Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos, nincs sírás differe...

3 hónapos, nincs sírás differenciálódás?

Figyelt kérdés

Védőnő rákérdezett a státuszon, hogy ugye különböznek-e már a sírásai...rávágtam hogy persze, de most nagyon belemerültem a kérdésbe és rá kellett jönnöm, hogy nem igazán különböznek. Újszülött kora óta van egy jó kis napirendünk, írjuk hogy mikor mennyit eszik, tudom, hogy nagyjából mikor lesz álmos, így mikor sírni kezd, elég jól be tudom lőni, hogy mikor mire van szüksége. A testbeszéde egyértelmű (orrát, fülét dörzsöli ha álmos, eszi a kezét és csücsörít, ha éhes, felhúzza a lábait ha fáj a pocakja). De akárhogy is hallgatom, mindig ugyanúgy sír. A megijedős sírás egyedül, ami egyértelműen más, de a többi...megkérdeztem apukáját is, jópár napja nagyon odafigyelünk, de nem halljuk a különbséget. Mind az újszülött kori, mind a 3 hónapos hallásvizsgálat teljesen jó lett, nem találtak eltérést. Viszonylag nyugodt, jól alvó baba, a reflux és a fogzása miatt mostanában elég nyűgös, sírós.


Rossz anya vagyok, hogy nem hallom a különbséget? Kellene már hallanom? Elrontottam valamit? Segítsetek légyszi, nagyon elkeseredtem. Valami baj lehet?


2019. aug. 21. 12:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Tápszeres baba, de igény szerint eszik. Gyönyörűen gyarapodik.
2019. aug. 21. 12:56
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Pfff :) ha sír akkor sír majd 2 evesen megtamulod mi a hiszti es mi ha bánatos.

Ebben a korban létszuksegletbol sir. Ha alvasra van szuksege, ha evesre, ha anyara. Nem ertem miert kellene kulonbozniuk a sirasoknak ha egyszer mindnek hianyerzet a kivaltoja... talan a hasfajas ami annyiban kulonb hogy olyankor kicsit erolkodik huzogatja a labat vorosebb a feje stb....de az meg nem torvenyszeru hogy hasfajos

2019. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4 gyerekem van, de 6-7 hónapos korig ugyanúgy sírtak, csak az egyéb jelekből (lábhuzigálás, kézrágcsálás, stb) tudtam, mi a konkrét probléma. Illetve fogzáskor mindegyik sikítva sír(t), ez az egy különbözött korábban. Nem kell ezen aggódni.
2019. aug. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőnél kb fel éves koraban tudtuk 100%-ra megmondani, mikor miért sír. Előtte csak úgy nagyjából. A hangszíne mindkettőnek más volt,ha ehes, ha fázik, vagy ha fáj valamije. Érdekes, mert a nagyobbnál a fájdalom es fazos sirás nagyon hasonló volt, ugyanigy az éhes és melege van siras.

A kicsi 7 hos, 2 igazi sirása van, ha jön a foga, vagy ha tele a pelus. Éhségnél nem is sír inkább búg(ahogy a párom mondja), meg nyitogatja a száját. Ha fáradt, akkor pedig nyöszörög.

Tulajdonképpen igy könnyű megkülönböztetni mikor miért nyöszörög vagy sír.

2019. aug. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet ekkora epuletes marhasagokon parazni....? A vedono is megeri a penzet. Tolem ilyet sose kerdezett se vedono se orvos. Sztem meg most 3 evesen is pont ugyanugy bombol ha rajon a hiszti mint barmikor baba koraban:D Lehet egy zenesz anyuka hallana a kulonbseget nekem botfulem van:D
2019. aug. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!