. Amikor eljutottunk odáig, hogy 8-10 alkalommal ment ez éjjel, és mör a nevemet se tudtam, reggel meg nem is emlékeztem, hogy hányszor keltem éjjel, akkor elhatároztam, hogy ezt befejeztem. Továbbra is letettem este az ágyába, első ébredéskor viszont hoztam magunk mellé. Hát igen, egyből sikerült magunkat kialudni... 6 hónapos volt ekkor a kislányom. Még ha ébredt is, csak odafordultam, odaadtam a cicit, és aludtunk mindketten tovább. Összehasonlíthatatlanul sokkal jobb volt így. Most 2,5 éves, a cici fél éve már nem játszik, még mindig az van, hogy lefekszik az ágyába a szobájában, éjjel meg egyszer felkel (általában 2-3 körül), és átköltözik a mi ágyunkba. Amikor az apja éjszakás, akkor lefeküdhet eleve mellém, olyankor át szokta aludni az éjszakát, vagy egyszer iszik max. Szóval ő is olyan gyerek, akinek nagyon kell a tesközelség. Tényleg az volt, hogy vagy együtt alszunk, vagy baromira nem alszunk.

Különben nem értem, miért gondolják egyesek, hogy ilyenkor apa automatikusan ki van rúgva a közös ágyból... nálunk erről szó sem volt, apa is aludt velünk. Az meg, hogy apuka mélyen alszik, nem értem, miért gond, ágyat a falhoz, gyerek alszik a falnál, anya középen, apa a másik oldalon, így esélytelen, hogy ráfeküdjön. Mi is így csináltuk, bár az én férjem tudja alvás közben, hogy ott a gyerek, nem fekszik rá. Régen a kismacskánk aludt velünk, ha rá tudtunk vigyázni álmunkban, nyilván a gyerekre is tudunk.

Következő gyerekkel már eleve az a terv, hogy első ébredéskor áthozom majd, én ezt az egész éjjel járkálást tuti nem csinálom még egyszer. Meg igazából jó is nekünk így együtt aludni, már mindkettőnknek hiányzik a gyerek. Ha éjjel a szokott időben nem jön, mindketten felébredünk automatikusan, és nézzük, hogy mi van :D

2017. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
74%
Egyik legjobb dolog a világon. Ahogy ott szuszog melletted édesen, ahogy a kis karjával átölel, vagy rádrakja a lábát, vagy épp keresztbe fekszik rajtad, vagy az ágy szélére szorít, mert terpeszkedik:))) Repül az idő, ki kell élvezni minden pillanatát. Hálás vagyok, hogy van három gyönyörű gyermekünk. És nagyon sajnálom, hogy annakidején kezdő bizonytalan szülőként mások "okos" tanácsaira hallgatva a lányunkat külön szobában altattuk ("mert azt úgy kell és kész") és saját ágyban alvásra "treníroztuk". Sok sírást megspórolhattunk volna neki (magunknak meg sok lelkifurdalást) az együttalvással...A második gyerek születése után lazultunk annyit, hogy bőven belefért az együttalvás és ez minden szempontból jónak bizonyult. A középső gyermekünk hat éves koráig aludt velem, a pici most egy éves, velem alszik születése óta. A férjem átköltözött másik szobába, de egyébként sem szerettünk nagyon együtt aludni, mások az alvási szokásaink (ő bagoly típusú, későn fekvő, nagyon rossz alvó, mindenre felriad, csak töksötétben bír aludni, én korán elalszom és korán kelek, utálok leeresztett redőny és zárt ajtó mellett aludni). Minden mást nagyon szeretünk együtt csinálni, csak aludni nem. Így a gyerekkel való együttalvásom nem okozott semmiféle törést a kapcsolatunkban, minden téren jól működik a házasságunk.
2017. dec. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk testvérek, anyu mindegyikunknel eltervezte hogy külön alszunk.. sosem sikerült :) semmi baj nem lett, később mikor nagyobbak lettünk tudtunk aludni a külön szobába, apu nagyon horkol és forgolodik mindig de mikor baba alszik közepén tudat alatt mozdulatlanul aludt és óvott minket :) a mi boldogsagunkert lemondtak a saját közös éjszakáért ami normális :) már nagyok vagyunk, én elköltöztem semmi bajom, tesoim meg hát .. a nagyobbik már külön szoba, a 8 éves meg anyuék alszik még mindig de lassan lassan már megy a kis szobaba
2017. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hetes a kisfiam. Egyszer sem aludt köztünk. Én se és a férjem se szerette volna. Es mint kiderült nem is működne a dolog.. 1x próbáltam meg együtt aludni vele éjszaka a nappaliban mert nagyon nyűgös volt. Ő nagy nehezen aludt 3 órát én 1et! Ahogy megmozdultam ő riadt fel és fordítva! Na apuka horkolása mellett nem aludna túl jól. A kiságyában pedig 9 órákat alszik éjszaka és nem ébred meg semmire. Így mindenki boldog :D szoptatok ezért a bőrkontaktusból nincs hiány.
2018. jan. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
62%
2 fiam van. A nagyobbik csak velünk tudott aludni, hiába próbálkoztunk, nem volt választás. A kicsi a saját ágyában nyugodtabb volt, de - ha a nagynak jár, akkor neki is - átszokott hozzánk, tehát négyen aludtunk, nem sokáig, csak 12 éves korukig. :)
2018. jan. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Aki akarja, csinálja.


Nálunk kezdettől fogva a saját szobájában alszik.

1. mert ha magunk közé tesszük, egy másodpercet nem alszunk

2. a HÁZASTÁRSAMAT nem száműzöm a nappaliba a gyerek miatt, az milyen tré dolog már :D

3. a remek minta után pláne nem (mostohaöcsém még 10 évesen is anyjával aludt)

2018. jan. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!