Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabával válás? Vagy a...

Kisbabával válás? Vagy a család mindenáron?

Figyelt kérdés

Tavasszal született meg a kislányunk, most lett 5 hónapos. Imádom, bármit megteszek érte és tényleg úgy érzem, hogy ő adott értelmet az életemnek, hiába voltam előtte is sikeres az élet más területein. Viszont a férjemmel a pici születése óta rengeteget vitázunk... Vagyis már terhesen kezdődött, hogy sok helyre nem akart elengedni, egyszer be is zárt a házba. Akkor nagyon összevesztünk, utána nyugi volt hetekig, bocsánatot kért. Majd kezdődtek a mostani cirkuszok.

Mindenbe beleköt, beszólogat, hogy én semmit nem csinálok, minek megyek ide, vagy oda, miért beszélek pl. az anyámmal. Ugye nincs annyi bevételem, mint amikor dolgoztam, ezzel ő is tisztában van. Vannak tartalékaim, de pl. ami pénz le van kötve, ahhoz nem nyúlok egy mozi, vagy kozmetikus miatt. A szülés után kértem tőle pénzt, mert mentem fodrászhoz, mire közölte, hogy nem ad. Mikor kérdeztem, hogy miért, annyit válaszolt, hogy "mert nem". Ezután újra elkezdtem dolgozni, bejárni az irodámba (nyilván nem napi 8 órában) és ezen még jobban kiakadt. Komolyan, már gyomoridegem van, ha megáll a ház előtt, vagy hallom, hogy jön befele... Legszívesebben összepakolnám minden cuccát és kiraknám a bejárathoz, hogy menjen Isten hírével, ahová akar.


Csak közben itt van a pici, nem akarom tőle elvenni az esélyt, hogy családban nőjjön fel... Mindenki (a családom, barátnőim) mondja, hogy itt vagyok fiatalon, szépen, csinosan, akár minden ujjamra találhatnék valakit, aki szeret és megbecsül, nem pedig tönkretesz. De az a valaki mégsem a lányom apja lenne, nem tudom, mennyire vennénk ezt könnyedén.

A férjemmel már próbáltam beszélni, néha csak kiröhög, hogy én reagálom túl, máskor meg ígérget minden változást, aztán 1-2 hét múlva kezdődik minden újra.


2018. szept. 22. 11:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

A “rossznál” a “semmi” is jobb, 1000x!

Inkább lépj, és amíg pici, felépíted az új életed.

Vagy maradsz, és ebben a közegben nő fel a gyerkőc, ami neki sem lesz jó, mihelyst feléri ésszel, hogy milyen köztetek a helyezet, ami nem lesz jobb. Én nem maradnék, mert ha kiröhög, na meg amiket tesz, azzal csak bizonyítja, hogy nem tisztel. Ez meg már aligha fog változni.

2018. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
46%
A gyerek is a családod, nem?
2018. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Családban nőljön fel! Hol van itt család? Én csak önző emberekre tudok gondolni.
2018. szept. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
18%

Ezután újra elkezdtem dolgozni, bejárni az irodámba


szóval inkább buktad az ellátást (csak mert ugye hat hó alatt nincs ellátás, ha dolgozol), és otthon hagytad a gyereket, csak mert ő azt mondta, nem ad pénzt? NEkem ez kicsit fura...

2018. szept. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem hagytam otthon, abban a 2-3 órában, amikor dolgozom, anyukám van vele, vagy a nagyim, esetleg a keresztanyukája. Lehet, hogy neked furcsa, de én amúgy sem akartam a lányunk ovis koráig otthon lenni. Ettől függetlenül az ő igényei a legfontosabbak természetesen.
2018. szept. 22. 12:13
 6/31 anonim ***** válasza:
19%
A gyerek hat hónapos koráig nem is mehetsz dolgozni, miről beszélsz?
2018. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Válás.
2018. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
17%

Nem hagytam otthon, abban a 2-3 órában, amikor dolgozom, anyukám van vele, vagy a nagyim, esetleg a keresztanyukája


Tehát otthon hagytad... nyilván nem az irodában vigyáznak rá.

ÉS ugyan, meséld már el, mennyit keresel, hogy megéri 2-3 órás munkabér a csed helyett...

2018. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
De, lehet dolgozni, akár a gyerek egy hetes korában is.
2018. szept. 22. 12:19
 10/31 anonim ***** válasza:
92%

Ha cseden vagy, akkor tenyleg nem dolgozhatsz, de nem ez volt a kerdes...

Nos hagyd ott mig tudod..

Sajnos anno szüleim igy maradtak, es rohadt sz.r volt ebbe felnőni. Inkabb nyugalomba lettünk volna anyuval...

2018. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!