Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legfurább név...

Mi volt a legfurább név kisgyereknek, amivel a játszótéren, ismerősök körében találkoztatok?

Figyelt kérdés

Olyan, amire már felkaptátok a fejeteket.

Nekem: Lorenzo(Lorenzó?). Az apuka nem olasz és az anyuka se, mindketten magyarok. :)


2010. júl. 14. 13:40
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/111 anonim ***** válasza:
2010. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/111 anonim ***** válasza:
100%
a cigányok,mivel etnikumhoz tartoznak,adhatnak az MTA által nem engedélyezett nevet is a gyereknek
2010. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/111 anonim ***** válasza:
na ne máááá ..... ez tényleg így van???
2010. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/111 anonim ***** válasza:
Kála volt a neve a Hercegnő és a Kobold hercegnőjénekis:) Nekem is tetszik ^^
2010. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/111 anonim ***** válasza:

Régebben úgy volt,h aki valamelyik kisebbséghez tartozott,akkor nem engedélyezett nevet is anyakönveztethetett.Pl az én gyerekkoromban Zoé csak az lehetett,aki a görög kisebbséghez tartozott.(A Zoé ma már engedélyezett.)

Ma nem tudom hogyan szabályozzák,de az biztos,h ha szintén kisebbséghez tartozónak vallja magát-ill lehet,h ennek hivatalos formája is van-,akkor nem csak magyar helyesírással anyakönyvezhető a név.Egy rokonunk ha jól emlékszem svábnak mondta magát,így a lánya nem Dzsenifer,hanem Jennifer lett.

2010. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/111 anonim ***** válasza:
50%
Ma hallottam: Fiona. Kb. 5-6 éves lehetett a kislány (nem drappok voltak). Már csak azt kérdezném meg a szülőktől, hogy ha lesz egy fiuk is, akkor Shrek vagy Szőke lesz a neve? :D:D:D
2010. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/111 anonim ***** válasza:
Valami szabály biztosan vonatkozik az etnikumokra is. Ha én tündének (azért ezt írtam, mert nem szeretnék egy kisebbséget sem megbántani)vallom magam, akkor lehet a gyermekem neve bármi? pl. Szabó Tündérecskemündérecske.
2010. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/111 anonim ***** válasza:
Hát gondolom csak létező nevet lehet adni, a pontos szabályozását nem tudom,én írtam az előbb a Zoésat,ez régen volt,ma viszont ahogy írtam,az eredeti helyesírás-kártyát játszhatják ki.Csak gondolom a tündék nem akarnak plusz problémát nyakukba venni azzal,h Kventin helyett megtanulják leírni azt,h Quentin.:DDD Én szem és fültanúja voltam ahogy a kórházban a védőnő diktálta betűről betűre a kis Cintia nevét,mert se leírni,se kimondani nem tudták.Tündék voltak természetesen.:DDD
2010. júl. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/111 anonim ***** válasza:

Nekem például nagyon tetszik az Elizabet (sajna az Erzsébet nem), de hát Magyarországon élünk, olyan fura lenne, ha egy Kovács Elizabet, vagy Kiss Elizabet kerülne be a bölcsibe...


Szegény gyereket suliban meg laposra vernék...

2010. júl. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/111 anonim ***** válasza:
Pedig anyakönyvezhető az Elizabet.
2010. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!