Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert ad valaki a gyerekenek...

Miert ad valaki a gyerekenek brutal gyakori “divatnevet”?

Figyelt kérdés

Ertem, hogy elsosorban az a fontos hogy szuloknek tetszen a nev, de nem tudom elkepzelni, hogy po egy top 20-as nevet adjak a gyerekemnek.

Nekem olyan fura ha az oviban van 5 Marci meg 4 Bence, 5 Jazmin, 3 Zoe

Ez miert jo? Vagy kinek? Kerdesem nem bantasbol irom, csak tenyleg erdekel, hogy ez nem zavarja a szuloket?


2019. aug. 17. 08:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
34%

Mert most ez a menő.


Szerintem már nem is vicces. Majdnem minden kislány tényleg Zoé, Aliz, Jázmin, Hanna. Elüvöltik magukat a játszótéren és minden második gyerek felkapja a fejét.


Én ezt nem tudom felfogni mi a jó benne. Azt akarják, hogy különleges legyen a gyerekük, de így egyszerűen annyira tucat, hogy ennél nagyobb nem tudom hogyan lehetne.

2019. aug. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Marcell lett a kisfiam mert kiskamasz korom óta kedvencem ez a név. Akkor találkoztam az akkori vidámparkban egy siket néma kisfiúval aki annyira élet vidám volt és aranyos hogy teljesen le vett a lábamról. Azóta tudtam hogy ha egyszer kisfiam lesz akkor Marcell lesz. Időközben gyakori név lett. Na és?

Általános iskolában volt egy ugyanolyan vezetés és keresztnevű osztálytársam mint én, megoldottuk, senkinek nem sérült a lelke amiatt hogy ugyan úgy hívnak minket.

2019. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
97%
11éves korom óta tetszett a Kamilla név. Most viszonylag tucat lett, de attól még tetszik. 4 éves Kamilla lányunk, de hiába gyakori, maximum a játszótéren futottunk össze néha másik Kamillával. Sem a bölcsiben, sem az oviban, se az ismeretségi körünkben nincs másik Kamilla.
2019. aug. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezed, hogy ez miért jó, vagy kinek. De én nem értem, mit nem értesz, hát azért adja a nevet, mert neki jó. Szerintem is szép a Jázmin és a Zoé, még az is lehet, hogy így nevezem el a gyerekem, bár inkább az Annán morfondírozok egy ideje.

Ha a játszótéren három Anna is felém fordul, akkor ez történik, láthatom a szép pofijukat, az enyém meg jön. A névválasztás nem ekkora probléma.

Ha a csoportban több a Jázmin, akkor ez egy nagyszerű lehetőség becenevet kapni, én nagyon örültem volna neki kiskoromban, akinek pedig megmaradt kamaszkorára, az olyan menőnek számított.

Balu, Csacsi, Dodó, Szasza, Daru, Bogyó, Maci, ilyenek.

2019. aug. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

#14 azt figyeltem meg, hogy már nem adnak beceneveket.

3 Hanna van a gyerekek ovijában és a gyerekek is teljes nevüket mondják. Tóth Hanna, Kovács Hanna stb.


Amúgy valószínűleg azért adnak tucatnevet, mert annyit hallani, hogy megtetszik a hangzása vagy összekötik egy cuki gyerekkel. Azért nem divatos név már a Mária vagy a János, mert ahhoz idős ráncos (akár zsémbes) öregembereket képzelünk.


Csak képzelj el egy Máriát aztán egy Zoét. Ugye? 😁

50-60 év múlva a Zoék lesznek a ráncos idős nénik, és lehet, hogy a Máriák a copfos kislányok.

2019. aug. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
80%
A suliban 3an voltunk ugyanazzal a névvel. Nem éreztük, hogy hátrány lenne. De én sem igazán szeretem ha minden masodik név ugyanaz. De ha másnak ez jó, az engem hidegen hagy. Igyekszem épp nem a legidegenebb hangzású neveket adni a gyerekeimnek, de a top10-es listát többnyire kikerulom ha lehet
2019. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
39%

Nem értem, közvéleménykutatást kellene néznem a nevek gyakoriságáról, hogy ha majd 2-6 éves kora között kiabálok a játszótéren, akkor ne nézzen vissza rám, csak 1 gyerek?

Ti tényleg ilyen sekélyesen élitek az életeteket?

Ennyire fontos, hogy más legyél, mint mindenki más?

Gondolom, akkor ilyen megfontolás alapján születnek a Dömper és Mózes nevek, mert már nem tudtok mit kitalálni, hogy nehogy azonos legyen.


A gimiben illik kinőni az igényt, hogy olyan cuccod legyen, mint senki másnak. A gyerek nem divatkellék. Ember. Akinek szívás az élete egy Leokádiával, hiába van vele egyedül a játszótéren.

2019. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

#17 ugyanazt csinálod, mint aki leszólja a tucatneveket.

Most szóltad le a Dömper, Mózes és Leokádia nevűeket.

Ha már osztod az észt, tedd úgy, hogy ne legyél ugyanolyan, mint akit osztasz. 😉

2019. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
32%
Engem például zavarna, ha minden harmadik kislányt úgy hívnák, mint a lányomat. Persze van akit ez teljesen hidegen hagy. Azokat nem tudom megérteni, de lehet hogy ők sem engem. Az a baj, hogy végletekben gondolkodnak a legtöbben. Vagy a favorit 3 név közül választanak, mert azok olyan általánosak és megszokottak, vagy vki pont az ellenkezőjét akarja elérni, hogy már csak azért is különleges nevet akar adni a gyerekének. Csak hogy az már olyan különleges, hogy felvállalhatatlan. Nem értem, mert nem tudnak sokan köztes megoldást találni. Én néha úgy érzem, lusták az emberek végig böngészni az összes nevét. Én például a terhességem alatt vagy ötször végig néztem az összes anyakönyvezhető nevet és sok mindent figyelembe vettem. A név választás fontos dolog, hiszen evvel fogja leélni az életét egy ember.
2019. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Pedig mennyivel egyszerűbb lenne, ha a lányokat egybôl Istvánné-re keresztelnénk.


Komolyra fordítva a szót: nyilván azért divatnevek, mert sokmindenkinek tetszenek. Szóval kb azt kérdezed, hogy miért tetszik sok embernek, ami sok embernek tetszik.


Én speciel nem tudom elképzelni, mi tetszik valakinek a Zoé vagy a Noel néven, de nem kell egyetértenünk, ízlésekről nincs vita.

2019. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!