Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hónapos kisbaba saját...

5 hónapos kisbaba saját mozgásának ébred fel és csak úgy alszik el ha szopizik vagy még utána ringatom, hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég írtam, hogy kisbabám éjjel óránként eszik/cumizik, most 2 óránként kel s mint írtam arra hogy oldalára fordul vagy hasra.

Nyafog, így kiveszem de cicit kér pedig biztos vagyok benne hogy nem éhes, tejleadó reflex van és csöpög a tej a kis szájából :)

Nem tudom hogy szoktassam le erről, nappal-este keserves az elalvás= cici, ringatás, cici, ringatás, sírás, üvöltés hogy már 'nagyon álmos vagyok ' és alvás, de még félórás ringatás.

Eredmény : kezem,vállam,lábam,derekam fáj, tudom panaszkodom de valahogy muszáj kiadnom.

Ami még szerintem baj,hogy éjjel is mindig fel akar ülni evés közben fekve meg ide-oda mozog,sír is közben gondolom puki+ rászokás miatt csinálja.

Hogyan tudnám leszoktatni erről és miként megtanítani egyedül visszaaludni?


2018. febr. 5. 09:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom ugyanilyen volt. Az esti ringatást fitnesslabdával tudod megkönnyíteni. A karodba veszed és közben rugózol. Sokkal gyorsabban elalszik. Nappal csak Adamo hintàban hajlandó aludni, úgy hogy alvás közben folyamatosan jár a hinta. De legalább közben tudok enni és kicsit lazítani. Sajna ilyen, ha az embernek rossz alvó a gyereke. Kitartást! Elmúlik, legalábbis remélem.
2018. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 5 hónapos szinte ugyanezt csinálja. Próbáltad-e hordozni? Nálunk bevált altatáskor és egy kendőben vagy hordozóban még letenni sem muszáj mobil maradhatsz mellette. Vagy ahogy írták már előttem a hinta is sokat segíthet. Van olyan mikor már sehol sem jó neki a hinta még mindig nyerő.
2018. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen nehezen elalvós volt picinek. Próbálj meg résen lenni és észrevenni vagy megszokni,hogy mikor kezd fáradni. Ekkor kezdd el altatni, ringatni, mert akkor sír durván, mikor már túlságosan fáradt. Másrészt viszont a fogzás miatti éjjeli ébredések ebben a korban kezdődnek. Azon pedig csak a türelem segít igazán. Persze ezzel-azzal lehet kenegetni, de az alvást sajnos nem könnyíti meg. Kitartást!
2018. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Újabban nem adnak a gyerekek szájába cumit?
2018. márc. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak aki írt de még rosszabb az egész.

Kikeszulok alig aludtam valamit minden órában fel volt nem tudom hogy mit kell csinálni... Jah a cumival csak játszik

2018. márc. 25. 09:15
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha nem írod le, hogy a neked válaszolók ötleteiből mit próbáltál ki és mit nem, addig mi sem tudunk többet tanácsolni neked. Fogzáskor sok-sok türelem kell...
2018. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az én babám is ilyen rossz alvó volt és kiderült, hogy tejèrzékeny. Esetleg próbàlj teljes tejmentes diétát tartani, mert ezek a cuccok átmennek az anyatejen. Én miután diétáztam egy hét múlva már csak 3 óránként ébredt. De a teljesen kb. 4 hét alatt ürül ki a szervezetből a tejfehérje.
2018. márc. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Tudom csak nyafogok...Tegnapelőtt és tegnap óránként kelt fel, elkezdtunk neki adni estére kását gyümölcsöset, hogy legalább 3-4orat aludjon de semmi...Úgy is próbáltam már hogy kB. 17orakor adok esti papit hogy hátha az a baj hogy tele a kis hasa, de akkor is 3 órát alszik a legtöbbet.

Felkel arra hogy oldalt vagy hason van és akkor csak cicit akar ami után setalas a szobában vele 10 v 20 percig és ha szerencsém van akkor alszik,ha nem akkor megint ringatni kell...Napkozben ha hason van sír állandóan próbál kuszni kisebb nagyobb sikerrel.

Foga biztos hogy nem jön gondolom fáj az inyje bekenem neki...

Mozgasfejlodes,fogzás és a hozzataplalas ennyire Bélával az alvásnal? Nagyon fáradt vagyok...orvos szerint minden rendben

2018. márc. 26. 19:35
 19/21 A kérdező kommentje:
Bezavar * és nem Bélával xD
2018. márc. 26. 19:38
 20/21 anonim ***** válasza:

Vacsira próbáld meg esetleg a Nestle Jóéjszakát pépet. Könnyű és laktat, talán beválik.

Igen, ennyire bezavarhat bármi az alvásba. Az én fiam most kezd járni, ő már 13 hónapos. Éjjel is kúszik, mászik, de szó szerint álmában az ágyban. Aztán persze koppan az ágy végében, és felébred. ☺

Egyszer csak vége lesz ennek, de addig is vannak jobb időszakok. Kitartás!

2018. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!