Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért bámulnak ránk megvetően...

Miért bámulnak ránk megvetően és ítélnek el, ha elmondjuk hogy ezt tervezzük?

Figyelt kérdés

A feleségemmel gyereket tervezünk és megbeszéltük hogy mi nem követjük a "hagyományos" anya marad otthon a gyerekkel évekig dolgot, hanem addig lesz csak itthon, míg rendbe nem jön szülés után (kb 2-3 hónapot tervez, ezt majd meglátjuk), aztán pedig visszamegy dolgozni és én leszek a babánkkal itthon. Nem keresünk rosszul, a feleségem valamivel jobban is keres mint én, szóval nekünk ez a felállás megfelel. Én tök szívesen maradok itthon a picivel, ő pedig nem akar évekig itthon lenni a 4 fal között, szívesebben menne vissza emberek közé. Ez eddig rendben is van, de 1-2 rokon tudja, hogy babát tervezünk és a múltkor érdeklődtek, hogy mi merre hogy, fiút vagy lányt szeretnénk jobban, vannak-e nevek, amik tetszenek stb. Majd rákérdeztek feleségemnél, hogy és meddig tervez otthon lenni.. Na amikor elmondtuk, hogy hát én leszek otthon a babával, akkor csak pislogtak, hogy de mi az, hogy nem a feleségem, miféle anya csinál ilyet stb stb. Őszintén nem hittük volna, hogy ezen bárki így fennakad, hisz én is ugyanolyan szülője vagyok/leszek a gyereknek, mint a feleségem. Kialakult egy kisebb vita, mindenki a saját érveit fújta, majd mi lezártuk azzal, hogy köszönjük a kedves és kevésbé kedves, persze szigorúan jó indulatú megjegyzéseket, de ez csak ránk tartozik, szóval ne avatkozzanak bele.


Miért ilyen ördögtől való, ha apuka marad otthon a babával, én ezt nem értem tényleg, mi a gond ezzel? És egyébként is kinek mi köze ehhez? Valaki volt hasonló helyzetben?


2019. aug. 27. 15:10
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:

"ha csaszar lesz, es hosszabb lesz a felepules?"


Több császárral szült barátnője is van a feleségemnek, illetve utána kutattunk a témának, nyilván tovább tartott a felépülésük, de azért nem 3 hónapig. Ugye mi 2-3 hónapot beszéltünk, ez volt az ideális mindkettőnknek, hogy ennyit itthon lesz szülés után, hogy regenerálódjon és teljesen "felépüljön".


"ha a fejes nem inditja be a tejleado-reflexet?


- ha nem akarja elfogadni a tapszert?"


Mi ilyeneken nem aggódunk, én speciel nem nagyon tudok olyan babáról, aki éhen halt volna, csak mert nem volt pl szoptatva. Nagyon sok babát nem tud az anyukája szoptatni, nem mindenkinek van teje, ez benne van a pakliban, mégsem halnak éhen és felnőnek ezek a babák is. Ha nem megy a fejés, majd kap tápszert, rengeteg féle van a piacon, valamelyiket biztosan elfogadja.


Írtam már, hogy nagyon rugalmas a munkahelyem, a home office miatt nem kell aggódni. Nem kell az első perctől dolgoznom, amint megszületik a baba, pár hónapig még nem fogom erőltetni a munkát, kialakul a napi rutinunk és majd meglátjuk milyen baba lesz, mennyit kel, mennyire lehet mellette dolgozni stb.


" a gyerek rengeteget sirt utana, es ugye o csak fel napban ment el. Mit csinaltok hasonlo helyzetben? Sirjon a gyerek akkor addig, meg meg nem szokja?"


2-3 hónapot lesz itthon a feleségem csak, de nagy esély van rá, hogy én ez idő alatt is ugyanúgy itthon leszek és szokom a pelus cserét stb-t. Tehát nem csak vele lesz, hanem velem is. Ha sírni fog, majd megvigasztalom, de kétlem hogy egy pár hónapos baba, aki mindkét szülőjéhez hozzá van szokva, menthetetlenül sírna csak az egyikért. Szerintem ilyenkor még túl kicsik ahhoz ,hogy felfogják mi van. De akár (ne adja Isten) a feleségem valami miatt kórházba is kerülhetne vagy közbe jöhetne valami SOS dolog, ami miatt el kell mennie, akkor mi van? Nem áll meg nyilván olyankor sem az élet, marad az apukával a baba, hisz mint írtam, ő is épp ugyanolyan szülője, mint az anyuka. Az sem állapot, hogy egy gyerek csak az anyjával legyen el…


#15 Az, hogy személy szerint téged nem érdekel, nem jelenti azt hogy mást sem! Te nem mondanál le a szoptatásról, a te dolgod, más pedig másképp vélekedik erről és másképp cselekszik, ennyi. Nem vagyunk egyformák.


#18 Lehet hihetetlen, de nálunk nincs olyan, hogy „férfi szerep” és „női szerep”, mert EGYENLŐEK vagyunk. Nekem sem derogál főzni vagy takarítani vagy mosni és a majdani gyerekemet nevelni sem. 50-50%-ban osztjuk meg most is a házimunkát, hisz mindketten itt lakunk, a kettőnk feladata rendet tartani. Azt hittem mára azért ez már egyértelmű.


Jó pár éve ismerem a feleségem, ha valamit elhatároz, azt végig is viszi és abból nem enged. Tudom, hogy nem fogja meggondolni magát és azt is tudom, hogy számára a szoptatás tabu, az okokat már leírtam egyszer. Sok baba nő fel tápszerrel vagy úgy, hogy lefejt tejet eszik, sőt olyanról is hallottunk, hogy más anyuka lefejt tejét kapta meg a kisbaba. Tehát nem fog éhen halni az anyukája nélkül sem. Nem akartam ilyen részletekbe belemenni, mint hogy hogyan tervezzük a szoptatást/fejést, mert szerintem ez abszolút magánügy és lehet válaszolni anélkül is, hogy kiveséznénk ezt a témát, de mi már minden irányból kiveséztük ezt a témát, meg fogjuk oldani. Ő nem akar szoptatni, megpróbálja a fejést, amíg itthon van és ha működik, akkor marad ez, ha nem, akkor átállunk tápszerre. Szóval ezt a részét tényleg felesleges tovább boncolgatni, van A, B, sőt még C tervünk is az etetésre. :)


Köszönöm tényleg az összes választ.

2019. aug. 27. 18:42
 22/54 anonim ***** válasza:
53%

"Amúgy pont azért, mert 9 hónapig az ő méhében növekszik érzem „igazságosabbnak”, hogy ha már kijött onnan, akkor onnantól én legyek vele ugyanennyi időt vagy többet.."


Na ez az a mondat, amiért én úgy néznék rád, mint egy UFÓ-ra. :D

Az megvan, hogy a terhességben és szülésben egyetlen jó van? Az hogy egyszer elmúlik és kapsz cserébe egy babát, akit nevelve gyönyörködhetsz?

Nem vagyunk egyformák tény, de attól még szimplán hülyének tartom azt a nőt, a keresztül megy a terhesség kínján, hogy utána más töltsön a csecsemőjével többet.

Most lehet jönni azzal, hogy de az apja is ugyanolyan szülő.

Nem, kezdettől nem az.

De lehet belőle egyenrangú szülő, idővel.

Viszont az első idők kiváltsága - bármilyen nehéz is- az anyáé kellene hogy legyen biológiai, kulturális... okokból is. Hülye aki arról lemond, hogy az első elsődleges gondozó lehessen a gyerek életében, hogy hozzá kötődjön először, így ő benne is minél előbb kialakuljon a kötődés.

Ugyanakkor azzal semmi bajom, hogy amikor már nagyobb a gyerek, az apa is elmenjen gyedre vele.

A szoptatás meg egy csoda. Meg se próbálni, önzőség. Írom ezt úgy, hogy az első gyermekemet nem tudtam szoptatni (de nem az AA kosárméretem. miatt), tápszeres volt. Ami egy remek találmány egyébként, de nem a lehető legjobb amit egy anya adhat.

2019. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
44%

Szép, szép a tervezés, de ne ragaszkodjatok görcsösen a terveitekhez. A gyereknevelésnél annyi minden történhet, ami miatt újratervezés szükséges.

Pontosan illik ide Helmuth Karl Bernhard von Moltke híres mondása. " Egyetlen haditerv sem éli túl az ellenséggel való találkozást. "

2019. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
54%

A babábak az az egészséges, ha van egy elsődleges gondozója. Ilyenek egyszerűen, nem egyenlő a két szülő.

Az elsődleges gondozóval kezdetben azonosul, azt hiszi, hogy ők egyek. Kb 2 éves korra válik világossá neki, hogy ők külön szemèlyek, és a gondozó elmehet és vissza is fog jönni.

A másik személy a világgal való találkozás első állomása lesz valamikor a 3-6. hóbap között. A babák ilyenkor kezdenek érdeklődni akárki iránt, aki más, mint a gondozó.


Az a baj, hogy ebben a témában is olvasnod kellene, mielőtt szerintemezel arról, hogy a baba el kell legyen mindkét szülővel. Meg lehet jól csinálni, amit terveztek, de nem szabad a csecsemőről felnőttkènt vagy nagyobb gyerekként gondolkozni, mert egy teljesen külön entitás. Főleg a "váltást" gondoljátok végig, meg tényleg jó ötlet más hasonló párokat keresni.


Annyira hevesen vitatkozol, de nem velem vagy a másikkal kell, mert nekem pl mindegy, nem én voltam aki megvetett vagy megszólt, aki miatt a kérdést feltetted, hanem csak egy idegen, aki időt szànt a kérdésedre....

Az a lényeg, hogy a kisbabának jó legyen, hogy ne sérüljön.


A női-férfi szerepekről annyit, hogy nagyon mélyen kódoltak a társadalomban, és nem az egyenlőségre gondolok, hanem a nőknèl a gyengéd-hazaváró-otthon teremtő vonal, a férfinàl az erős-bátorságával biztonságot adó- védelmező gondoskodó vonal.

Biztos van olyan pár, ahol ez csíràjában sincs jelen, az ösztönök szintjèn sem, de azt kell mondjam, hogy az én libidómat biztosan megzavarná ha nap mint nap a munkahelyi világmegváltás, felelősség, döntések stb után hazajőve a páromat tejes/tàpszeres/lebukott pólóban, borzas hajjal az ordító gyereknek gügyögve talàlnám, és arról kezdeményezne beszélgetést, hogy popsikrémet akar váltani és melyik cuki mosható pelust rendelte meg.

De ha Nektek oké, az szuper, csak a családok többségèben ez nem működik, ezért furcsa az embereknek. Ettől mèg nekem teljesen szokatlan, hogy vki kéretlenül azzal cs.szegessen egy még csak babát tervező párt, hogy ki, mért, mennyit marad otthon majd. Az ilyen emberrm undorítók, de a gyereknevelés minden pontján fogsz velúk találkozni. "Nyugi", én is minden nap, akármilyen témában, pedig nàlunk én vagyok otthon a babával, de az ilyen beleugatók találnak mindig témát.

2019. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
28%
23-nak pacsi az idézetre, ennyire jót még sosem mondtam nekem a gyereknevelésről 😂
2019. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
18%
Bocsánat mellényomtam, 1 éves korra vàlik világossá.
2019. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
59%

Tudom hogy még nem tudjátok elképzelni de a hormonok tényleg brutal dolgokat képesek elérni. Ez nem közhely.

A szülés, a tejbelövelés akkora hormonbomba hogy el sem tudja most képzelni a feleséged. Én sem tudtam pedig eü szakdolgozó vagyok szóval fejben tudtam, de megélni...? Na az kemény volt.

Szóval én is terveztem sok mindent, aztán szembe jött az élet...


Na de nem ez a lényeg. Ha így lesz ahogy tervezitek és nektek jó, akkor csak ez számít. Mindenki más gondoljon amit akar.


31 éves vagyok, és pénzügyi okok miatt apukám volt velem 9 hónapos koromtól. Gondolhatod 30 éve rájuk is úgy néztek mint az ufora.

2019. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
73%
Ti tudjatok. De amúgy a 6 hónap Csed-et érdemes lenne kihasználnia. Nálunk az a terv hogy én egy évet leszek itthon és egyet a ferjem. Magasan nem érdekel, hogy ki mit gondol róla. Nálunk is az van, hogy én keresek jobban, ha nem így lenne akkor én maradnék kettőt. De nem banom, hogy így van. Legalább apa is babázik kicsit 😊
2019. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
44%

Angyalom 😂 home office meg ilyenek 2-3 hónapos csecsemő mellett?!?

Ti nagy álomvilágban èltek 😅 Majd jön a hatalmas koppanás,ha megérkezikna hasfájós,kétemberes gyerek..sírva fogsz könyörögni,!hadd menj dolgozni,

2019. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is én keresek vmivel jobban, az én szakmám a "karrierszakma", páromnak 15 évv hosszabb a munkaviszonya, mint nekem, néha picit kiégett, ezért mi is beszéltünk osztott gyesről.

Na megjött a többemberes kategóriás lányunk a kertes házba... Kb 2 hetente egyszer volt rábízva 2-3 órára a gyerek. Az alatt ő nem csinált házimunkát, utána kipihente...

Szerinted ahányszor előhozom, hogy khm, akkor én a lànyzó 12 hónapos korában visszamennèk dolgozni, csak egy picit, amíg meg nem érkezik a következő, egy évet maximum legyen ő itthon... kb az a válasz, hogy "hàt én ezt nem tudnám csinálni. Nem, nem. Te sokkal jobban csinálod".

2019. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!