Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért bámulnak ránk megvetően...

Miért bámulnak ránk megvetően és ítélnek el, ha elmondjuk hogy ezt tervezzük?

Figyelt kérdés

A feleségemmel gyereket tervezünk és megbeszéltük hogy mi nem követjük a "hagyományos" anya marad otthon a gyerekkel évekig dolgot, hanem addig lesz csak itthon, míg rendbe nem jön szülés után (kb 2-3 hónapot tervez, ezt majd meglátjuk), aztán pedig visszamegy dolgozni és én leszek a babánkkal itthon. Nem keresünk rosszul, a feleségem valamivel jobban is keres mint én, szóval nekünk ez a felállás megfelel. Én tök szívesen maradok itthon a picivel, ő pedig nem akar évekig itthon lenni a 4 fal között, szívesebben menne vissza emberek közé. Ez eddig rendben is van, de 1-2 rokon tudja, hogy babát tervezünk és a múltkor érdeklődtek, hogy mi merre hogy, fiút vagy lányt szeretnénk jobban, vannak-e nevek, amik tetszenek stb. Majd rákérdeztek feleségemnél, hogy és meddig tervez otthon lenni.. Na amikor elmondtuk, hogy hát én leszek otthon a babával, akkor csak pislogtak, hogy de mi az, hogy nem a feleségem, miféle anya csinál ilyet stb stb. Őszintén nem hittük volna, hogy ezen bárki így fennakad, hisz én is ugyanolyan szülője vagyok/leszek a gyereknek, mint a feleségem. Kialakult egy kisebb vita, mindenki a saját érveit fújta, majd mi lezártuk azzal, hogy köszönjük a kedves és kevésbé kedves, persze szigorúan jó indulatú megjegyzéseket, de ez csak ránk tartozik, szóval ne avatkozzanak bele.


Miért ilyen ördögtől való, ha apuka marad otthon a babával, én ezt nem értem tényleg, mi a gond ezzel? És egyébként is kinek mi köze ehhez? Valaki volt hasonló helyzetben?


2019. aug. 27. 15:10
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
88%
A szomszédban is apuka van otthon a 3 gyerekkel homeofficeban, anyuka meg dolgozik. Egészségükre, ha nektek is így praktikus akkor nincs ezzel semmi baj. Nem az én dolgom és nem is az ítélkezők táborát erősítem.
2019. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
35%
Még össze sem jött,ki kérdez ilyen baromságot hogy meddig akar otthon maradni?!Én most vagyok terhes de eddig senki sem kérdezte.2.Én úgy gondolom egy csecsemőnek igenis az anyja mellett a helye.Vagy te fogod szoptatni?
2019. aug. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
83%
Konzervatív felfogásúak. Külföldön ez jobban elterjedt, itt még nem. Szerintem ez teljesen rendben van, hogy az apa marad otthon. Szoptatáson kívül bármit meg tud csinálni egy férfi is a gyerekkel...
2019. aug. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
65%
#2-es: 3-4 hónap után már nyugodtan lehet cumisüvegből etetni a gyereket. Amerikában ezt úgy oldják meg, hogy az anyja lefeji a tejét minden nap és azt a lefejt tejet eszi a baba.
2019. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
85%

Gyanítom azért néztek furcsán, mert magától értetődőnek tartják, hogy a baba anyatejes lesz, és ugye egy apa nem tud szoptatni, meg elvileg az anya-baba kötődés más, mint az apa-baba.

De a ti dolgotok. Az anyagi részéhez csak annyit fűznék hozzá, ha nem mindegy a pénz nektek, akkor várjátok meg a baba fél éves korát, aztán cseréljetek, mert csed mellett kereső tevékenység nem folytatható, tehát az anyának le kell mondania,, ha visszamegy, viszont az apa csedre nem mehet. Így ha előbb megy vissza, mint a szülési szabadság letelik, akkor ugye kiesik az apuka fizetése, valamint a kicsire sem jár ellátás.

2019. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem magunktól kezdtük el mesélni mi se, rákérdeztek és hát válaszoltunk, a fene se gondolta, hogy ezen bárki fennakad..

Mi úgy gondoljuk anya és apa egyenlő fél, mindkettő ugyanolyan szülője a babának, tehát nincs ilyen, hogy ki mellett van a „helye”! Egy normális apának nem hinném, hogy problémát okoz a saját gyereke nevelése, de hát kinek mi.


Egyébként nem, nyilván nem én fogom szoptatni, de képzeld számtalan más mód van egy baba megetetésére, emiatt nem kell itthon maradnia az anyukának! Le lehet fejni azt a tejet, de létezik tápszer is. Ezt már abszolút a mi dolgunk eldönteni és megoldani.


Kedves 5-ös neked pedig külön köszi a tájékoztatást! 😊 Bár az anyagiakkal nincs gond, nem okoz problémát, ha nem kap a feleségem CSED-et, én majd home office-ból fogok dolgozni.

2019. aug. 27. 15:53
 7/54 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ezt előre úgysem lehet eldönteni. Honnan tudná a feleséged, hogy mennyit akar majd szoptatni pl., amikor sose volt eddig anya? Amúgy persze egy kisbaba a legtöbbször az anyjával van otthon, így normális, terhesség alatt is anya hasában van. Nem hiszem, hogy mindenkinek be kellene számolnotok a jövőbeni terveitekről, főleg úgy, hogy igazából ez csak egy tervezet és egyáltalán nem biztos, hogy úgy alakul ahogy most gondoljátok. Egyébként 6-8 hónapos kortól szerintem is nyugodtan maradhat otthon az apa. Fél évig azért jó ha van anyatej, és nem olyan egyszerű az sem, hogy lefeji te meg odaadod.
2019. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
42%

Szép és jó a home office kérdező, de előre tervezni. Tudod, ember tervez, Isten végez. :D

Részemről tényleg a ti dolgotok, én is osztom a jezetedet, hogy apa is ugyanúgy a baba szülője, de.

Én anyukakent mondom, ami nálunk van: én és anyukám vagyunk 0 24 a babával, férjem szinte nincs is itthon annyit dolgozik és sajnos látszik is. Míg a nagyi meg tudja nyugtatni, apjanal keveset van el és egy idő után mindig keres. (ez mind saját tapasztalat, minden baba más, minden család és helyzet is más, csak magamból kiindulvva én nem bírnám itt hagyni és apukája legyen itthon vele.) :)

2019. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
32%

Mert ma a csapból is az folyik, hogy a baba mellett az anyának kell lenni napi 24 órában . Eljátszogat a gyerekkel, az apa pedig végezze a háztartási munkákat, amikor hazaér.

Régen csak 3 hónap volt a szülési szabadság. A gyerekeket bölcsődébe vitték, és az anya vagy lefejte a tejet, vagy hazament időnként szoptatni. Általában délelőtt egyszer, ebédidőben és délután. Mégis minden gyerekből testileg-lelkileg egészséges felnőtt lett

2019. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
67%

A csecsemőnek elsődleges gondozója van, alapvetően egy ember felügyeletét igenyli az első időkben, egyhez kötődik. Ez egy pszichológiában ismert tèny.

Ez persze lehet az apa is.

Két észrevételem van. 1. Majd meglátjátok, ha ott lesz. Én is gondoltam sok mindent korábban, de az a helyzet, hogy mindent lehet pótolni az életben, később csinálni, de azt az élményt, hogy gondozom a babámat, megélem vele a mindennapokat, azt semmi nem pótolhatja és hozza vissza ha elment. Nagyon gondoljátok majd meg a feleségeddel, nehogy valami olyat veszítsen, amit sosem kaphat vissza.

2. Home office csecsemő mellett, ahhoz nagyon rugalmas munkaidő kell. Van 1-2 "csodababa", de a legtöbb az egy az egyben leköt egy embert egész nap. Ha háztartás vagy főzés is van, akkor egész biztos.

(Nekünk most van egy babysitter 4 órában, mert cikket kell írjak, és az első 6 hónap alatt kb 2-3 alkalommal tudtam vele 1-1 órát foglalkozni).

Szerintem amúgy nem kell a vitaindító részleteket másokkal megosztani, majd meg fogjátok látni, hogy mindenki elmondja mindenre a tanácsait, és egy idő után egy vàllrándítással kezelitek.

2019. aug. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!