Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert ad valaki a gyerekenek...

Miert ad valaki a gyerekenek brutal gyakori “divatnevet”?

Figyelt kérdés

Ertem, hogy elsosorban az a fontos hogy szuloknek tetszen a nev, de nem tudom elkepzelni, hogy po egy top 20-as nevet adjak a gyerekemnek.

Nekem olyan fura ha az oviban van 5 Marci meg 4 Bence, 5 Jazmin, 3 Zoe

Ez miert jo? Vagy kinek? Kerdesem nem bantasbol irom, csak tenyleg erdekel, hogy ez nem zavarja a szuloket?


2019. aug. 17. 08:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
71%

Ma ez a divat. Mint 30-40-50-60 éve az István, meg a Béla, meg a János, stb.

Ezerszer inkább legyen egy századik Hanna, vagy Bence, mint például amiket néha itt kérdeznek neveket, Vulkán, meg Lucifer, ilyenek...

Amúgy a Bence már a 90-es években is menő volt, én akkor voltam kicsi.

2019. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Mert amikor a gyerek megszületik még nincs előttük az, hogy milyen sokan lesznek majd oviban ugyanazzal a névvel. Van, aki utána sem néz, hogy a hanna nagyon gyakori, csak hallotta valahol, megtetszett neki. Aki szülészeten dolgozik, vagy gyerekekkel az tudja ezt figyelembe venni, egy átlag embertől ne várd el azt, hogy ezzel foglalkozik. Annyit vesznek figyelembe, hogy akkor az ő környezetükben nincs és pont. Ez a tapasztalásuk.
2019. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
47%

17es mondjuk épp azért adják ezeket a tucatneveket, mert most ez a menő. Nem sekélyesség belegondolni, hogy vajon mennyi lesz belőle, nekem rá sem kell néznem a statisztikára, minden második ismerős gyereke Alíz és Zoé. Nyilván, ha nőnek, akkor tele lesz velük az óvoda utána az iskola. Nem kellett olyan hajde sokat gondolkozni hozzá...


Ráadásul pont ezek az emberek találják ki a különleges neveket, ezek miatt van a sok baromság, mert ők hajtanak a különlegességre és a divatra.


Az én gyerekem normális nevet kap, de nem majmolom a sok anyukát, aki a médiából Medoxnak meg Benettnek nevezi a fiát.

2019. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha egyszer az tetszett meg... 🤷‍♀️


Sok név volt a listán, volt köztük hagyományos is, de valamilyen okból sok le is került róla. Maradt egy nagyon gyakori. Dominik. Ez tetszett mindettőnknek, rendben volt minden szempontból... Egy a bibi. Nagyon gyakori. Ráadásul Angliában éltünk... Ott valahogy jobban hangzik😅. Megtetszett... Adtuk. Nem tetszik h nagyon gyakori, de nem tudok vele sok mindent kezdeni..

2019. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
56%

Mert most ez a menő.



Szerintem már nem is vicces. Majdnem minden kislány tényleg Zoé, Aliz, Jázmin, Hanna. Elüvöltik magukat a játszótéren és minden második gyerek felkapja a fejét.



Én ezt nem tudom felfogni mi a jó benne. Azt akarják, hogy különleges legyen a gyerekük, de így egyszerűen annyira tucat, hogy ennél nagyobb nem tudom hogyan lehetne.


Inkább legyen tucatneve a gyerekemnek mint valami gáz feltűnési viszketegséges név. Az meg lehet újdonság lesz neked, de nem attól lesz egy gyerek különleges hogy elsőre azt se lehet tudni fiú-e vagy lány, ha csak a nevét hallod.


Mifelénk egy most a feltűnési viszketegséges anyucik vannak többségben, normális nevet alig hallani.

2019. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
36%

Most nem azért, de hol látod, hogy aki azon a véleményen van mint én, annak idióta nevű gyereke van?


Lány Zsuzsanna, fiú Vilmos.


Szerintem feltűnés viszketegsége a hatszázadik Kevinnek van, mert anyuci azt hiszi ettől különleges a fia, csak elfelejti, hogy rajta kívül a másik 599 anyuka is ezt hitte.

2019. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
26os én azokra gondoltam, mint írtam is, akik annyira nem tudják mivel szúrjanak ki a gyerekkel, csak hogy egyedi neve legyen, hogy azt se lehet tudni hirtelen fiú-e vagy lány. Egy Zsuzsannáról vagy Vilmosról azért illik tudni. Zsuzsanna nem is ritka ráadásul, én hármat ismerek a 10 év alatti korosztályban.
2019. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
67%

Szerintemeg pont az akar feltűnősködni, ami a mai világban Istvánnak, Jánosnak, Ferencnek, Vilmosnak, Máriának, Erzsébetnek nevezi a gyereket, hiszen a Hanna, Zoé, stb a gyakori és a megszokott.

Viszont egy Erzsébetre mindenki felkapja a fejét, és meglepődik. Az óvodában sincs belőle 5.

2019. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
26%
Engem zavarna!Én rosszul vagyok ezektől a nevektől!Kiabálsz a gyerekednek,pl.h.Lili és a fél csoport oda szalad.Én most vagyok terhes,de olyan nevet váladztottunk,amilyenről még nem nagyon hallottak.Ritka és nagyon szép név. :)
2019. aug. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Én két okot tudok elképzelni:


1. ezek a nevek tetszenek neki - esetleg már régóta - és szerencsétlenségére mostanság divatnevekké váltak


2. pont azért, mert a Hanna, Zoé, Kevin menő, a megszokottabb, régi neveket csak a "prolik" adják.

2019. aug. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!